افزایش حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۳۴۹۹۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
رئيس سازمان دامپزشكي كشور و رئيس سرويس دامپزشكي و حفظ نباتات فدراسيون روسيه، صبح امروز در نشستي توسعه همكاريها و افزايش صادرات و واردات ميان تهران - مسكو با حفظ استانداردهاي بهداشتي را بررسي كردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مهدي خلج رئيس سازمان دامپزشكي كشور در پايان اين ديدار، در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار شبكه خبر با اشاره به همكاريهاي خوب دو كشور در 2-3 سال گذشته، گفت: امروز درباره رفع موانع احتمالي و ابهامات موجود در الزامات بهداشتي تبادل محصول به نتايج خوبي رسيديم و مقرر شد رابطين دو كشور در فواصل زماني كوتاهتري با يكديگر در ارتباط باشند.
خلج، با اشاره به اينكه، در حال حاضر 4 كارخانه لبني مجوز و گواهي بهداشتي صادرات را از سازمان دامپزشكي ايران و روسيه دريافت كرده اند ، افزود : 6 كارخانه صنايع لبنب ديگر نيز براي دريافت اين تائيدييه معرفي شده اند.
خلج با اشاره به همكاريهاي خوب دو كشور براي توسعه مبادلات تجاري در زمينه محصولات لبني و آبزيان ، افزود: در 10 ماهه امسال، 300 هزار تن شيرخشك و 15 هزار تن ميگو به روسيه صادر شده است.
رئيس سازمان دامپزشكي كشور ، همچنين از صدور مجوز واردات غلات دامي، ماهي پرورشي، و گوشت منجمد گوساله بدون استخوان و گوشت گوسفند از روسيه به ايران خبر داد و گفت: فعالان اقتصادي بايد موانع غيربهداشتي را حل كنند تا شركتهاي فرآوري ماهي، ميگو، لبنيات و طيور، افزايش يابد.
سرگئي دانكورت رئيس سرويس دامپزشكي و حفظ نباتات فدراسيون روسيه ، نيز در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار شبكه خبر ، با اشاره به پتانسيل فراوان همكاري ميان ايران - روسيه، گفت: روسيه سالانه يك ميليون و 100 هزار تن انواع محصولات لبني را وارد مي كند، لذا بازار بزرگي براي واردات محصولات ايراني هستيم و اميدواريم حجم واردات از ايران افزايش يابد.
دانكورت با تاكيد بر اينكه، هيچگونه مشكل بهداشتي براي توسعه مبادلات تجاري ميان دو كشور وجود ندارد، افزود: برخي مشكلات موجود مربوط به مسائل تجاري است كه به زودي برطرف خواهد شد.
رئيس سرويس دامپزشكي و حفظ نباتات فدراسيون روسيه، با اشاره به ورود اولين محموله لبني ايران به روسيه در سال 2016 گفت : در حال حاضر ماهي ، ميگو ، محصولات باغي ، پسته و خرما و لبنيات از ايران وارد بازار روسيه مي شود.
برچسب ها: ایران ، روسیه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °