منابع مالی غرب، عامل افزایش تولید مواد مخدر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:24 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۲۴۳۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۰
وزیر کشور در پاکستان:
وزیر کشور گفت: منابع مالی کشورهای غربی موجب افزایش تولید و تقاضای مواد مخدر می شود، از کشورهای غربی می خواهیم کشت مواد مخدر را در افغانستان متوقف کنند.
منابع مالی غرب، عامل افزایش تولید مواد مخدر


وزیران و نمایندگان 13 کشور در اسلام آباد در کنفرانس استراتژی مبارزه با مواد مخدر، بیانیه ای را به تصویب رساندند که براساس آن، کشورهایی که مرزهای جفرافیای مشترک با یکدیگر دارند، استراتژی جامعی را برای مقابله با تولید و قاچاق مواد مخدر که از افغانستان و دیگر کشورها انتقال می یابد، دنبال خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد نجار گفت: جمهوری اسلامی ایران که بیشترین خسارت های مالی و جانی را در امر مبارزه با مواد مخدر متحمل شده است، از هر گونه ابتکار در راستای کاهش تولید و عرضه مواد مخدر استقبال می کند.

وی با اشاره به اینکه 90 درصد تولید جهانی مواد مخدر در افغانستان صورت می گیرد، افزود: متاسفانه تا امروز، حضور نیروهای بیگانه در منطقه نه تنها جلوی کشت و تولید مواد مخدر را نگرفته است، بلکه از زمان حضور آنها در منطقه، کشت و تولید افزایش نیز پیدا کرده است.

محمد نجار تصریح کرد: ما از جامعه جهانی می خواهیم با سران مافیا و باندهای قاچاق مواد مخدر، ورود پیش سازها که بیشتر از کشورهای غربی می آیند، ترانزیت می شوند و به داخل افغانستان می روند و لابراتورهای تولید هروئین در مرز افغانستان و پاکستان برخورد موثر انجام دهد.

رئیس جمهور پاکستان هم در جمع وزرا و شرکت کنندگان در این کنفرانس، توجه جهانی به مساله مواد مخدر در افغانستان را خواستار شد.

وی گفت: گروه های تروریستی از مواد مخدر برای کسب درآمد مالی استفاده می کنند، برای نجات دادن منطقه باید گامی اساسی برداشته شود.

وزیر کشور همچنین در دیدار با همتای پاکستانی خود با اشاره به آماده شدن پیش نویس موافقتنامه امنیتی بین ایران و پاکستان گفت: تامین امنیت منطقه مستلزم همکاری منطقه ای است.

وزیر کشور پاکستان هم مناسبات این کشور با ایران را حائز اهمیت دانست.

دو طرف همچنین بر ادامه همکاری ها برای مقابله با تولید و توزیع مواد مخدر در منطقه تاکید کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°