تشخیص آب مروارید با تلفن هوشمند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:31 - شنبه 03 آبان 1399
کد خبر : ۲۵۰۸۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۱
حدود 300 میلیون نفر در دنیا، مشکل بینایی دارند، یانابینا هستند. بیشتر بیماران قابل درمان هستند، امامشکل این است که آنها به خدمات چشم پزشکی یا معاینات ساده چشم دسترسی ندارند. به تازگی یک برنامه ویژه تلفن های هوشمند برای حل این مشکل ساخته شده است.
تشخیص آب مروارید با تلفن هوشمند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پژوهشگران دانشگاه بهداشت لندن نرم افزاری برای تلفن های هوشمند طراحی کرده اند که به تشخیص بیماری های چشمی در مناطق دور افتاده کمک کند.

دکتر "اندرو باستارو" از مجریان این طرح گفت: در بسیاری از بیمارستانها جراحی آب مروارید انجام می شود اما تشخیص و درمان این بیماری چشمی در مناطق دور افتاده و دور از مراکز درمانی بهداشتی دشوار است؛ اما با این نرم افزار حتی بهیاران نیز می توانند چشم بیمار را معاینه کنند و بیماری آنها را تشخیص دهند.


باستارو افزود: این برنامه طوری طراحی شده است که همه می توانند از آن استفاده کنند.

وی گفت : در این روش کاربر، تلفن همراه را روی چشم بیمار قرار می دهد و دوربین تلفن بدنبال آب مروارید می گردد، سپس از شیوه ساده ای برای آزمایش بینایی استفاده می شود و در مرحله بعد ابزار خاصی روی تلفن نصب می شود تا تصویر شبکیه را ثبت کند.

این محقق پزشکی گفت: اکنون در کنیا استفاده از این برنامه آغاز شده است. محققان در این کشور پنج هزار نفر را با روش جدید و با روش های استاندارد معاینه کردند تا نتایج را مقایسه کنند.

پیتر اکلند از سازمان بین المللی پیشگیری از نابینایی هم می گوید: این روش می تواند تحول مهمی را ایجاد کند. اختلال بینایی تاثیر مهمی بر زندگی بیمار دارد اگر بیمار مسئول خانواده باشد مشکل بینایی او، خانواده اش را دچار بحران می کند.

اکلند افزود: معاینه با تلفن هوشمند آب مروارید بیماری چشمی افراد مورد بررسی در کنیا را به درستی تشخیص داد و پزشکان به موقع بیماران را تحت جراحی قرار دادند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°