گفتگوی 18:30/ امداد رسانی به موقع در استان های سیل زده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:25 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۳۴۹۷۱۷
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲
معاون امور پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 26 استان درگیر بارندگی، سیل و برف بودند، اهم مشکلات در بخش راههای مواصلاتی بود که همه عوامل راهداری تلاش کردند راهها را بازگشایی کنند. وی افزود: امداد رسانی در بیشتر استان ها و بخش ها به موقع انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بهنام سعیدی معاون امور پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در استان هرمزگان با بیش از 200 میلی متر بارندگی نسبت به میانگین بلند مدت 160 درصد افزایش داشته است. در استان هرمزگان در بعضی شهرستان ها مثل حاجی آباد 200 میلی متر و در بوشهر 400 میلی متر و در استان فارس بیش از 500 میلی متر بارندگی ثبت شده است.
 گفتگوی 18:30/ امداد رسانی در استان های سیلزده
وی افزود: علی رغم همه مشکلات قطع برق، آب و بسته شدن راههای مواصلاتی اما مشکلات خشکسالی را در درازمدت می تواند برطرف کند.
سعیدی گفت: 26 استان درگیری بودند، استان های جنوب و جنوب شرق مثل کرمان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، زاهدان و بوشهر مشکلات سیل را داشتند در استانهای شمالی مثل آذربایجان شرقی، کردستان، گیلان، همدان و اردبیل شاهد بارش برف بودیم، اهم مشکلات در راههای مواصلاتی بوده است که ارتباط ها بدلیل بارندگی و برف وسیل قطع شد. همه عوامل راهداری تلاش می کردند که راههای روستایی را بازگشایی کنند. اقدامات خوبی در این زمنیه انجام شد بیش از 20 هزار نفر در فارس اسکان داده شدند و 1850 تیم امدادی عملیات امدادرسانی را انجام دادند و حدود 18 هزار نفر نیروی امدادی عملیات امداد و نجات را انجام  دادند.
 
 سعیدی گفت: در بیشتر امداد رسانی کار امدادرسانی به موقع  انجام شده است. در استان های جنوبی تعدادی از راههای روستایی قطع است، آب و برق نیز در بخش هایی هنوز قطع است اما امداد رسانی در حال انجام است تا مشکلات برطرف شود. در کردستان راههای 500 روستا همچنان مسدود است در بخش هایی حتی کار امداد رسانی بوسیله بالگرد نیز مشکل است اما نیروهای امدادی در حال انجام وظیفه هستند تا راههای بسته باز شود و مشکلات برطرف شود.
  سعیدی در ادامه افزود: در زمانی که اطلاعیه های هواشناسی به اطلاع می رسد نکته مهم این است هموطنان توجه داشته باشند که در مسیرهایی که احتمال وقوع سیلاب وجود دارد یا در مسیرهایی که امکان سقوط بهمن است و برف سنگین است از مسافرت های غیر ضروری خودداری کنند و در مسیر رودخانه ها نیز توقف نکنند و به توصیه ها توجه کنند. 
 
شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ارتباط تلفنی گفت: از صبح امروز کار امدادی را با حضور رئیس امداد و نجات و رئیس هلال احمر  در استان هایی که در شرایط بحرانی سیل قرارداشتند انجام دادیم. در شهر جهرم بدلیل شکستن .... آب و برق قطع شد که از صبح امروز کار امداد رسانی برای وصل گاز انجام شد . برق هم بامداد امروز وصل شد. در حال حاضر تعدادی راههای .... بسته است . از صبح امروز دستگاههایی که آزاد تر بودند مثل بنیاد مسکن کارهایی مربوط خسارات وارده را بررسی کردند.
 گفتگوی 18:30/ امداد رسانی در استان های سیلزده
شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر دیگر مهمان برنامه گفت: با همکاری به وجود آمده بین دستگاه های مختلف در روزهای اخیر توانستیم تلفات را در استان های جنوبی که با سیل و آب گرفتگی روبرو اند، کاهش دهیم.
 معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: در روزهای اخیر 483 شهر و روستا تحت تاثیر بارش های باران بودند و نیروهای امدادی از نقاط مختلف به این مناطق سیل زده اعزام شدند.
شاهین فتحی با اشاره به ادامه روند امداد رسانی به استان های جنوبی کشور گفت: رها سازی خودروهای گرفتار، توضیع مواد غذایی و  دادن اسکان اضطراری به هموطنان هم از جمله اقدامات انجام شده در این چند روز بوده است.

