مخالفت مردم انگلیس با فروش تسلیحات به عربستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:37 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۲۲۲۸۶۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰
بیش از ۶۰ درصد شهروندان انگلیسی با فروش تسلیحات این کشور به عربستان مخالف هستند.
مخالفت مردم انگلیس با فروش تسلیحات به عربستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، گاردین در گزارشی بر مخالفت تقریبا دو سوم شهروندان این کشور با فروش تسلیحات به عربستان تاکید کرد. هرچند عربستان بزرگترین مشتری تسلیحات نظامی انگلیس به شمار می‌رود اما انتشار این گزارش و برگزاری دادگاه عالی این کشور در آینده نزدیک بعید است بتواند به منع فروش تسلیحات به رژیم آل سعود منتهی شود.

فروش تسلیحات به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس سود سرشاری را نصیب دولت انگلیس می‌کند هرچند این صادرات تنها به اعراب منتهی نشده و ماه گذشته نخست‌وزیر انگلیس با قرارداد صد میلیون پوندی تجهیز ارتش ترکیه به جت‌های جنگنده موافقت کرد.

با اینحال افکار عمومی انگلیس به شدت با سیاستهای دولت این کشور درتضاد است. نتایج نظرسنجی موسسه آپینیوم حاکی از مخالفت 62 درصدی شهروندان انگلیسی با فروش تسلیحات به عربستان است.

از هر ده نفر، بیش از هشت تن در انگلیس (هفتاد و یک درصد) معتقدند این کشور نباید فروش تسلیحات را به دولت های خارجی متهم به نقض قوانین بشردوستانه بین المللی افزایش دهد.

این مخالفتها درحالی بین شهروندان انگلیسی دیده می‌شود که دولت این کشور از اغاز بمباران یمن در سال 2015 بیش از سه میلیارد و سیصد میلیون دلار تسلیحات نظامی به عربستان فروخته است.

هرچند این اقدام با انتقاد نهادهای حقوق بشری مواجه شده اما دولت انگلیس مدعی است همه صادرات تسلیحاتش تحت روند سخت گیرانه صدور مجوز قرار دارند و بر اساس قوانین داخلی و بین المللی هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°