اسامی نامزدهای دریافت جایزه هشتاد و پنجمین دوره اسکار-حذف فیلم فرهادی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:38 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۴۰۲۵۸
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۰۶:۴۵
اسامی نامزدهای هشتاد و پنجمین دوره از رقابت های اسکار با صدرنشینی دو فیلم جاذبه و خشم آمریکایی اعلام شد. فیلم گذشته " به کارگردانی اصغر فرهادی حذف شد.
اسامی نامزدهای دریافت جایزه هشتاد و پنجمین دوره اسکار/حذف فیلم فرهادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آکادمی بین المللی اسکار در حالی فهرست نهایی نامزدهای هشتاد و پنجمین دوره از رقابت های اسکار را اعلام کرد که دو فیلم جاذبه و خشم آمریکایی هریک با نامزدی در 10 بخش، صدرنشین نامزدهای دیگرهستند.

فهرست کامل نامزدهای این دوره از رقابت ها به شرح زیر است :

بهترین فیلم سینمایی :

در این بخش فیلم های خشم آمریکایی، نبراسکا، کاپیتان فیلیپس،فیلومنا، دوازده سال بردگی، گرک وال استریت، جاذبه، کلوپ خریداران دالاس و "برای او" برای کسب جایزه اسکار نامزد شده اند

بهترین پویانمایی :

فیلم های یخ زده، باد می وزد، من نفرت انگیز2 ، "کرودز" و کارنست و سلستین، آثار معرفی در این بخش را تشکیل می دهند.

بهترین فیلم غیرانگلیسی :

در این بخش بعد از حذف فیلم" گذشته " به کارگردانی اصغر فرهادی، فیلم های سقوط دایره شکسته (بلژیک )، زیبایی بزرک (ایتالیا)، شکار (دانمارک )، تصویر گمشده (کامبوج ) و عمر (فلسطین ) به عنوان نامزدهای دریافت جایزه هشتاد و پنجمین دوره معرفی شدند.

بهترین فیلمنامه اقتباسی :

فیلم نامه های پیش از نیمه شب، کاپیتان فیلیپس، فیلومنا، "دوازده سال بردگی" و گرک وال استریت، در این بخش به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شدند.

بهترین فیلمنامه اصلی :

فیلمنامه های خشم آمریکایی، یاسمن آبی، کلوب خریداران دالاس، "برای او" و نبراسکا نیزاسامی نامزدهای معرفی برای رقابت کسب جایزه اسکار در این بخش را تشکیل می دهند.

بخش بهترین کارگردانی :
در این بخش دیوید اوراسل برای فیلم خشم آمریکایی، آلفونسوکواران برای فیلم جاذبه، الکساندر پاین برای ساخت فیلم نبراسکا، استیو مک کوئین برای کارگردانی فیلم دوازده سال
بردگی " و مارتین اسکورسیزی برای کارگردانی فیلم جنجالی گرک وال استریت، به عنوان نفرات نهایی برای رقابت در اسکار هشتاد و پنجم معرفی شده اند.

بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد:
در این بخش مطابق انتظار کریستین بل برای فیلم خشم آمریکایی، چیوتل اجیوفور برای فیلم دوازده سال بردگی، متئو مک کانوی برای کلوب خریداران دالاس، بروس درن برای نبراسکا" و لئوناردو دی کاپریو برای گرک وال استریت " به عنوان بازیگران برتر این دوره از مراسم اسکار برای رقابت معرفی شدند.

بهترین بازیگر نقش اول زن :
در این بخش نیز امی آدامز برای فیلم خشم آمریکایی، جودی دنچ برای فیلومنا، کیت بلانشت برای فیلم یاسمن آبی، مریل استریپ برای آگوست " و ساندرا بولاک برای فیلم جاذبه، به عنوان نامزدهای نهایی رقابت بهترین بازیگران زن معرفی شدند.

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
بارخاد عبدی برای فیلم کاپیتان فیلیپس، جوناه هیل برای فیلم گرک وال استریت، جارد لتو برای فیلم کلوب خریداران دالاس، بردلی کوپر برای فیلم خشم آمریکایی و مایکل فاسبندر برای فیلم دوازده سال بردگی نیز اسامی هنرمندان حاضر در این بخش را تشکیل می دهند.

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
همچنین در بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل اسکار هشتاد و پنجم نیز هنرمندانی همچون سالی هاوکینز برای فیلم یاسمن آبی، جولیا رابرتز برای فیلم آگوست،جنیفر لاورنس برای فیلم خشم آمریکایی، جون اسکوییب برای نبراسکا" و لوپیتا نیونک برای فیلم دوازده سال بردگی به فهرست نهایی رقیبان این جایزه راه یافتند.

بهترین فیلمبرداری :
فیلم های استاد بزرک، جاذبه، درون لیون دیویس، نبراسکا و "زندانیان" ، اسامی نامزدهای این بخش را تشکیل می دهند.

بهترین تدوین :
در بخش بهترین تدوین نیز فیلم های خشم آمریکایی، کاپیتان فیلیپس، کلوب خریداران دالاس، جاذبه و دوازده سال بردگی معرفی شدند.

بهترین طراحی تولید:
فهرست فیلم های حاضر در این بخش را آثاری همچون خشم آمریکایی، جاذبه، گتسبی بزرک، برای او و دوازده سال بردگی تشکیل می دهند.

بخش بهترین طراحی لباس :

فیلم های خشم آمریکایی، استاد بزرک، گتسبی بزرک، دوازده سال بردگی و زن نامرئی، به عنوان نامزدهای نهایی این بخش معرفی شدند.

بهترین موسیقی متن :
در این بخش نیز مطابق پیش بینی ها موسیقی متن فیلم های دزد کتاب، جاذبه، برای او فیلومنا و دوازده سال بردگی، به عنوان آثار نهایی برای رقابت در مراسم اسکار معرفی شدند.

بهترین ترانه :
در این بخش نیز فیلم های ماندلا، راه طولانی تا آزادی، برای او، یخ زده و من نفرت انگیز 2 به عنوان نامزدهای رقابت دریافت اسکار معرفی شدند.

بهترین صدا گذاری :

فیلم های همه چیز از دست رفت ، کاپیتان فیلیپس، جاذبه ، هابیت و تنها نجات یافته، آثار حاضر در این بخش را تشکیل می دهند.

بهترین جلوه های ویژه :
در این بخش نیز منطبق بر پیش بینی ها جلوه های ویژ ه آثاری همچون جاذبه، مرد آهنی 3، هابیت، رنجر تنها و استارک به سوی تاریکی " به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شدند.

بهترین گریم :

سه فیلم کلوب خریداران دالاس، رنجر تنها و بدترین پدربزرک، در این بخش به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شدند.

بهترین مستند سینمای :
در بخش بهترین مستند سینمایی آثاری همچون عمل کشتن، جنک های کثیف، میدان، 20 فوت تا ستاره بودن و کوتی و باکسر" اسامی نامزدهای نهایی کسب اسکار را تشکیل می دهند

هشتاد و پنجمین مراسم اسکار، دوم مارس (11 اسفند ماه ) در لس آنجلس در آمریکا برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°