دومینوی بحران به فرانسه هم رسید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:11 - جمعه 15 آذر 1398
رئیس قوه قضائیه (در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان اصفهان): به زندان فرستادن نباید آسان باشد آقای رئیسی: نباید کسی برای یک ساعت زندان برود، همان‌جایی که قرار را صادر می‌کنید فرد را نگه دارید تا سند یا کفالتش را بیاورد ما طرفدار پرداخت دین و حقوق زنان (مهریه) هستیم اما اقدام قضایی (معرفی به زندان) برای کسی که تمکن مالی ندارد، علت می‌خواهد رئیس قوه قضائیه: دستگاه قضا حامی مدیران جسور و تولیدکنندگان فعال در عرصه کارآفرینی است آقای رئیسی: از سرمایه‌گذار شجاعی که اجازه نمی‌دهد کارخانه تعطیل و کارگر بیکار شود باید حمایت شود رئیس سازمان بازرسی کل کشور (در بازدید از کارخانه پلی اکریل اصفهان): علت‌ها و عوامل به‌وجودآورنده مشکلات این کارخانه را بررسی می‌کنیم درویشیان: به دنبال ارائه راهکار و پیشنهاد برای برون رفت کارخانه از اوضاع کنونی آن هستیم اطلاعیه وزارت اطلاعات: پروژه انفجار، آتش‌سوزي و کشته‌سازی در خوابگاه دانشجويي ناکام ماند اعضای یک هسته آشوب با بریدن شلنگ و باز گذاشتن شیرگاز آشپزخانه خوابگاه دانشجویی دانشگاه علم صنعت به دنبال انفجار، آتش‌سوزی و کشته‌سازی بودند که ناکام ماندند عناصر اصلی این پروژه خبیثانه شناسایی و دستگیر شدند این افراد که در اغتشاشات اخیر نیز شرکت و اقدامات ایذایی داشته‌اند، در تحقیقات اولیه ایجاد شوک به افکار عمومی و جامعه دانشجویی را در آستانه ۱۶ آذر جزء اهداف خود اعلام کرده‌اند در این پروژه قرار بود این اقدام، حادثه‌ای ناشی از معیوب بودن سیستم آشپزخانه خوابگاه ۲۰۰ نفره دانشجویان وانمود شود و نظام مقصر این فاجعه قلمداد شود جانشین پلیس پیشگیری تهران: سرنشینان یک خودرو با شلیک به یک قهوه‌خانه در خیابان خاتم‌الانبیای تهران یک تن را کشتند و دو نفر را زخمی کردند سرهنگ موقوفه‌ای: حمله‌کنندگان که از اراذل و اوباش بودند، با هدف انتقام‌گیری شیشه‌ها را نیز شکستند و ایجاد رعب کردند اشرار شناسایی شده اند و به‌زودی دستگیر می‌شوند
کد خبر : ۲۲۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۰
بحران اقتصادی اکنون بیشتر کشورهای اروپایی را فرا گرفته است. فرانسه دومین اقتصاد بزرگ اروپا نیز به جمع کشورهای دچار بحران اقتصادی در جنوب منطقه یورو پیوست .

فرانسه نیز به جمع کشورهای دچار بحران اقتصادی در جنوب منطقه یورو پیوست . بر اساس آمارهای جدید ، شاخص بخش خدمات در فرانسه که دومین اقتصاد بزرگ اروپا نامیده شده از چهل و نه و دو دهم واحد در ماه اوت به چهل و پنج واحد در ماه سپتامبر کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس شاخص رسمی موسوم به "شاخص مدیران خدماتی" که موسسه فرانسوی مارکیت تهیه کرده، هرگونه ارقام پایین تر از پنجاه واحد به معنای تحلیل اقتصاد این کشور است . تولید ناخالص ملی در فرانسه که بالغ بر دو هزار میلیارد یورو است در سه فصل گذشته راکد مانده و رقم بیکاران در این کشور با شیب ثابتی روز به روز در حال افزایش است. اکنون حدود سه میلیون نفر در این کشور بیکار هستند که این رقم در سیزده سال کذشته بی سابقه است.

دولت پرتغال هم با تاکید بر رکود اقتصادی این کشور در سال 2013 پیش‌بینی‌ خود را در مورد نرخ بیکاری در سال آینده به شانزده و چهار دهم درصد افزایش داد . این آمار حاکی از این است که بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر در پرتغال بیکار هستند. پرتغال اکنون رتبه سوم نرخ بیکاری را در اروپا دارد . اسپانیا با بیست و پنج و یک دهم درصد و یونان با بیست و چهار و چهار دهم درصد در رده‌های اول و دوم این فهرست قرار دارند .

در یونان هم که اکنون از بدهکارترین کشورهای اروپایی است ، مردم بار دیگر علیه اقدامات ریاضتی تروئیکا و دولت این کشور تظاهرات کردند. کارکنان قطارهای برقی در همراهی با اعتراضات از ساعت 10 تا 16 دست از کار و ارائه خدمات کشیدند. همچنین اعضای "انجمن های کارگران یونان" در چند شهر یونان در حالی که سوار بر موتور بودند تظاهرات برپا کردند. دولت یونان که شدیدا برای پرداخت هزینه های خود به وامی که قرار است از نهادهای جهانی بگیرد نیازمند است تاکنون نتوانسته شرایط مورد نیاز برای دریافت این وام را فراهم کند . دولت یونان اعلام کرده است دریافت کمک مالی 40 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا برای پرداخت حقوق کارگران و مستمری بگیران در این کشور حیاتی است .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°