برنامه های کمیته امداد برای استقلال مالی مددجویان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۳۴۹۹۹۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی گفت: با حمایت های کمیته امداد امام خمینی، وابستگی مدد جویان به کمیته امداد کاهش و استقلال مالی آنان افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فاطمه رهبر در گفتگوی برنامه روی خط خبر گفت: توزیع بن کارت و عیدی پایان سال به رسم هر سال به  1600 هزار خانوار تحت پوشش کمیته اماد حضرت امام پرداخت می شود. این بن کارت همان سبد کالایی هست که به خانوارهای تحت حمایت های بهزیستی و کمیته پرداخت می شود که قبلا اطلاع داده شده بود.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی افزود: تعداد خانوارهای دریافت کننده بن کارت و بسته های حمایتی وزارت رفاه متفاوت است و به تعداد نفرات خانوارها بستگی دارد.
 
فاطمه رهبر 
 
خانم رهبر گفت: از جمله برنامه های کمیته امداد؛ حمایت از خانواده های زندانیان، ازدواج جوانان خانواده های مدد جو و یاخانواده هایی که عزیزانشان فوت شده اند می باشد.
 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: معافیت سربازی با کفالت مادر و ایجاد کسب و کار برای جوانان این خانواده ها از اهم حمایت های مد نظر کمیته به ویژه در مناطق محروم و شهرستانهاست.
رهبر افزود: تدبیر کمیته امداد بر کم کردن چسبندگی این خانواده ها به کمیته است تا بتوانند از پوشش مالی امداد خارج شوند.
فاطمه رهبر گفت: شرایطی وجود دارد تا فرزندان ذکور خانوارها مدد جو در زمان خدمت سربازی و معافیت آنها از آن برخوردار شوند.
او افزود: تاکنون 100 هزار فقره جهیزیه با بودجه 220 میلیارد تومان در مناطق محروم صرف شده است همچنین امسال 200 هزار وام ضروری به نیازمندان پرداخت شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی گفت: 23 هزار منبع آب و وسایل گرمایشی و سرمایشی و بسیاری از ملزومات مورد نیاز  در هنگام وقوع حادث از جمله سیل روزهای اخیر  به مدد جویان اهدا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره ) نیز در مورد اشتغال و برپایی نمایشگاه های محصولات تولیدی و صنایع دستی کمیته امداد  گفت: از اهداف بلند امداد تقویت بنیه اقتصادی خانوارهای تحت حمایت بنیاد است و تاکنون در تهران سه فروشگاه آماده ارائه محصولات تولیدی و بازارچه امداد می باشد.
 
محمد امید 
محمد امید افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) در جهت توانمندسازی مددجویان نیز با ایجاد فرهنگ کار و تلاش و خودباوری و تهیه مقدمات اشتغال آنان، در اقدامی حمایت گونه زمینه عرضه محصولات تولیدی آنان را از طریق فروشگاه های عرضه محصولات خودکفایی فراهم نموده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره )گفت: در برخی از استانها و تهران نیز فروشگاه های دائم کمیته امداد وجود دارد. در حال حاضر 40 هزار بافنده فرش در بین خانواده های تحت حمایت در تولید فرش دستباف مشغول به کارند که تولیدات آنها در نمایشگاه های کمیته عرضه می شود.
امید گفت: 20 میلیارد تومان میزان فروش محصولات نمایشگاه های دائم و مقطعی کمیته امداد در سال گذشته بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره )گفت: مجموعه امداد با همکاری شهرداری تهران در برگزاری نمایشگاه ها و فروشگاه های صنایع دستی و کالاهای تولیدی خانوارهای تحت حمایت اقدام کرده است که از 15 اسفند نیز این نمایشگاه ها شروع به کار می کند.
آقای امید گفت: در سال 95 افراد خانوارهایی که از زیر پوشش خارج شده اند بین صد تا 150  هزار خانوار بوده است. این مددجویان به درآمد مکفی رسیده اند و توان استقلال مالی پیدا کرده اند لذا اگر بتوانیم خروجی خانوارها از چتر حمایتی کمیته را بیشتر کنیم جای بسیار امیدواری است.
امید گفت: از استعدادسنجی تا بازار یابی برای تولیدات محصولات خانواده های تحت حمایت از جمله اهداف اشتغال مدد جویان بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۲.۶۲°    ۳۲.۹۹°