تاکید آخوندی بر نقش ایران در تکمیل زیربناهای حمل و نقل در غرب آسیا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:30 - دوشنبه 28 بهمن 1398
کد خبر : ۳۴۹۹۵۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
وزير راه و شهرسازي بر نقش تعيين‌کننده ايران در تكميل زيربناهاي حمل ونقل در منطقه غرب آسيا تاکيد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عباس آخوندي در اجلاس وزراي حمل ونقل كميسيون اقتصادي اروپا ‌گفت: موقعيت ويژه جغرافيايي ايران كه تسهيل‌كننده حمل و نقل و ترانزيت منطقه‌اي است قابل توجه است.
اجلاس وزراي حمل ونقل كميسيون اقتصادي اروپا به مناسبت هفتادمين سالگرد تاسيس كميته حمل ونقل زميني (Inland Transpor TC) به مدت دو روز در ژنو سوئيس درحال برگزاري است.
عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي با همراهي هيئتي متشکل از مهرداد تقي‌زاده بهجتي، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازي و حميد بنايي عضو كميسيون عمران مجلس و هم چنين تيمور بشيرگنبدي مديركل دفتر توسعه امور بين‌الملل وزارت راه و شهرسازي در اين اجلاس حضور دارند.
عباس آخوندي به عنوان يکي از سخنرانان اين رويداد مهم سخنراني خود را به برنامه‌هاي راهبردي حمل و نقل در جمهوري اسلامي ايران و رويكرد همكاري‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي به ويژه در شرايط پسابرجام اختصاص داد.
وي با تاکيد بر نقش جمهوري اسلامي ايران در تكميل زيربناهاي حمل ونقل در منطقه غرب آسيا گفت: موقعيت ويژه جغرافيايي ايران كه تسهيل كننده حمل ونقل و ترانزيت منطقه‌اي است قابل توجه است.
آخوندي همچنين به نقش جمهوري اسلامي در الحاق به كنوانسيون و موافقنامه‌هاي بين‌المللي حوزه حمل ونقل تاكيد کرد.
علاوه بر هيئت وزارت راه و شهرسازي، هيئتي از گمرك جمهوري اسلامي ايران نيز به رياست مسعود كرباسيان معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و رئيس كل گمرك ايران در اين رواديد شركت كردند.

ديدار آخوندي با کميسر حمل ونقل اتحاديه اروپا
وزير راه وشهرسازي در ديدار مشترک با کميسر حمل ونقل اتحاديه اروپا، از برنامه‌هاي ايران براي نوسازي ناوگان ريلي خود با هدف افزايش ايمني خبر داد.
آخوندي در ديدار مشترک خود با خانم ويولتا بولک بر استفاده از سيستم‌هاي جديد حمل ونقل و مديريت حمل ونقل در ايران، تأسيس معاونت حمل ونقل، روابط خوب با ايران پس از برجام به ويژه در حمل ونقل ريلي تاکيد کرد.
وزير راه و شهرسازي با بيان‌ اينکه ما مي‌خواهيم بدانيم چگونه اين همکاري‌هاي افقي را تنظيم کنيم، گفت: به ويژه درحوزه حمل ونقل با دستور کار 2020، رسيدن به رقم صفر در آمار تلفات جاده‌اي که در دستور کار سال 2050 است و هم چنين ديجيتالي‌کردن حمل ونقل، حمل ونقل ترکيبي و تمرکز بر تکميل حلقه‌هاي مفقوده حمل ونقل اهم اين موضوعات است.
آخوندي با اعلام اينکه ما آمادگي اشتراک‌گذاري افکار و ايده‌هايمان را داريم، گفت: نوسازي و بازسازي ناوگان در حوزه حمل ونقل اهميت خيلي زيادي دارد. وی افزود: درحال حاضر درحال نوسازي ناوگان حمل ونقل ريلي هستيم به گونه‌اي که ايمني حمل ونقل بالا برود و با محيط زيست هم سازگاري بيشتري داشته باشد و نيز از نظر کارايي بهتر باشد.
کميسرحمل و نقل اتحاديه اروپا نيز در اين ديدار با اعلام اينکه ارتقاي همکاري‌ها چارچوب همکاري‌هاي اتحاديه اروپا با ايران اهميت‌ دارد، گفت: با خانم فدريکا موگريني نماينده عالي اتحاديه اروپا در سياست خارجي و امور امنيتي، مذاکراتي با محوريت حوزه حمل و نقل داشتيم و بر اساس اين مذاکرات نشست اقتصادي با ايران در دستور کار قرار گرفت تا در بروکسل نشست مشترک برگزار شود و از وزيرحمل و نقل ايران (شما) دعوت مي‌کنيم که به بروکسل بياييد.
وي ادامه داد: اين گام اول است و اينکه چگونه ايران مي‌خواهد در مزيت جديد همکاري‌ها را مشترکا تنظيم کنيم. وی افزود: موضوعات مهمي را براي مذاکره در اروپا داريم و باعث خوشوقتي ماست که بتوانيم حوزه گسترده همکاري‌هاي حمل ونقل را پيگيري کنيم.
بولک هم چنين، گفت: قبل از تابستان ما برنامه کابينه وزراي اتحاديه اروپايي را تنظيم مي‌کنيم، بدين‌ترتيب در ماه مي يا ماه آوريل زمان مناسبي براي مذاکرات مشترک است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°