تغییر شگفت انگیز زوج جوان تا سقوط بالگرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:38 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۲۸۴۵۱
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۵
دیگر رسانه ها؛
نگاهی به اخبار برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی و خارجی در ۲9 شهریور ۱۳۹۲ از پایگاه شبکه خبر:دختری که ماه بدجوری او را گرفت/ شبیه‌سازی سقوط بالگرد برای ارتقای ایمنی پرواز/داوودنژاد بعد از عمل/ ابرهای ترسناک/تغییر شگفت انگیز یک زوج در کمتر از 5 سال.
تغییر شگفت انگیز زوج جوان تا سقوط بالگرد

داوودنژاد دوباره چاق شد
رضا داوود نژاد از بازیگران فیلم «کلاس هنرپیشگی» است که مدتی به علت بیماری کبدی، بخش قابل توجهی از وزن بدنش را از دست داده بود.

داوودنژاد دوباره چاق شد

بیشتر

ابرهایی که مردم واشنگتن را ترساند

ابرهایی که مردم واشنگتن را ترساند

ابرهایی که مردم واشنگتن را ترساند

بیشتر

آب و آتش

در روستای چم کبود شهرستان کوهدشت، رودخانه ای وجود دارد که به خاطر وجود مواد قابل اشتعال به همراه آب، شعله های آتش نیز در آن جریان دارد.

آب و آتش در چم کبود کوهدشت

بیشتر

شبیه‌سازی سقوط بالگرد برای ارتقای ایمنی پروازها

شبیه سازی سقوط بالگرد برای ارتقای ایمنی پروازها

ناسا با همکاری ارتش آمریکا آزمون‌هایی را برای ارتقای ایمنی پرواز بالگردهای پیشرفته در حال اجرا دارد. شبیه سازی تصادفات رانندگی با هزینه‌های بسیار کمی قابل اجراست، اما شبیه سازی سقوط یک بالگرد بسیار دشوار و هزینه‌بر است. پژوهشگران ناسا با همکاری اداره هوانوردی فدرال، طرح دو ساله‌ ای را برای سنجش سطح ایمنی بالگردهای پیشرفته در حال اجرا دارد.

شبیه سازی سقوط بالگرد

این آزمایش برای شبیه سازی سقوط یک بالگرد واقعی با سرعت کمتر از 50 کیلومتر در ساعت طراحی شده است؛ این تست برای بالگردی مجهز به حسگرهای مختلف و دوربین های پرسرعت، امکان بررسی دقیق لحظه سقوط را از ارتفاع 9 متری فراهم می‌ کند.
برای اجرای تست سقوط، بالگرد با کابل های فولادی به ارتفاع مورد نظر منتقل شده و با تکان‌های شدید مانند یک آونگ به پائین پرتاب می شود.
پیش از برخورد با زمین، مواد منفجره کار گذاشته شده درون بالگرد منفجر شده و شرایطی مشابه سقوط واقعی بالگرد ایجاد می‌شود.
نتایج آزمایش نیز تا حدود زیادی قابل پیش‌ بینی است و آسیب های به نسبت شدیدی در بدنه و مسافران ساختگی بالگرد مشاهده می‌ شود.
آزمون دیگری برای سنجش استحکام بدنه بالگرد در هنگام سقوط برای سال 2014 میلادی برنامه ریزی شده است؛ پژوهشگران قصد دارند با استفاده از فناوری بهبود یافته، مانند مواد کامپوزیتی سبک وزن در بدنه، نتایج تست سقوط را بار دیگر ارزیابی کنند.
داده های آزمون اخیر و سال آینده، برای تصحیح نمونه های رایانه ای استفاده شده و به مهندسان برای طراحی بالگردهای ایمن تر و کاهش شمار کشته شدگان ناشی از حوادث احتمالی کمک خواهد کرد.
بیشتر

شاهکار شگفت انگیز معماری در یمن جنوبی
یکی از معروف ترین مشخصه های یمن، کاخ «دارُالحَیّار» است. این کاخ در نوک صخره ای ستون مانند در دره «وادی ظار» و در همسایگی روستاهایی کوچک واقع شده است. پنجره ها در این بنا، طبق سنت معماری بسیار کهن، دو تکه است؛ تکه پائینی یک پنجره عادی و تکه فوقانی، الگوهایی منظم از قطعات رنگین شیشه و گچ رخام است. این کاخ به عنوان اقامتگاه تابستانی به امام یحیی، از رهبران یمن، تعلق داشت. وی در سال 1948 با اقدام کودتاچیان کشته شد.

