ساخت سامانه فتوالکتریک خورشیدی در ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:07 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۲۹۲۷۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۳
اختراع دو جوان خوزستانی؛
این سامانه هیچ نمونه داخلی و خارجی ندارد و در نوع خود یک فناوری منحصر به فرد است که امکان مطالعه توفان‌های خورشیدی و تاثیرات آن بر پدیده‌های طبیعی کره زمین را فراهم می‌کند.
ساخت سامانه فتوالکتریک خورشیدی در ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، 2 مخترع جوان خوزستانی برای نخستین‌بار در کشور موفق به ساخت سامانه فتوالکتریک تحقیقات خورشیدی شدند.


مدیر طراح این سامانه با بیان اینکه با استفاده از این سامانه می‌توان صدای برخورد امواج حاصل از توفان‌های خورشیدی بر سطح یونیسفر زمین را شنید گفت: با این دستگاه می‌ توان تأثیرات توفان‌های خورشیدی بر ایجاد زمین‌ لرزه، تأثیر بر ابرها و سایر پدیده‌های ژئومغناطیسی را بررسی کرد.


آقای کیانی ده‌کیانی گفت: این سامانه بر‌اساس انتخاب یک حسگر کار می‌کند که سیگنال‌های فوتونیک خورشیدی را دریافت و تجزیه و تحلیل می کند.


وی گفت: مهمترین ویژگی این دستگاه امکان شنیدن صدای برخورد امواج حاصل از توفان‌های خورشیدی است که بطور زنده آشکارسازی شده است و در اختیار پژوهشگران قرار می‌گیرد.


مدیر طراح این سامانه افزود: حتی کارشناسان و پژوهشگران «ناسا» تاکنون موفق به آشکارسازی صوتی این امواج نشده بودند، چرا که آنها فقط توانسته بودند صدای خورشید را با استفاده از آلات موسیقی شبیه‌سازی کنند.


وی گفت: تحقیق و اجرای این طرح یک سال و نیم زمان برد که در تاریخ92/4/29 به شماره 80064 ثبت کشور شد.


این سامانه امکان نصب روی ماهواره‌های پخش از راه دور فرایندهای طبیعی را دارد و مهمترین کارکرد آن نیز آشکارسازی و اثبات تأثیرگذاری بر فرایندهای دینامویی هسته زمین و برهم کنش گسل‌های پوسته و صفحات تکتونیکی زیر زمین است.


این سامانه با همکاری آقای ذبیح الله شیخی قلعه سردی ساخته شد که پس از ثبت در مرحله تولید قرار گرفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°