روز قدس از نگاه رسانه های دنیا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۲۳۷۴۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۳
برخی رسانه های خارجی با بازتاب راهپیمایی روز قدس در ایران و کشورهای دیگر، با اشاره به میزان مشارکت راهپیمایان، شعارهای آنان و هدفشان از حضور در خیابان ها، تصاویری از راهپیمایان به صورت عکس و فیلم منتشر کردند.
روز قدس از نگاه رسانه های دنیا

شینهوآ: راهپیمایان ایرانی با فلسطینی ها ابراز همبستگی کردند


به گزارش خبرگزاری شینهوآ از تهران، صدها هزار ایرانی، روز جمعه (دوم آگوست)، به منظور ابراز همبستگی با فلسطینی‌ ها و محکوم کردن ادامه اشغالگری (رژیم) اسرائیل در اراضی فلسطینی، در راهپیمایی روز جهانی قدس، در سراسر این کشور شرکت کردند.
ایرانی‌ها که پارچه‌ نوشته‌ هایی در دست داشتند، شعارهایی در حمایت از فلسطینی‌ ها و علیه (رژیم) اسرائیل و متحد قدرتمندش یعنی آمریکا سر دادند.


مقامات دولتی ایران و فرماندهان نظامی در راهپیمایی که در تهران، پایتخت این کشور برگزار شد، شرکت کردند.
روز قدس، مراسمی سالانه است که در سال 1979 در ایران آغاز شد و در آخرین جمعه ماه رمضان در این کشور و دیگر کشورها برگزار می شود.
برابر این گزارش، راهپیمایی های روز قدس در حالی در کشورهای اسلامی برگزار می شود که اواسط این هفته (میلادی)، مذاکره‌ کنندگان اسرائیلی و فلسطینی، پس از تعلیقی حدود سه ساله، گفتگوهای مستقیم خود را در واشنگتن از سرگرفتند.
دو طرف توافق کرده‌اند ظرف دو هفته، یا در سرزمین های اشغالی یا در اراضی فلسطینی، گفتگوهای خود را درباره همه مسائل مربوط به «وضعیت نهایی» از جمله بیت المقدس، امنیت، شهرک‌ های یهودی نشین، مرزها و آوارگان، آغاز کنند.یدیعوت آحارونوت: میلیون‌ها ایرانی برای بیان مواضع خود علیه اسرائیل به خیابان‌ها آمدند


این روزنامه چاپ سرزمین های اشغالی، با پوشش اخبار مربوط به روز جهانی قدس نوشت: میلیون ها ایرانی برای بیان مواضع خود علیه اسرائیل و درباره بیت المقدس به خیابان‌ ها آمدند.
بر اساس این گزارش، روز قدس در سال 1979 از طرف آیت الله خمینی، بنیان گذار انقلاب ایران، پایه گذاری شد و از آن زمان به بعد، هر سال در آخرین جمعه ماه رمضان، ماه روزه گیری مسلمانان، این مراسم برگزار می‌ شود.
برابر گزارش این روزنامه، علی اکبر صالحی، وزیر خارجه امور ایران، دیشب، از همه مسلمانان جهان خواست، علیه اسرائیل تظاهرات کنند.


فلسطین الیوم: حضور مردم شهرهای مختلف ایران در راهپیمایی روز قدس، بسیار پرشور و پرشمار بوده است.


المیادین: این شبکه تلویزونی، به صورت زنده، تصاویری از راهپیمایی را نشان داد و حضور راهپیمایان را «پرشمار» توصیف کرد.


العهد لبنان: 770 شهر ایران به ندای قدس لبیک گفتند


پایگاه خبری «العهد» لبنان، به پوشش خبر حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس پرداخت و نوشت: مردم 770 شهر ایران، به ندای قدس لبیک گفتند. راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران، پایتخت، و دیگر شهرهای ایران، با مشارکت جمعیت فراوانی، از مردم این کشور آغاز شده و این میزان مشارکت، بیانگر همبستگی این ملت با برادران فلسطینی و ایستادگی آنها در مقابل سرکوب‌ گری های صهیونیست‌ها و شهرک سازی اسرائیلی است.
بر اساس این گزارش، مسلمانان و دیگر ملت‌ های آزاده در بیش از 80 کشور جهان، ندای قدس را لبیک گفتند و با حضور در راهپیمایی امروز، با ملت فلسطین همصدا شدند و جنایت های غیر انسانی رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند.
بر اساس این گزارش، راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران در مسیر‌های ۹ گانه برای حضور مردم در راهپیمایی اعلام شد و قرار است پس از پایان راهپیمایی، همه شرکت‌ کنندگان در نماز جمعه که در دانشگاه تهران برگزار می شود، حضور یابند.
در حالی که 2900 خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی، مراسم روز جهانی قدس در ایران را پوشش می‌دهند، «محمود احمدی نژاد»، رئیس‌ جمهور ایران، به مناسبت همین روز سخنرانی کرد و اکنون «احمد خاتمی»، به عنوان سخنران نماز جمعه، درحال سخنرانی است.
اقلیت‌های دینی در ایران از جمله یهودیان، مسیحیان و زرتشتیان نیز با محکوم کردن جنایت های رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی، در این راهپیمایی در کنار مسلمانان حضور یافتند.

رویترز: میلیونها ایرانی شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سر دادند


خبرگزاری رویترز، نیز اقدام به پخش مستقیم راهپیمایی روز قدس در تهران کرد. این رسانه با اعلام حضور میلیونی مردم ایران در تظاهرات روز جهانی قدس نوشت که ایرانیان در دفاع از تشکیل دولت مستقل فلسطینی، به خیابان ها آمده اند.

جروزالم پست: تظاهرات میلیونی ایرانی و مسلمان با شعار "مرگ بر اسرائیل"


روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست"، ضمن بازتاب خبر راهپیمایی روز جهانی «قدس» در کشورمان و در گوشه گوشه جهان، به حضور پرشور مسلمانان جهان در این راهپیمایی اذعان کرده است.


*کانال هفتم تلویزیون رژیم صهیونیستی، به نقل از "موشیه فیگلن"، عضو راست‌ گرای کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی)، در واکنش به برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس، گزارش داد، فیگلن، خواهان یورش صهیونیست‌ ها به مسجدالاقصی شده است.


*خبرگزاری "الشرق الاوسط" : گروه‌های مقاومت فلسطینی امروز در بیانیه‌ ای، با دعوت از مردم این کشور برای حضور گسترده در نماز جمعه در مسجد الاقصی و راهپیمایی روز جهانی قدس، تنها راه آزادسازی فلسطین را «مقاومت» عنوان کردند.شبکه i24news : هدف از راهپیمایی روز قدس، اعتراض به سیاست های اسرائیل است


شبکه تلویزیونی تازه تاسیس «i24news» رژیم صهیونیستی، که به سه زبان انگلیسی، فرانسوی و عربی، برنامه و خبر پخش می کند، تصاویری از راهپیمایی امروز تهران را به مناسبت روز قدس پخش کرد. این شبکه همچنین تصاویری از سخنرانی محمود احمدی نژاد پیش از خطبه های نماز جمعه پخش کرد. این شبکه، هدف مردم ایران از برگزاری راهپیمایی روز قدس را «اعلام حمایت از مردم فلسطین» و «اعتراض به سیاست های اسرائیل» اعلام کرد.

ادامه دارد .. .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۷.۹۹°