آمادگی آذربایجان برای سرمایه گذاری در راه آهن رشت-آستارا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:36 - يکشنبه 04 اسفند 1398
کد خبر : ۳۵۰۱۷۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۲
استاندار گیلان خبر داد؛
استاندار گیلان گفت: جمهوری آذربایجان برای سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در ساخت راه آهن رشت ـ آستارا اعلام آمادگی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدعلی نجفی در جریان بازدید از پروژه راه‌آهن آستارا‌ـآستارا در نقطه صفر مرزی بخش مرکزی این شهرستان گفت: پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا‌ـ آستارا از جمله کارهای بزرگی است که پس از چندین دهه تلاش در دولت تدبیر و امید به ثمر نشست.  

استاندار گیلان گفت: پس از چندین دیداری که بین روسای جمهور دو کشور شکل گرفت و به دنبال آن برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی طی سه سال اخیر، عملیات اجرایی پروژه بین الملی راه‌آهن آستارا- آستارا در کمیسیون مشترک ایران و جمهوری آذربایجان نهایی شد.

وی با بیان اینکه جمهوری آذربایجان طبق وعده‌های داده شده 8.5 کیلومتر خود را عملیاتی کرده و کار پل مشترک ریلی نیز به مرحله بهره‌برداری است، افزود: بخشی از پروژه نیز در خاک آستارای جمهوری اسلامی ایران قرار دارد که کارهای زیرساختی آن با جدیت تمام در حال انجام است.

نجفی کار احداث ترمینال راه‌آهن آستارا- آستارا را به‌صورت مشترک دانست و اضافه کرد: سرمایه‌گذاران بزرگی در ساخت ترمینال اعلام آمادگی کرده‌اند و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری آذربایجان نیز از سرمایه‌گذاری برای ساخت هتل‌های ویژه در این نقطه خبر داد.

وی از راه‌آهن آستارا‌ـ آستارا به‌عنوان کریدور شمال ـ جنوب یاد کرد و گفت: با بهره‌برداری از این کریدور که اقتصادی‌ترین مسیر بوده هزینه‌های رفت‌و آمد کاهش پیدا کرده و حمل‌و نقل بار از سمت شمال به جنوب، ۲۶ روز کم می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان خواستار سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری در پروژه راه‌آهن رشت- آستارا است، خاطرنشان کرد: راه‌آهن تهران‌ـ رشت زمانی اقتصادی می‌شود که این پروژه به بنادر انزلی و آستارا متصل شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°