خلاصه خبرهای بحران سوریه؛ یکشنبه 10 شهریور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:34 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۲۶۶۴۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۵
اوباما از صدور دستور حمله به سوریه خودداری و متحدانش را شوکه و ناامید کرد. عرب ها هنوز واکنشی نشان نداده اند، اما افشاگر عربستانی علت توقف حمله به سوریه را شناسایی کامل مزدوران اعزامی به سوریه و درگیر کردن ارتش مصر عنوان کرد. قرار سناتورها؛ یکشنبه!
خلاصه خبرهای بحران سوریه؛ یکشنبه 10 شهریور


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، صبح امروز یکشنبه 10 شهریور، باراک اوباما پس از یک ساعت قدم زدن با مشاورش؛ دنیس مک دونا به محوطه سخنرانی کاخ سفید آمد و تیم امنیتی و جنگ طلب خود و نیز متحدان و رسانه های وابسته را متعجب کرد.

* رئیس جمهور امریکا اعلام کرد، موضوع حمله به سوریه را با کنگره در میان می گذارد. این در حالی است که اعضای مجلس امریکا در تعطیلات تابستانی هستند و 18 شهریور به کار خود باز می گردند.

* دقایقی پس از سخنرانی رئیس جمهور آمریکا، جان بینر، رئیس کنگره اعلام کرد: نمایندگان کنگره دو هفته دیگر درباره حمله نظامی به سوریه تصمیم گیری خواهد کرد.

* دیوید کامرون،‌ نخست وزیر انگلیس در نخستین واکنش به تصمیم اوباما گفت: تصمیم او را در منوط کردن حمله به سوریه به اخذ مجوز از کنگره درک می کنم.
او که تا پیش از این، سخنان پر هیجانی در تبعیت از امریکا به زبان می راند، سه روز پیش، پس از مخالفت پارلمان بریتانیا با حمله به سوریه، به شدت تحقیر شده بود.

* لس انجلس تایمز، امروز در این باره نوشت: پارلمان بریتانیا، این کشور را از حلقه سرسپردگی به واشنگتن خارج کرد.

* این روزنامه درباره تصمیم اوباما نیز نوشت: او فهمید که حمله به سوریه قمار خطرناکی است و نخواست خود را قربانی لابی جنگ طلب کند.

* همزمان با سخنرانی اوباما، صدها امریکایی در محوطه مقابل کاخ سفید بر ضد او و سیاست حمله به سوریه شعار می دادند.

* نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به ارجاع تصمیم گیری درباره حمله به سوریه به کنگره امریکا، تصریح کرد: این کنگره دادگاه جهانی نیست که موضوعات شخصی اوباما را بررسی کرده و حکم دهد. اوباما می خواهد کنگره امریکا را به عنوان یک نهاد تصمیم گیرنده بین المللی جعل کند.

* ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بار دیگر تاکید کرد: امریکا در صورت داشتن مدارکی درباره استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی، باید این اسناد را به جامعه جهانی ارائه دهد.

* بازرسان سازمان ملل در سوریه پس از خروج از این کشور اعلام کردند بررسی نمونه برداری های صورت گرفته برای تعیین استفاده یا عدم استفاده از سلاح شیمیایی ممکن است تا سه هفته به طول انجامد.

* در ادامه مخالفت های جهانی با جنگ در سوریه، ماورر، رئیس جمهور سوئیس هم با حمله نظامی به سوریه مخالفت کرد.

* فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه که پس از کنار کشیدن انگلیس، گفته بود هرکشوری خودش در این باره تصمیم می گیرد و ما بدون آنها هم حمله خواهیم کرد، هنوز اظهار نظری نکرده است. اما هاینس فردریش، وزیر کشور آلمان با طعنه گفت: فرانسه به تنهایی نمی تواند اقدامی صورت دهد و باید منتظر رای کنگره امریکا باشد.

* سمیر نشار، یکی از رهبران تروریست های اعزامی به سوریه گفت: تصمیم امروز اوباما، همه معارضان را ناامید کرد و باعث شد خستگی به تن آنها بماند.

* مجتهد، افشاگر اینترنتی عربستانی که اطلاعات موثق او همه را شگفت زده کرده و باعث شده برخی او را یکی از اعضای عاصی خانواده سلطنتی عربستان بدانند، امروز اعلام کرد: علت توقف جنگ طلبی امریکا این است که اتاق جنگ مشترک امریکا و اعراب در اردن آمار دقیقی از تعداد و مکان مزدوران و جاسوسان خود ندارد و یکی از دلایل موافقت آنها با آغاز نشدن جنگ این است که قصد دارند شناسایی را به منظور حفظ مفیدتر ها و حذف تاریخ مصرف گذشته ها کامل کنند. وی فاش کرد که قرار است ارتش مصر با بهانه تراشی های گام به گام به رفح حمله کند و حماس را نابود سازد.

* هری رد، رئیس دموکرات های سنا اعلام کرد نمایندگان کنگره روز یکشنبه آینده تا نهایتا 18 شهریور موضوع سوریه را بررسی خواهند کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°