تیتر امشب/ اتحاد و مقاومت رمز پیروزی فلسطین

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:55 - پنجشنبه 14 فروردين 1399
کد خبر : ۳۴۹۹۸۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۶
رویوران تحلیگر مسائل سیاسی گفت: رژیم صهیونیستی در مقابل مقاومت حزب ا.. شکست خورد و این شکست آنها سه بار تکرار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین رویوران تحلیگر مسائل سیاسی با حضور در برنامه تیتر امشب گفت: تا 25 سال دیگر رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت.
این تحلیگر مسائل سیاسی افزود: رژیم صهیونیستی در مقابل مقاومت حزب ا.. شکست خورد و این شکست آنها سه بار تکرار شد و بسیج امت همراه با آزاد سازی مقاومت انجام می شود، هرکس به مقاومت نزدیک باشد ما به او نزدیکتریم.
رویوران گفت: از زمان اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی در سال 1948 بر اساس امکانات بالقوه جهان اسلام با آن برخورد می کند.
رژیم صهیونیستی در دل جهان اسلام کاشته شده است و هدف آن عقب مانده نگه داشتن جهان اسلام است، همچنین رژیم صهیونیستی تهدیدی برای همه جهان اسلام است و اگر مقاومت نبود، این تهدید بیشتر می شد.
رویوران افزود: در سالهای 1953 و 1956 و 1967 و 1973 جریان مقاومت دنبال می شد. شکست رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه در سال 2006 صهیونیستها را به چالش برد و آنها ناامنی در منطقه را ایمن بودن خود گماشتند و بر نا امن کردن منطقه دامن زدند.
او گفت: در اسرائیل رکورد اعدام و تخریب منازل وجود دارد اما باز هم انتفاضه ادامه دارد و فلسطینیان به آرمانهایشان پایبندند. اعضای انتفاضه بین 19 تا 23 سال هستند و اینها راه حل فلسطین را تنها مبارزه می دانند.
رویوران افزود: کشورهای عربی متاسفانه استقلال سیاسی ندارند و به همین دلیل مجبورند با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار کنند اما مردم منطقه با فلسطین همراه هستند و این نشان می دهد که حساب مردم منطقه از حساب دولت های منطقه جداست.
رویوران در خاتمه گفت: وجود این همه دولت مزدور در منطقه مقاومت را با مشکل مواجه می کند اما علیرغم همه این ناکامی ها مقاومت موفق شده به یک تهدید جدی برای رژیم صهیونیستی تبدیل شود.
 
 
تیتر امشب/ کنفرانس انتفاضه؛ آثار و نتایج 
 
سید رائد موسوی معاون دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین دیگر مهمان برنامه گفت: این کنفرانس براساس قانون مصوب 1369 در ایران برگزار شده که جمهوری اسلامی ایران را موظف به حمایت از فلسطین می کند، در راستای پیگیری این قانون این کنفرانس برگزار شده تا از ظرفیت های بین المللی برای حمایت از ملت فلسطین استفاده شود.
معاون دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: در این نشست از 80 کشور جهان شامل: 22 رئیس مجلس و 8 نائب رئیس در این نشست حضور دارند و این مبین اهمیت ایران در منطقه است که چطور توانسته در فضای آشفته منطقه این فضای پر از صلح و آرامش را بوجود آورد.
تیتر امشب/ کنفرانس انتفاضه؛ آثار و نتایج
او افزود: در سخنان امروز رهبر معظم انقلاب بر مقاومت تاکید شده است و اینکه ملت ها با این رمز می توانند در مقابل رژیم های اشغال گر بایستند، امروز حتی کشورهایی که طرفدار سازش بوده اند هم می دانند که دیگر سازش راه حل مناسبی برای فلسطینیان به حساب نمی آید.
او گفت: در این کنفرانس صنف های مختلفی حضور دارند، ما در این کنفرانس 4 کمیته داریم، نخست کمیته پارلمانی که در این موضوع از ظرفیت پارلمالن ها برای حمایت از فلسطین استفاده می شود.
او افزود: کمیته دوم، کمیته سازمان های غیر دولتی است که می توانند در دولت ها و ساختارهای بین المللی موثر باشند. کمیته سوم کمیته گروه های مقاومت است که بسیاری از نمایندگان این گروه ها در این کمیته حضور به هم می رسانند و برای مقاومت های آینده برنامه ریزی می کنند.
سید رائد موسوی گفت: کمیته آخر کمیته جوانان است زیرا در بحث مقاومت در غزه و فلسطین همین جوانان هستند که نقش مهمی ایفا می کنند، در این کمیته برای حضور پررنگ تر جوانان برای مقاومت برنامه ریزی می شود.
 موسوی افزود: در نهایت کمیته تنظیم بیانیه تلاش می کند تا فردا نتیجه این نشست را در غالب یک بیانیه اعلام کند.
او گفت: فرض براین است که در هر دوره از مجلس شورای اسلامی یک بار این کنفرانس برگزار شود اگرچه مسائل منطقه ای در این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

سید رائد موسوی افزود: پیش تر با توجه به مسائل منطقه ای کارشناسان معتقد بودند که در این کنفرانس شاهد حضور چشمگیر مقامات از کشورها نباشیم که همه این تحللیل ها برعکس شد و عملا ما شاهد حضور حداکثری مقامات در این کنفرانس بین المللی بودیم که نشان دهنده جایگاه رفیع ایران به عنوان محور مقاومت در منطقه است.
او گفت: ما در کشورمان سازمان هایی داریم که در حوزه مقاومت کار می کنند، ما می خواستیم این سازمانها با یک هم افزایی، بهره وری خود را بالا ببرند و عملا دست به اقدامات مشترک بزنند.
معاون دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین افزود: بیانیه آخر این کنفرانس حرف مشترک و نقشه راه همه کشورهای حاضر در این کنفرانس است.

 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۸°