تکذیب ادعای بابک زنجانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:16 - سه‌شنبه 06 خرداد 1399
کد خبر : ۳۹۱۳۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۲
رئیس سازمان بازرسی کل کشور‌ با بیان این که اکنون بانک های کشور بیش از 100 هزار میلیارد تو‌مان بدهی دارند، گفت: تصمیمات جدیدی برای وصول معوقات در بانک مرکزی گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ناصر سراج در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بازرسی استان مرکزی گفت: بنا به اعلام دولت قبلی مبنی بر این که وام گیرندگان در صورت پرداخت دو قسط از معوقات بانکی مشمول بخشودگی از معوقات می‌شوند، گفت، متأسفانه بسیاری از وام‌ گیرندگان بدون پرداخت اقساط، مشمول استمهال 25 هزار میلیارد تومانی شدند که این موضوع به عنوان یک آفت سبب شد که اکنون بدهی بانک‌های کشور به بیش از 100 هزار میلیارد تومان برسد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به رویکرد دولت درباره وصول معوقات بانکی، تعیین تکلیف این معوقات را از برنامه‌های جدی در این حوزه دانست و گفت: در این راستا در ستاد مبارزه با فساد، تصمیم‌ گیری‌هایی درباره وصول معوقات بانکی گرفته شده است.

سراج تصریح کرد : در مذاکرات با بانک مرکزی نیز مقرر شد، با هماهنگی و ایجاد کمیته‌هایی اقدامات موثری برای وصول معوقات انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه سازمان بازرسی کشور و تصویب قانون این سازمان در سال 1360 گفت: سازمان بازرسی کل کشور با هدف و وظیفه نظارت بر حسن اجرای امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اداری زیر نظر قوه قضاییه تشکیل شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این که نظارت سازمان بازرسی بر ادارات و سازمان‌ها به طور مستمر، موردی و فوق‌العاده انجام می‌شود،گفت: نظارت مستمر با توجه به برنامه‌های زمان‌ بندی مشخصی انجام می‌‌شود که در ابتدای همه ساله تعیین و تدوین شده و بازرسان در دستگاه‌های اجرایی مستقر شده و محورها و اهداف محرمانه از پیش تعیین شده را بررسی و نظارت می‌کنند.

سراج در تشریح برنامه‌های آتی این سازمان گفت: رویکرد سازمان بازرسی در دوره جدید بر اساس برنامه نظارتی و نقطه زنی‌های بازرسی‌ها است و افزایش بعد نظارتی سازمان، انجام بازرسی‌های هدفمند و بازده، نقطه زنی در محورهای خاص و ویژه و ارتقاء فرآیند گزارش‌ها در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور قرار دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر این که در برنامه‌های خود، نظارت را بر بازرسی ترجیح می دهیم، تصریح کرد: بازرسی یعنی دیر رسیدن و نظارت به نوعی سیاستگذاری و پیشگیری است و در صورتی که نظارت صحیح صورت گیرد نیاز به بازرسی نخواهد بود.

وی بر تهیه گزارش‌های کیفی تأکید کرد و یاد‌آور شد: برنامه‌های سازمان در دوره جدید ارائه گزارش‌های کیفی است و یک گزارش کیفی از یک گزارش کمی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فساد اداری درکشور، بر اجرای فرمان هشت ماده مقام معظم رهبری تأکید کرد و بیان داشت: رئیس جمهور نیز نامه‌ای به ستاد مبارزه با فساد اقتصادی ارسال کرده است که در این هفته در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

سراج با بیان اینکه در آخرین گزارش‌های جهانی وضعیت رتبه فساد اداری ایران در جایگاه مطلوبی نیست، گفت: رده اعلام شده در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.

وی گفت : بیشتر مدیران کشور پاک‌ دست هستند و شماری میکروب به جان مدیران ما افتاده که آنان را بدنام کرده است و سعی می‌کنیم با کمک قوای سه‌ گانه این میکروب‌ها را از دستگاه اداری پاکسازی کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رسیدگی به پرونده بابک زنجانی را از جمله بازرسی‌های موردی این سازمان عنوان کرد و اظهار داشت: در رسیدگی به این پرونده ، بابک زنجانی در نامه‌ای با پیوست اسناد مثبته مدعی پرداخت دو میلیارد و 460 میلیون یورو از طریق بانکی به حساب بانک مرکزی شده و ادعا کرده بود، 390 میلیون یورو اضافه به حساب بانک مرکزی واریز کرده است که بانک مرکزی، این ادعا را تکذیب و این موضوع را به طور کامل رد کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°