کدام بانک ها خدمات انتقال سه وجهی دارند؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:50 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۳۴۱۳۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۱
اکنون 29 بانک عضو شتاب می توانند، خدمت انتقال سه وجهی را انجام دهد و سه بانک دیگر هم درحال آزمون های مورد نیاز است.
کدام بانک ها خدمات انتقال سه وجهی دارند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیر اداره نظامهای پرداخت بانک مرکزی با اعلام این خبر افزود: پیش تر برای انتقال وجه الزامی بود از خودپرداز متعلق به کارت مبدا یا کارت مقصد استفاده شود. برای مثال اگر دارنده کارت سامان خواهان انتقال وجه به کارت بانک ملی ایران بود، باید از خودپرداز بانک سامان یا از خود پرداز بانک ملی ایران استفاده می کرد، در صورتی که در انتقال سه وجهی می توان بدون درنظرگرفتن بانک های صادرکننده کارت ها، از هر خودپرداز دیگر وابسته به شبکه شتاب استفاده کرد.


محمدبیگی گفت: 3 بانک صادرات ایران، صنعت و معدن و ملی ایران به عنوان نخستین بانک های ارائه دهنده خدمات انتقال سه وجهی از نهم شهریور سال 1390 ارائه این خدمت را آغاز کرده است.

وی گفت: اکنون این خدمت در 29 بانک آینده، اقتصاد نوین، انصار، ایران زمین، پارسیان، پاسارگاد، تجارت، توسعه صادرات، توسعه تعاون، حکمت ایرانیان، دی،رفاه کارگران، سامان، سپه، سینا، شهر، صادرات ایران، صنعت و معدن، قرض الحسنه رسالت، قرض الحسنه مهر ایران، قوامین، کارآفرین، کشاورزی، گردشگری، مرکزی، مسکن، ملت، ملی ایران و موسسه اعتباری توسعه ارائه می شود.

مدیر اداره نظام های پرداخت با بیان این که اکنون فقط بانک های خاورمیانه، سرمایه و پست بانک این خدمت را ندارند، گفت : این سه بانک در حال آزمون های مورد نیاز برای این خدمات هستند.
وی با اشاره به این که سقف انتقال وجه با خودپرداز به هر روشی ، روزانه سه میلیون تومان برای هر کارت است، گفت: برای ارائه این خدمت کارمزدی بیش از انتقال قبلی دریافت نمی شود.

محمدبیگی درباره راه حل مشکلات مغایرت اعلام کرد: همه افرادی که در حوزه بانکداری الکترونیکی و خدمات شتابی با مغایرت مواجه می شوند، باید پس از گذشت 72 ساعت از زمان تراکنش، ضمن تماس با مرکز امداد شتاب به شماره 29911 یا مراجعه به مرکز امداد شتاب به نشانی اینترنتی http://emdadshetab.cbi.ir در همه ساعات شبانه روز مغایرت خود را ثبت کنند و با دریافت کد رهگیری، نتیجه اقدامات را پیگیری کنند.

وی در پایان افزود : دستورالعمل اجرایی پرداخت هزینه تراکنش هایی که با مغایرت مواجه می شود ، در مرحله نهایی است و به زودی این خدمت هم به عموم مشتریان ارائه خواهد شد.

انتقال سه وجهی خدمتی است که در آن دارنده کارت می تواند از خودپردازهای وابسته به شبکه شتاب ، وجه مورد نظر خود را به طور آنی به هر کارت دیگری انتقال دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°