تجارت های غیرقانونی مانع ورود کالاهای با کیفیت به بازار عراق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:46 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۳۴۹۳۷۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳
رييس اتاق مشترك ايران و عراق گفت: تجارت هاي مرزي، كوله باري و بي كيفيت مانع ورود واحدهاي با سابقه و با كيفيت به بازار عراق شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، يحيي آل اسحاق درباره اقدامات صورت گرفته براي جلوگيري از صادرات كالاي بي كيفيت به عراق گفت: يكي از مشكلات اساسي ما در زمينه صادرات به كشورهاي همسایه توجه نكردن به عوامل خريداران، صادر كنندگان و كيفيت كالاي صادراتي است . اين عوامل باعث پايدار نشدن صادرات به اين كشورها شد.
 
وي با بيان اينكه بايد توجه لازم را براي انجام بهينه و خوب به تعهدات خود در زمينه صادرات داشته باشيم تصريح كرد: اتاق بازرگاني ايران و عراق و دولت بايد به چگونگي كيفيت كالاهاي صادراتي نظارت داشته باشند.
 
آل اسحاق ادامه داد: مشكل اصلي ما در صادرات بي انضباطي است و تا زمانيكه بي انضباطي سر و سامان نيابد ما همچنان با مشكل صادرات كالاهاي بي كيفيت مواجه هستيم.
 
وي افزود: بايد براي صادرات كالا برند سازي صورت گيرد زيرا برند سازي علاوه بر ايجاد انضباط باعث مي شود بازار عراق دومين بازار تجاري كشور شود.
 
وي ادامه داد: بايد عراقي ها، صادر كنندگان معتبر ايراني را شناسايي كنند و بتوانند در دراز مدت رابطه تجاري داشته باشند.
 
آل اسحاق برقراري انضباط در اين بخش را يكي از اهداف دولت دانست و گفت: برقراري انضباط تجاري باعث جريمه شدن متخلفين و منع حضور مجدد آنان در بازار عراق مي شود.
 
رييس اتاق مشترك ايران و عراق گفت: بايد سازمان استاندارد و گمرك را بسيج كرد و اتحاديه ها و اتاقهاي بازرگاني را تقويت كنيم و نظارت را به عهده اتحاديه ها و نهادهاي مردمي واگذار كنيم.
 
وي ادامه داد: بايد جهت گيري انضباطي ، جريمه و تشويق به نحوي باشد كه تجربه گذشته را نداشته باشيم.
 
آل اسحاق با بيان اينكه برند سازي يكي از اقدامات مهم براي شناسايي صادر كنندگان كالاهاي با كيفيت است تصريح كرد: در حوزه لبنيات برندهاي معروف و معتبري با 300 شعبه در عراق حضور دارند.
 
وي افزود: اتاق بازرگاني و استاندارد با نظارتهايي كه دارند اجازه نخواهند داد تا كالاي بي كيفيت صادر شود.
 
رئيس اتاق مشترك ايران و عراق تصريح كرد: هر كالايي كه به عراق صادر مي شود بايد گواهي استاندارد داشته باشد و سطح استانداردها هم بايد قابل قبول در بازارهاي جهاني باشد.
 
وي تاكيد كرد: حضور ما در بازارهاي خارجي يعني جنگيدن كالا با كالا است و در خدمات پس از فروش به گونه اي بايد عمل كنيم تا رقباي ما بازار را از ما نگيرند.
 
وي بيان كرد: در حوزه خدمات فني و مهندسي علاوه بر مزيت هاي زياد، رقباي بزرگي داريم كه بايد با همكاري هاي مشترك همه جانبه با واحدهاي بزرگ جهاني در منطقه در حوزه هاي كيفيت و استفاده از خدمات بين المللي داشته باشيم.
 
آل اسحاق تاكيد كرد: بازار عراق براي 15 سال آتي مهم ترين بازار منطقه خواهد شد و ايران از نظر نيروي انساني، نرم افزاري و صنعت مي تواند پايداري بلند مدتي در عراق داشته باشد.
 
آل اسحاق با اشاره به مشكلات حمل و نقل مستقيم ايران و عراق گفت: باتوجه به اينكه ورود كاميونهاي ايراني و مسافري به عراق تسهيل شده است اما هنوز با مشكل روبرو هستيم كه لازمه اين كار تشكيل شركت مشترك حمل و نقل ايراني و عراقي است.
 
وي تصريح كرد: شركتهاي عراقي آمادگي لازم را براي تشكيل شركت حمل و نقل دارند و اين امر نيازمند فراهم كردن مقدمات است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°