علی لاریجانی: انسجام کشورهای اسلامی ضروری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۳۵۰۰۳۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
رئیس مجلس شورای اسلامی، در دیدار مقامات کشور های شرکت کننده در کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین، الویت نخست جهان اسلام را مساله قلسطین برشمرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی صبح امروز در حاشیه اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با نبیه بری رئیس مجلس لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار خطاب به رئیس مجلس لبنان، گفت: با توجه به جایگاه و سابقه شما در عرصه مقاومت؛ حضور شما در کنفرانس بین المللی فلسطین بسیار مهم بوده است.

وی افزود: در شرایط کنونی با توجه به تحولات بین المللی، اتحاد و انسجام کشورهای اسلامی بسیار دارای اهمیت است.

رئیس مجلس، تصریح کرد:‌ در شرایط کنونی حمایت از آرمان فلسطین بسیار مهم بوده و تمام کشورهای اسلامی باید در این راستا حرکت کنند.

* بیداری و جنبش اسلامی با مسئله فلسطین شروع می شود
در این دیدار همچنین نبیه بری رئیس مجلس لبنان با اشاره به اهمیت برگزاری اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، گفت:‌ باید از برگزاری این اجلاس از سوی ایران تقدیر و تشکر کنم، زیرا در شرایط کنونی حج سیاسی برای مسلمانان، حمایت از آرمان فلسطین است و این مسئله تنها در تهران محقق می شود.

وی گفت: قطعا بیداری و جنبش حرکت های اسلامی با مسئله فلسطین شروع می شود و قطعا در این عرصه باید از آرمان فلسطین دفاع کرد.

نبیه بری تصریح کرد: با توجه به تحولات بین المللی و موضع جدید دولت آمریکا، قطعا اعراب باید به محور مقاومت برگردند.

رئیس مجلس لبنان با بیان اینکه قطعا رژیم صهیونیستی شیطان بزرگ در جهان است، گفت: قطعا ایران تلاش های بسیاری برای منطقه انجام داده و جهان عرب نمی تواند دین خود را به جمهوری اسلامی ادا کند.
 
* مسئله فلسطین مهمترین مسئله جهان اسلام
رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: مسئله فلسطین مهم ترین مسئله جهان اسلام است و تمام کشورها باید در این عرصه برای دفاع از مردم فلسطین تلاش کنند.
 
دکتر علی لاریجانی  در حاشیه اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با رئیس کمیسیون سیاست خارجی سریلانکا دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه و گسترده ایران و سریلانکا، گفت: در عرصه روابط اقتصادی و تجاری همکاری های خوبی میان دو کشور صورت گرفته و امیدوارم از فرصت کنونی برای توسعه این روابط استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئله فلسطین مهم ترین مسئله جهان اسلام است و تمام کشورها باید در این عرصه برای دفاع از مردم فلسطین تلاش کنند.

* ایران در میان کشورها رهبری مبارزه با رژیم صهیونیستی را برعهده دارد
در این دیدار همچنین رئیس کمیسیون سیاست خارجی سریلانکا گفت: دولت سریلانکا همواره از ملت فلسطین حمایت کرده و قطعا این رویکرد را همواره دنبال می کند.

وی با اشاره به روابط مثبت ایران و سریلانکا، افزود: در چند سال اخیر همکاری های خود میان دو کشور از جمله در حوزه همکاری های دارویی و پزشکی صورت گرفته، اما متأسفانه به علت سنگ پراکنی های آمریکا، گسترش روابط با موانعی روبه رو است که باید این مسائل را رفع کرد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی سریلانکا تصریح کرد: در میان کشورهای اسلامی کشوری را مانند جمهوری اسلامی سراغ ندارم که رهبری مبارزه با رژیم صهیونیستی را برعهده بگیرد.
 
* روابط با الجزایر در حال پیشرفت است
 رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: الجزایر جایگاه مهمی در جهان اسلام دارد.

دکتر علی لاریجانی صبح امروز  در حاشیه اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با زبیر دواریشه نایب رئیس مجلس الجزایر دیدار و گفت وگو کرد.

وی گفت: نخست باید از رویکرد و سیاست همراه با متانت کشور الجزایر تشکر کنم و قطعا حضور هیأت این کشور در اجلاس بین المللی دارای اهمیت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر از شخصیت های برجسته است و قطعا این کشور جایگاه مهمی در جهان اسلام دارد.

وی افزود: خوشبختانه روابط ما با الجزایر در ابعاد مختلف در حال پیشرفت است و امیدوارم روابط اقتصادی دو کشور در تمام جهات ارتقا یابد.

