دیدار آخوندی با وزیر حمل و نقل و زیربناهای سوئد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:11 - جمعه 02 اسفند 1398
کد خبر : ۳۵۰۰۸۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۱
وزير راه و شهرسازي در حاشيه اجلاس وزراي حمل و نقل‌کميسيون اقتصادي سازمان ملل متحد براي اروپا با وزير حمل و نقل و زيربناهاي سوئد ملاقات و در خصوص ‌‌‌توسعه همکاري‌هاي دو کشور در حوزه حمل و نقل گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عباس آخوندي در حاشيه اجلاس وزراي حمل و نقل کميسيون اقتصادي سازمان ملل متحد براي اروپا که در روزهاي دوم تا سوم اسفندماه در ژنو سوئيس برگزار شد با خانم آنا جانسون وزير حمل و نقل و زيربناها سوئد ملاقات کرد.
وي در اين ديدار در خصوص توسعه همکاري‌هاي في‌مابين در حوزه حمل و نقل جاده‌اي گفت و گو کرد.
 
آمادگي براي امضا موافقت‌نامه حمل و نقل جاده‌اي مسافر و کالا، ايمني حمل و نقل و ضرورت کاهش تلفات جاده‌اي تا حصول اهداف برنامه عمل ايمني جاده‌اي، تبادل تجربيات در حوزه تکنولوژي‌هاي نوين حمل و نقل و قطارسريع السير، از ديگر محورهاي مذاکره آخوندي با خانم آنا جانسون بود.
 
آمادگي شرکت درکارگاه‌هاي آموزشي ارتقا ايمني جاده اي، نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده‌اي، ضرورت اتخاذ راهکارهاي مطلوب مانند بهره‌مندي از مکانيسم درچارچوب ليزينگ تامين مالي پروژه‌هاي نوسازي ناوگان ريلي، همکاري با شرکت بمبارديه و استفاده از ظرفيت‌هاي آن درتامين ناوگان ريلي و لوکوموتيو بخش ديگري از گفت و گوهاي دوجانبه وزير راه و شهرسازي با وزيرحمل و نقل و زيربناها سوئد بود.
 
وزراي حمل و نقل دو کشور هم چنين در خصوص نيازهاي ناوگان حمل و نقل ايران به وسايل نوين و همچنين همکاري‌هاي دريايي و بندري درجريان سفر اخير خانم آن لينده وزير تجارت خارجي و همگرايي اروپايي سوئد به تهران مذاکره کردند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°