فتحی با اشاره به 1153 ماموریت در پی بارش باران چند روز اخیر، افزود: در این مدت به  88 هزار نفر خدمت رسانی شده است و 51 نفر با کمک نیروهای امدادی  از خطر مرگ حتمی نجات یافتند و بالگردهای امدادی هم فعالیت خود را در بوشهر شروع کرده اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: هموطنان در مواقعی که اطلاعیه هواشناسی از طریق منابع خبری رسمی داده می شود به نکات ایمنی دقت کنند و در مسیرهایی که احتمال برف و بهمن وجود دارد تردد نکنند یا اینکه از مسافرت های غیر ضرور خودداری کنند. همچنین گفت: هموطنان به شایعات منتشر  شده در فضای مجازی توجه نکنند و در مسافرت های خود زنجیر چرخ، مواد غذایی و لباس گرم به همراه داشته باشند.
 گفتگوی 18:30/ امداد رسانی در استان های سیلزده
فیاض پور مدیرکل مدیریت بحران استان فارس در ارتباط تلفنی گفت:  5 شبانه روز درگیر بارندگی بودیم، بلافاصله در مرحله مقابله از صبح امروز تکمیل و گسترده خط امدادی را علاوه بر بخش زمینی با حضور رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر و دبیر کل جمعیت هلال احمر  کشور و از طریق هوایی از طریق دو بالگرد انجام شد. در حال حاضر مشکلی که داشتیم در اثر طغیان و شکستن یک حوضچه تغذیه مصنوعی در شهر جهرم بود که آب، برق وگاز شهرستان جهرم قطع شده بود. از بامداد امروز کار برقراری گاز انجام شد که در حال حاضر گاز و برق وصل شده است.  وی گفت: از صبح امروز دستگاههایی که آزادتر بودند مثل بنیاد مسکن که بررسی ها برای میزان خسارت را ارزیابی کرده اند.
 
محسن صالحی  مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان در ارتباط تلفنی با برنامه گفت:  با توجه به اینکه بارش های باران در برخی از نقاط مطلوب بود، برخی از مناطق هم از بارش باران محروم بودند و حتی در برخی از ایستگاه ها بارش  407 میلی متر ثبت  شده است.
 گفتگوی 18:30/ امداد رسانی در استان های سیلزده
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان افزود: متاسفانه ادامه دار بودن بارش ها در بامداد امروز از سد نساء باعث شد برخی مناطق درگیر شوند و 1 شهر و 61 روستا را تخلیه کردیم. همچنین بند خاکی در بردسیر شکسته شد و قسمت عمده ای از بردسیر زیر آب رفت.
 
او افزود: مسیر کرمان- بم امروز مسدود شد و ساعاتی قبل برای تردد خودروهای سبک باز شده است و همچنین 318 راه روستایی همچنان مسدود است و قسمت عمده آن مربوط به بحث سیلاب است.
گفتگوی 18:30/ امداد رسانی در استان های سیلزده
مسعود امامی یگانه مدیرکل بحران اردبیل در ارتباط تلفنی گفت: 120 اکیپ راهداری با بکارگیری ماشین آلات سنگین در حال امداد رسانی و بازگشایی محورهای استان هستند و تمامی راه های اصلی بازگشایی شده اند و 30 درصد راههای روستایی با وجود بارش برف و کولاک مسدود است و تا فردا عصر تمامی راهها بازگشایی می شود. 
 گفتگوی 18:30/ امداد رسانی در استان های سیلزده
طالبی گفت: شدت بارش ها در گیلان که با کولاک همراه بود شرق استان را دربرگرفته بود. برف سنگین ، چسبندگی و رطوبت بسیار بالا بود اما بسیاری از اکیپ های امدادی را ارسال کردیم. اما با توجه به شدت بارش ها خاموشی به ما تحمیل شد اما با امادگی که از قبل  داشتیم توانستیم خاموشی ها که در بیشتر در شهرستان رشت بود را مهار کنیم و توانسته ایم خاموشی ها را به حداقل برسانیم.

 
برچسب ها: گفتگو ، امدادرسانی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°