* ایران کشور دوست و برادر برای الجزایر است
در این دیدار همچنین زبیر دواریشه نایب رئیس مجلس الجزایر با تقدیر و تشکر از برگزاری اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: ما ایران را  کشور دوست و برادر می دانیم و به دنبال توسعه روابط با جمهوری اسلامی هستیم.
 
* مسئله فلسطین موضوع مهمی برای کل کشورهای جهان است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه بحران جریان های تروریستی در منطقه، مسئله مهم فلسطین را تحت الشعاع قرار داده است و در این عرصه رژیم صهیونیستی بیشترین بهره برداری را می کند.
 
دکتر علی لاریجانی در حاشیه اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با صفت سوفتیچ رئیس مجلس بوسنی و هرزگوین دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه مسئله فلسطین موضوع مهمی برای جهان اسلام و کل کشورهای جهان است، گفت: متأسفانه بحران جریان های تروریستی در منطقه، مسئله مهم فلسطین را تحت شعاع قرار داده و در این عرصه رژیم صهیونیستی بیشترین بهره برداری را می کند.

وی تصریح کرد: قطعا تمام کشورها باید وظایفشان را نسبت به مسئله فلسطین انجام دهند و قطعا حضور هیأت پارلمانی بوسنی برای تحقق آن بسیار مهم است.

* تمام کشورها باید از آرمان فلسطین حمایت کنند
در ادامه دیدار صفت سوفتیچ رئیس مجلس بوسنی و هرزگوین گفت: قطعا برگزاری اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در شرایط کنونی بسیار مهم است و باید در اینجا از تلاش های جمهوری اسلامی برای برگزاری این اجلاس تشکر کنم.

وی گفت: همچنین اقدامات حمایتی ایران در دوران جنگ بوسنی قابل تقدیر و تشکر است.

رئیس مجلس بوسنی و هرزگوین با اشاره به اهمیت توجه به مسئله فلسطین گفت: تمام کشورها باید از فلسطین حمایت و دفاع کنند تا نتایج مثبت در این عرصه محقق شود.
 
* بحران کنونی سوریه ناشی از حمایت از فلسطین است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سوریه همواره در خط مقدم با مبارزه رژیم صهیونیستی و حمایت از آرمان فلسطین قرار داشته است.
 
دکتر علی لاریجانی  صبح امروز در حاشیه اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با هدیه عباس رئیس مجلس سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر لاریجانی با اشاره به دستاوردهای دولت و ارتش سوریه در مبارزه با تروریست ها، گفت: قطعا دستاوردها و توفیقات کشور سوریه در مقابله با گروه های تروریستی و تکفیری را تبریک می گویم و دستاورهای سوریه نتیجه پایداری مردم و دولت این کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت سوریه همواره در خط مقدم با مبارزه رژیم صهیونیستی و حمایت از آرمان فلسطین قرار داشته است، افزود: قطعا یکی از دلایل ایجاد جریان های تروریستی و جنگ در سوریه، مواضع مستقلانه این کشور در عرصه های مختلف بوده است.

* پیروزی های سوریه در مبارزه تروریست ها موجب تغییر روند نظامی به سیاسی شد
همچنین در ادامه دیدار، هدیه عباس رئیس مجلس سوریه، گفت: من در این سفر حامل سلام ها و درودهای بشار اسد رئیس جمهور، مردم و مجلس سوریه هستم و در اینجا باید از حمایت های جمهوری اسلامی از مردم سوریه تقدیر و تشکر کنم.

وی با اشاره به پایداری مردم و دولت سوریه در مقابله با گروه های تروریستی، گفت: قطعا برگزاری اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در شرایط حساس کنونی نقطه عطفی در تاریخ است، از این رو برگزاری این اجلاس دارای اهمیت است تا کشورهای اسلامی بار دیگر به فکر فلسطین بیافتند.

رئیس مجلس سوریه افزود: قطعا علت اصلی هجمه تروریست ها به سوریه، حمایت این کشور از فلسطین بوده است اما تا زمانی که حقوق حقه مردم فلسطین بازگردانده نشود، ما بر موضع خودمان پافشاری می کنیم.

هدیه عباس تصریح کرد: قطعا پیروزی های دولت و ارتش سوریه در عرصه مبارزه تروریست ها موجب تغییر روند نظامی به سیاسی در عرصه سوریه شد که ارزش آن کمتر از پیروزی های نظامی نیست.

 رئیس مجلس سوریه بر لزوم گسترش روابط پارلمانی میان ایران و سوریه تأکید کرد و گفت: قطعا این روابط باید توسعه پیدا کند تا به وسیله آن همکاری های دو کشور ارتقا یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °