رمضان عبدالله: اختلاف افکنی؛ حربه صهیونیست ها برای کسب قدرت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:58 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۳۴۹۹۵۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
دبير کل جنبش جهاد اسلامي فلسطين، اختلافات داخلي فلسطين و اوضاع نابسامان جهان عرب و اسلام را عامل اساسي قدرت گرفتن رژيم اشغالگر قدس دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رمضان عبدالله  که در مراسم افتتاحيه ششمين کنفرانس حمايت از انتفاضه فلسطين در تهران سخن مي گفت، تصريح کرد: در آغاز از جمهوري اسلامي ايران اعم از مقامات ، دولت، پارلمان و مردم، به دليل تلاششان براي برگزاري اين کنفرانس تقدير و تشکر مي کنم، اين ابتکار بيانگر صلابت و ثبات موضع جمهوري اسلامي ايران در حمايت از فلسطين و پشتيباني از مردم مظلوم فلسطين است.
 
وي افزود: همچنين از تمامي حاضران در کنفرانس که به نداي « باهم براي فلسطين» پاسخ گفته اند تشکر مي کنم، اين اقدام بار ديگر آشکار ساخته است که فلسطين همچنان قضيه مهمي است که در هيچ شرايطي نمي تواند فراموش شود.
 
وي اضافه کرد : همچنين بايد  از رهبري انقلاب و رهبري جمهوري اسلامي ايران امام سيد علي خامنه اي، نهايت تشکر را داشته باشم. تشکر به  دليل سخنان و پيام هاي ارزشمند ايشان به مردم فلسطين ، که اي فلسطينيان در اين نبرد طولاني و سخت تنها نيستيد.
 
رمضان عبدالله با بيان اينکه در دوراني  قرار داريم که سخن درباره فراموش شدن يا ناديده
گرفتن قضيه فلسطين بسيار است، افزود:« چرا بايد چنين فراموشي هايي اتفاق بيفتد؟ آيا اين اتفاق به دليل نابساماني ها و درگيري هايي است که گريبانگير منطقه شده است؟، چنين نيست، بخش قابل توجهي از امت اسلام همچنان در اين زمينه احساسات کهنه اي دارند.
 
وي اضافه کرد: بر اساس اين احساسات اسرائيل به عنوان سرنوشتي براي منطقه معرفي مي شود که در برابرش مقاومت نمي شود، موجوديت اسرائيل  در ميان امت اسلام هميشگي و غير قابل بازگشت  و فلسطين نيز به عنوان اندلس دوم معرفي مي شود. اما آيا  اين ديدگاه درست است؟ اين ديدگاه ما را به سوال سرنوشت ساز و اساسي درباره آينده فلسطين و آينده درگيري تاريخي در فلسطين مي رساند.
 
رمضان عبدالله گفت: در اين درگيري عوامل متعددي نقش دارد که بسياري از آنها را همه شما هم مي دانيد و من به طور خلاصه به چهار مورد اشاره مي کنم. اولين  مورد، قدرت ذاتي رژيم صهيونيستي است که در مقابل آن قدرت ذاتي فلسطين قرار دارد، يعني دو طرف درگيري مستقيم  و پس از آنها عامل عربي و اسلامي و در ادامه عامل بين المللي مي آيد.
 
وي ادامه داد: اما آنچه به رژيم اسرائيل مرتبط است اين است که گفته مي شود اسرائيل قدرت برتر تاريخ بشري است، اما اينگونه نيست. ما بر اساس آگاهي کامل و مفصل از اين رژيم مي گوييم واقعيت آن نيست که گفته مي شود، اين رژيم نه تنها شرايط خوبي ندارد بلکه از مشکلات مختلفي رنج مي برد با اين حال در آستانه فروپاشي و نابودي نيست.
 
رمضان عبدالله تصريح کرد: مهم ترين عامل قدرت امروز اين رژيم، عداوت ها و اختلافات رسمي در داخل فلسطين و فروپاشي اوضاع داخلي اعراب و جهان اسلام است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°