ادامه بررسی حذف صفر از پول ملی- مشکلات با یک تصمیم حل نمی شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:01 - پنجشنبه 21 آذر 1398
سخنگوی سازمان آتش نشانی از آتش سوزی در یک انبار کالا در ساختمانی قدیمی در خیابان جمهوری تهران خبر داد این آتش سوزی به وسعت ۲۵۰ متر در چند مغازه و انبار یک ساختمان قدیمی در ضلع شرقی ساختمان پلاسکو رخ داده است ملکی: شعله‌های آتش مهار شده است و نیروهای آتش نشانی در حال بررسی ساختمان و عملیات لکه‌گیری هستند
کد خبر : ۴۱۱۳۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۰
معاون وزیر اقتصاد و دارایی:
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی، درباره حذف صفر از پول ملی که پیش از این نیز مطرح بوده است، گفت: هر چند اهمیت این امر در مقایسه با مسائل جاری، کمتر است، اما در حال بررسی این موضوع هستیم.
ادامه بررسی حذف صفر از پول ملی/ مشکلات با یک تصمیم حل نمی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شاپور محمدی، درباره آمارهای دولت یا مجلس به ریال و تومان هم گفت: واحد پول رسمی کشور، ریال است و از کلمه تومان، در محاوره ها استفاده می شود.


وی افزود: تمام مکاتبات رسمی و اقتصادی کشور به ریال است.


محمدی، همچنین درباره وضع اقتصاد میدانی هم گفت: هر هفته گزارش های میدانی جزئی از اقتصاد کشور تهیه می شود و در بانک مرکزی و وزارتخانه های مربوطه در این باره جلسه داریم.


وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور، ساختاری است و حل آن با یک روز و دو روز یا یک تصمیم گیری خاص امکان پذیر نیست، افزود: اگر تصمیم های عجولانه بگیریم، همان مشکلات قبلی تکرار می شود.


معاون اقتصادی وزیر اقتصاد، درباره جذب سرمایه گذاری خارجی هم گفت: متاسفانه در سال های 90 و 91، سرمایه گذاری در اقتصاد کشور منفی بوده است و آثار آن از سال های پس از آن نیز مشهود است و دولت یازدهم باید بجنگد تا آن را مثبت کند.


محمدی با بیان اینکه برای جذب سرمایه خارجی برنامه داریم، افزود: مذاکره با بانک جهانی، بانک توسعه اسلامی و کشورهای مشتاق به سرمایه گذاری در کشور درحال انجام است و هفته پیش یک هیئت سوئدی که به ایران آماده بود ،آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در اقتصاد ایران اعلام کرد.


وی با بیان اینکه با لغو تحریم ها 4 و دو دهم میلیارد دلار به صورت تدریجی آزادسازی می شود، گفت: این موضوع در جذب سرمایه خارجی و رونق اقتصادی، تاثیر زیادی خواهد داشت.


محمدی، در باره اینکه چرا دولت این قدر وضع اقتصادی کشور را بد اعلام می کند، افزود: اعلام برخی مشکلات به مردم کمک به واقعی کردن مطالبات مردمی کمک می کند و البته معتقدیم دولت و مردم باهم محرم هستند و باید مشکلات یکدیگر را بدانند.


وی با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور بسیار قوی است؛ اما این ظرفیت است باید با وضع خزانه فرق می کند، گفت: دولت با این وجود در پرداخت یارانه ها یک روز هم تاخیر نداشته است.


معاون اقتصادی وزیر اقتصاد، درباره مدل اقتصادی دولت یازدهم هم افزود: از همه ایده های اقتصادی استفاده می کنیم؛ اما واقعیت اقتصادی ایران را هم لحاظ می کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۹°