شاهکار شگفت انگیز معماری در یمن جنوبی

بیشتر

عکس برای شناسایی

فریب دختران برای سرقت طلافروشی

مرد تبهکار که با فریب زنان و دختران، از آنان در سرقت های خود از طلافروشی ها سوء استفاده می کرد، در جریان تحقیقات کارآگاهان پلیس، شناسایی و دستگیر شد.

بیشتر

تغییر شگفت انگیز یک زوج در کمتر از 5 سال

زن و شوهر اهل حفرسون سیتی - تنسی چاق شده اند

یک زن و شوهر اهل جفرسون سیتی ایالت تنسی، با یک رژیم غذایی سالم، ورزش و حمایت زیاد و کارگروهی توانستند در کل، بیش از 237 کیلو از وزن خود را در مدت فقط 19 ماه کم کنند.
استین 27 ساله و لارن شلتون 26 ساله، وقتی در سال 2008 با یکدیگر ازدواج کردند، هر کدام به ترتیب بیش از 204 و 136 کیلوگرم وزن داشتند؛ اما همه چیز از وقتی عوض شد که در سال 2012، روزی جاستین به علت نارسایی کلیه، ناچار شد به بیمارستان برود، اما به علت وزن زیاد، دستگاه قادر به اسکن کلیه های او نبود و همین انگیزه ای برای آنها شد تا دوباره روی سبک زندگی ناسالم خود فکر کنند و تصمیم به کاهش وزن بگیرند.

تغییر شگفت انگیز یک زن و شوهر آمریکایی

بیشتر

عکس قدیمی از مقبره حافظ شیراز

مقبره خواجه حافظ

بیشتر

ماه بدجور این دختر را گرفت!
پزشکان می گویند محو شدن کامل ماه گرفتگی های او، تا 16 سالگی با درمان لیزری امکان پذیر است. او در حال حاضر، هر چند ماه یک بار، درد لیزر را تحمل می کند.
ماتیلدا کالاگان، که با «سندروم استرج وبر» به دنیا آمده، باید تا ۱۶ سالگی، دائم پوست صورتش لیزر شود تا ماه گرفتگی هایش کامل محو شود.
ماتیلدا، دختر کوچولوی شجاعی است که با ماه گرفتگی بزرگی روی صورتش به دنیا آمده است. این ماه گرفتگی، از صورت تا یک طرف بدنش امتداد یافته است.
پدر و مادر او، پیش از به دنیا آمدنش، از وجود چنین سندرومی در او خبر نداشتند. بارداری خانم کالاگان، چندان راحت نبود، زیرا مایع درون کیسه آمنیوتیک او خیلی زیاد بود و پزشکان، فرزند او را زودتر به دنیا آوردند. پس از تولد، پزشکان فکر می کردند که قرمزی صورتش فقط یک کبودی باشد، اما پس از دو هفته مشخص شد او به سندروم استرج وبر، یک اختلال پوستی و عصبی نادر، مبتلاست. این اختلال، به مشکلات یادگیری، فلج و تشنج منجر می شود.
او با دو حفره در قلبش متولد شد که جراحان در دو ماهگی او را عمل کردند و عمل او موفقیت آمیز بود.
پزشکان می گویند محو شدن کامل ماه گرفتگی های او، تا ۱۶ سالگی با درمان لیزری امکان پذیر است. او در حال حاضر هر چند ماه یک بار، درد لیزر را تحمل می کند.

ماه گرفتگی عجیب یک دختر بچه

همچنین او نمی تواند خوب ببیند و مبتلا به گلوکوما یا آب سبز (کوری تدریجی) است و در ضمن هرگز نمی تواند راه برود و به تازگی پدر و مادرش برای او یک فریم خریده اند که با کمک آن چند قدم برمی دارد.
مردم در نگاه نخست فکر می کنند که او پدر و مادر بدی دارد که رهایش کرده اند و او صورتش را به رادیاتور چسبانده و سوخته است. پیش داوری های مردم ،شاید بیش از هر چیزی این پدر و مادر را ناراحت کند. اما آنها از اینکه دختری شجاع دارند که با همه این بیماری ها می جنگد و هنوز زنده است و لبخند می زند، خوشحال اند.

بیشتر


برچسب ها: دیگر رسانه ها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°