روی خط خبر- آغاز نام نویسی آزمون سراسری از فردا؛ جزئیات و شرایط نام نویسی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:37 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۲۲۲۹۶۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
نام نویسی آزمون سراسری سال 1396 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از فردا آغاز می‌شود و در روز پنج شنبه، 28 بهمن ماه پایان می یابد.
روی خط خبر/ آغاز نام نویسی آزمون سراسری از فردا؛ جزئیات و شرایط نام نویسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین توکلی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با برنامه روی خط خبر، گفت: اطلاعات در خصوص ساعت آغاز نام نویسی فردا صبح ، از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.sanjesh.org اعلام می شود.
آقای توکلی درباره ویژگی های شرکت کنندگان گفت: آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو در دوره‌ های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کد رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد.
وی افزود: دفترچه راهنمای ثبت نام یا دفترچه شماره یک آزمون سراسری 96 که حاوی شرایط عمومی، اختصاصی، و دیگر ضوابط مربوط به ثبت نام می باشد هم همزمان با آغاز ثبت نام بر روی سایت سازمان قرار می گیرد و هریک از داوطلبان برای ثبت نام ضرورت دارد در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنما یا دفترچه شماره یک که بر روی سایت سازمان قرار می گیرد و اطلاعیه سازمان در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: با توجه به اینکه هزینه ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی انجام می شود از این رو داوطلبان باید از طریق کارت های بانکی شتاب و با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 200 هزار ریال به عنوان وجه شرکت در آمون نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به کارت های اعتباری ثبت نام با شماره سریال 12 رقمی اقدام کنند.
دکتر توکلی افزود: با توجه به اینکه در مراحل مختلف فرآیند آزمون خدماتی از طریق پیام کوتاه ارائه می شود داوطلبان مایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه می توانند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 5 هزار ریال از این خدمات استفاده کنند. وی همچنین گفت: در آزمون سراسری سال 96 دارندگان دیپلم نظام قدیم و دانش آموختگان و دانش آموزان دوره های پیش دانشگاهی بدون توجه به نوع مدرک با توجه به رشته مورد علاقه خود که در جداول شماره 2 تا 6 دفترچه راهنمای شماره 1 درج شده است می توانند منحصرا متقاضی یکی از گروه های پنج گانه در آزمون سراسری شوند و در تقاضانامه آزمون درج کنند.
سخنگوی سازمان سنجش درباره تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون هم گفت: با توجه به ابلاغ قانون اصلاح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مصوب 26 اردیبهشت 95 مجلس شورای اسلامی و براساس مصوبه هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 9 آبان 95 میزان و نحوه پذیرش سوابق تحصیلی در آزمون سال 96 همانند آزمون 95 و بر اساس بندهای الف و ب خواهد بود.
دکتر توکلی ادامه داد: بر اساس بند الف : آن دسته از دارندگان دیپلم های علوم ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی، که دیپلم خود را از سال 84 راخذ نموده اند و امتحانات آنها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود در دیپلم آنها حداکثر به میزان 25 درصد نسبت به نمره نهایی کل داوطلب لحاظ خواهد شد.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°