دومینوی بحران به فرانسه هم رسید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:18 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۲۲۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۰
بحران اقتصادی اکنون بیشتر کشورهای اروپایی را فرا گرفته است. فرانسه دومین اقتصاد بزرگ اروپا نیز به جمع کشورهای دچار بحران اقتصادی در جنوب منطقه یورو پیوست .

فرانسه نیز به جمع کشورهای دچار بحران اقتصادی در جنوب منطقه یورو پیوست . بر اساس آمارهای جدید ، شاخص بخش خدمات در فرانسه که دومین اقتصاد بزرگ اروپا نامیده شده از چهل و نه و دو دهم واحد در ماه اوت به چهل و پنج واحد در ماه سپتامبر کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس شاخص رسمی موسوم به "شاخص مدیران خدماتی" که موسسه فرانسوی مارکیت تهیه کرده، هرگونه ارقام پایین تر از پنجاه واحد به معنای تحلیل اقتصاد این کشور است . تولید ناخالص ملی در فرانسه که بالغ بر دو هزار میلیارد یورو است در سه فصل گذشته راکد مانده و رقم بیکاران در این کشور با شیب ثابتی روز به روز در حال افزایش است. اکنون حدود سه میلیون نفر در این کشور بیکار هستند که این رقم در سیزده سال کذشته بی سابقه است.

دولت پرتغال هم با تاکید بر رکود اقتصادی این کشور در سال 2013 پیش‌بینی‌ خود را در مورد نرخ بیکاری در سال آینده به شانزده و چهار دهم درصد افزایش داد . این آمار حاکی از این است که بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر در پرتغال بیکار هستند. پرتغال اکنون رتبه سوم نرخ بیکاری را در اروپا دارد . اسپانیا با بیست و پنج و یک دهم درصد و یونان با بیست و چهار و چهار دهم درصد در رده‌های اول و دوم این فهرست قرار دارند .

در یونان هم که اکنون از بدهکارترین کشورهای اروپایی است ، مردم بار دیگر علیه اقدامات ریاضتی تروئیکا و دولت این کشور تظاهرات کردند. کارکنان قطارهای برقی در همراهی با اعتراضات از ساعت 10 تا 16 دست از کار و ارائه خدمات کشیدند. همچنین اعضای "انجمن های کارگران یونان" در چند شهر یونان در حالی که سوار بر موتور بودند تظاهرات برپا کردند. دولت یونان که شدیدا برای پرداخت هزینه های خود به وامی که قرار است از نهادهای جهانی بگیرد نیازمند است تاکنون نتوانسته شرایط مورد نیاز برای دریافت این وام را فراهم کند . دولت یونان اعلام کرده است دریافت کمک مالی 40 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا برای پرداخت حقوق کارگران و مستمری بگیران در این کشور حیاتی است .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°