روحانی وارد کویت شد/ استقبال رسمی امیر کویت از رئیس جمهوری ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۳۴۹۴۷۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰
رئیس جمهور کشورمان به دعوت رسمی امیر کویت، شامگاه چهارشنبه وارد این کشور شد و در فرودگاه بین المللی کویت از سوی شیخ صباح احمد جابر الصباح امیر کویت مورد استقبال رسمی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در مراسم استقبال رسمی علاوه بر امیر کویت، ولیعهد، نخست وزیر، همه وزرای کابینه دولت و جمع دیگری از مقامات ارشد در فرودگاه حضور یافته و در مراسم استقبال رسمی شرکت کردند.

در مراسم استقبال رسمی سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و کویت نواخته شد و اعضای هیأت‌های عالی‌رتبه دو کشور به دکتر روحانی و امیر کویت معرفی شدند.

قرار است رئیس جمهور کشورمان با همراهی امیرکویت در محل اقامت حضور یافته و پس از دیدار و گفتگو با جمعی از مقامات ارشد کویت با امیر این کشور نیز در کاخ امیری دیدار کند.

 رئیس جمهور پیش از سفر به کویت در مسقط با پادشاه عمان دیدار کرد. آقای روحانی و سلطان قابوس ضمن تبادل نظر درباره راه‌ های توسعه روابط تهران - مسقط و مهم‌ترین مسایل منطقه‌ بر همکاری دو کشور در برقراری صلح و امنیت پایدار در ‏منطقه تأکید کردند.‏
رئیس جمهور توافق هسته‌ای را به نفع منطقه دانست و گفت که تهران همواره از گسترش روابط دوجانبه و منطقه ای ‏با همسایگان استقبال می کند . آقای روحانی ترویج ایران‌ هراسی را توطئه ای فرامنطقه ای و طراحی دشمنان مشترک اسلام و اعراب خواند و خاطر نشان کرد : قدرت نظامی ایران نیز ‏صرفاً دفاعی و پشتوانه ای مستحکم برای امنیت منطقه است .‏ رئیس جمهور به وخامت اوضاع مردم یمن اشاره و تاکید کرد : برقراری آتش‌بس ، کمک‌های انسان‌دوستانه و گفتگوی یمنی – ‏یمنی  ضروری است.
پادشاه عمان نیز با قدردانی از آمادگی همیشگی ایران برای برقراری روابط نزدیک‌تر با همسایگان و همکاری های منطقه ای، گفت: مسقط در پی تقویت و تحکیم مناسبات همه جانبه با تهران است .‏ سلطان قابوس تاکید کرد: تحکیم روابط ایران و کشورهای منطقه به نفع توسعه، امنیت و ثبات ‏منطقه است.‏
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °