پرداخت تسهیلات بلاعوض به سیل زدگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:58 - شنبه 03 آبان 1399
کد خبر : ۳۶۶۸۴۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۳
معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن اعلام کرد: برای بازسازی خانه های سیل زده در روستا 5 و در شهرها 6 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عزیزالله مهدیان درباره واحدهای تخریب شده در سیل های اخیر در مناطق شهری و روستایی گفت: در سیل های اخیر که در 4 استان کشور صورت گرفته حدود 18 هزار و 100 واحد مسکونی صد در صد تخریب و در مناطق شهری و روستایی 28 هزار واحد دچار آبگرفتگی و خسارت جزئی شد.
وی با اشاره به اینکه سیل در استان های فارس، کرمان، هرمزگان و بوشهر رخ داده است، گفت: بیشترین خسارت در شهرهای فارس، جهرم، داراب و کرمان صورت گرفته است.
مهدیان تاکید کرد: افرادی که از تسهیلات نوسازی استفاده نکردند می توانند از تسهیلات بنیاد مسکن در بازسازی و نوسازی استفاده کنند، کار کارشناسی در این مناطق صورت گرفته و تسهیلات آماده پرداخت است.
معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه بنیاد مسکن کار نوسازی و پرداخت وام را آغاز کرده است گفت: به محض تامین اعتبار از سوی دولت کار ارایه تسهیلات آغاز می شود اما بنیاد مسکن منتظر امین اعتبار نیست و کار نوسازی را آغاز کرده است.
وی تاکید کرد: بنیاد مسکن آمادگی دارد تا به صورت رایگان برای خانه هایی که دچار تخریب شده نقشه تهیه کند تا افراد شروع به ساخت واحدهای خود کنند.
مهدیان در رابطه با تسهیلات ارائه شده به واحدهای خسارت دیده گفت: برای بازسازی در مناطق شهری به ازای هر واحد 6 میلیون تومان کمک بلاعوض و 30 میلیون تسهیلات، در مناطق روستایی 20 میلیون تسهیلات و 5 میلیون کمک بلاعوض، واحدهای نیازمند تعمیر نیز در شهر و روستا 12 میلیون تومان تسهیلات و 2 میلیون کمک بلاعوض دریافت می کنند.
وی تاکید کرد: سقف اعتبارات به نسبت خسارت پرداخت می شود.
معاون بهسازی خانه های روستایی بنیاد مسکن تاکید کرد: بنیاد مسکن ستادی برای بازسازی در استانها دایر کرده و مردم مراجعه کنند تا سریعتر کار نوسازی صورت گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°