احمد جبریل: انقلاب اسلامی، اسلام آمریکایی را از بین برد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۳۴۹۹۷۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴
دبير کل جبهه خلق براي آزادي فلسطين با تجليل از انقلاب اسلامي ايران و حمايت هاي جمهوري اسلامي ايران از آرمان فلسطين گفت: عظمت انقلاب اسلامي ايران در آن است که اسلام آمريکايي را در ايران از بين برد و اسلام محمدي (ص) را جانشين آن کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از شبکه تلويزيوني العالم، احمد جبريل  در ششمين کنفرانس بين المللي حمايت از انتفاضه فلسطين در تهران گفت: پيش از کنفرانس مادريد در سال 1991ميلادي کنفرانسي در هتل استقلال تهران برگزار شد و در آن شماري از رهبران پارلمان هاي جهان و فلسطينيان شرکت کردند.
 
وی افزود: اي برادران ما در سرزميني هستيم که من به عنوان يک فلسطيني آن را سرزميني مقدس مي دانم و آن سرزمين جمهوري اسلامي ايران است. مقدس بودن اين کشور نيز ناشي از انقلاب مردمي آن است. امام خميني (ره) با تانک و با تانک ها و هواپيماها نيامد تا مسئوليت را در اين کشور عهده دار شود. ملت با يک طاغوتي که از بزرگترين طاغوتيان جهان بود رو در رو شد و  اين ملت و جمهوري اسلامي ايران پيروز شدند.
وی گفت: عظمت اين جمهوري اسلامي اولا در آن است که اسلام محمدي را در مسير و ريل جهاد قرار داد اين در حالي است که اسلام پيش از اين اسلام آمريکايي بود اين اسلامي که آمريکا و غرب از آن بهره برداري مي کردند و به اسلام مي گفتند اي مسلمانان در اتحاد شوروي افراد ملحد وجود دارند که شما بايد با آن بجنگيد اما آمريکا و اروپا در عمل به اعلاميه بالفور گفتند رژيم صهیونیستی اهل کتاب است. امام خميني (ره) براي نخستين بار اسلام را در دوره جديدي و در ريل و مسيري درست در مسير جهاد قرار داد و سخن مشهوري امام خميني (ره) دارد و گفتند: شيطان بزرگي وجود دارد که آن آمريکاست و شيطاني ظاهري وجود دارد که آن شوروي (سابق) است. اين ديدگاه درست را دريابيدکه امام بيش از سي و هشت سال پيش مطرح کرد. خاصيت دوم انقلاب اسلامي ايران دار آن است که امام خميني (ره) در نخستين روز ايستاد و به روشني تمام گفت امروز در تهران و فردا در فلسطين. امام خميني (ره)  گفت: اسرائيل غده سرطاني است که بايد ريشه کن شود . اين موضعي که امام خميني (ره) که بيش از سي و هشت سال پيش مطرح کردند همچنان ادامه دارد و همچنان هدف اين جمهوري اسلامي ايران است. با وجود آنکه برخي ها در داخل اين جمهوري از اين موضوع خوششان نمي آيد. در انتخابات رياست جمهوري قبلي پلاکاردهايي در خيابان هاي تهران نصب شد که ايران اول. ما به فلسطين و لبنان و حزب الله چه کار داريم اينجا را دريابيد. من در جواب و پاسخ من در نشستي که بزرگتر از اين نشست بود به کساني که اين پلاکاردها را نصب کرده بودندگفتم مقاومت فلسطين و حزب الله و سوريه؛ خط مقدم هاي دفاع از جمهوري اسلامي هستند اگر اين خط مقدمه‌ها سقوط کند اين عرب ها و پشت سر آنها آمريکا و غرب با جنگ مذهبي به ايران مي آيند و ايران را بدتر از يوگسلاوي خواهند کرد و آن را به چند بخش تقسيم خواهند کرد قدرت جمهوري اسلامي ايران در اصرارش بر اين مسائل و در صدر آن مسئله فلسطين است همچنانکه صبح امروز امام خامنه اي گفتند مسئله فلسطين براي ما يک مسئله سياسي نيست بلکه بخشي از عقيده اسلامي ماست. موضوع سوم آن است که اگر پيروزي انقلاب اسلامي نبود وضع ما در نهايت بدي بود . ما سپتامبر سال 1970 ميلادي از سرزمين اردن که سرزميني مناسب براي آزادسازي فلسطين بود خارج شديم البته نمي خواهم در اين خصوص زياد صحبت کنم زيرا به وقت زيادي نياز دارد و درباره اينکه چه کسي مسئول خارج شدن ما و ترک اردن بود صحبت کنم اردن يک کشور حياتي و اساسي براي آزادسازي فلسطين است. از شهر سلط در اردن مي توان گلدسته هاي قدس را ديد. ما از آنجا در چارچوب توطئه بزرگي که آمريکايي ها و اسرائيل ها و اعراب و در صدر آنها صدام حسين طراحي کرده بودند خارج شديم همين صدامي که بسياري از مردم از او  دفاع مي کنند. در کرانه شرقي در امان و زرقه و مفرق و اربد( اردن) چهل هزار سرباز عراقي بودند. او ( صدام) آنها را به منطقه مفرق عقب نشاند و وزير دفاع خود حردان تکريتي را فرستاد تا ارتش عراق را بيرون بکشد و ما را تنها بگذارند. از اشتباهات برخي و کساني که در مرکز تصميم گيري بودند آن بود که پوششي را که از ما در اردن حمايت مي کرد نابود کردند. پوششي که جمال عبد الناصر و نظام سوريه از ما داشت.
جبريل با اشاره به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی از رأس ناقوره تا عقبه در اردن و عمليات روزانه عليه رژیم صهیونیستی و در جنوب لبنان و جولان و در دره اردن و در کرانه باختري و در سينا و فعاليت سازمان عربي سينا و در کانال سوئز و در داخل کرانه باختري و در داخل غزه گفت: عليه ما در روز روشن توطئه کردم من نمي خواهم زياد در اين خصوص صبحت کنم اما مي گويم مصيبت هاي زيادي براي ما به بار آورد و مصيبت بزرگي براي ما در جنگ داخلي در لبنان به بار آورد. به لبنان رفتيم و براي جنگ با صهیونیست ها تلاش مي کرديم. يک فرمانده برجسته از فلسطينيان و سازمان هاي بزرگ به رسانه ها گفت: راه ما به فلسطين از طريق جونيه لبنان مي گذرد يعني از طريق جبهه ماروني  مسيحي لبنان. به او همان روز گفتم اي ابو عياض اگر يک گروه کوچک صهیونیستی به جونيه بيايد مي تواني به جونيه نزديک شوي؟ چرا اين حرف بي ربط را مي زني. در جنگ داخلي در لبنان افراد بر اساس وابستگي مذهبي شان کشته مي شدند اين جنگ براي پوشش انور سادات پس از جنگ اکتبر و قرار گرفتن وي در مسير اسرائيلي ها و آمريکايي ها بود به همين سبب اين جنگ داخلي را در لبنان راه انداختند و بهاي بسيار سنگيني داشت و اين جنگ داخلي پايان يافت که حرفهاي زيادي درباره آن دارم. انور سادات آمد و ما غافلگير نشديم اما چيزي سخت دشوار وجود داشت که براي عقب باور نداشت و آنکه اينکه مصر که در سنگر جنگ با اسرائيل و صهيونيستها و طرح هاي امريکايي و غربي بود با اقدام سادات در سنگر اسرائيل و امريکا قرار گرفت و اين کار بر اساس پيمان کمپ ديويد انجام گرفت. صريح بگويم برخي طرف ها و نيروهاي فلسطيني که در موضع تصميم گيري بودند براي انور سادات کف زدند و تشويق کردند که برخي از انها زنده هستند و گفتند با هواپيما به قدس مي رويم. آنها  اينگونه فکر مي کردند تا اينکه فاجعه رخ داد ما به عنوان فلسطينيان چه مي کرديم؟  مصر خارج شد و بر فلسطين تأثير گذاشت و سياستش را با انور سادات بنا گذاشت. آتش به روي سوريه گذشته شد که در زمان حافظ اسد ايستادگي کرد. زمانيکه انور سادات آمد به حافظ اسد در فرودگاه دمشق گفت من مي روم و سرزميني را که در سال 1967 ميلادي گرفته شده است باز مي گردانم.انور سادات از همه خطوط قرمز عبور کرد. در سال 1979ميلادي شاه ايران اين طاغوت صهیونیستي آمريکايي سقوط کرد و انقلاب ايران شد و اين پير (امام خميني) (ره) گفت: امروز در تهران و فردا قدس و اسرائيل غده سرطاني است. وي همچنين گفت: اي اعراب از ما چه مي خواهيد ما ايرانيان مسلمان در نبرد شما با اسرائيل هستيم. اعتراف مي کنم من در مرحله مشخصي پس از جنگ اکتبر با عراق رابطه بسيارخوبي داشتم اما عراق و صدام را از هنگام سپتامبر 1970 تا 1973ميلادي تحريم کردم آنان از من مي خواستند به بغداد سفر کنم اما من رد مي کردم اما بقيه گروه ها مي رفتند و مي آمدند و با چمدان پول مي آوردند زيرا گفتم چرا شما به ما در اردن خيانت کرديد. ما در وضع بدي قرار داشتيم اما اين انقلاب شد و به ما روحيه جديدي داد سپس ديديم عليه اين انقلاب اسلامي توطئه کردند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °