‌محدودیت ترافیکی راه‌ها- افزایش 4 درصدی ترافیک جاده‌ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:20 - جمعه 15 فروردين 1399
کد خبر : ۴۱۳۸۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۹
در 24 ساعت گذشته، سهم وسائل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 18 درصد بوده و ترافیک جاد‌ه‌ ها 4 درصد بیشتر داشته است؛ در همین مدت اوج تردد بین ساعات 16 الی 17 و کمترین تردد بین ساعات 6 تا 7 صبح صورت پذیرفته است.
‌محدودیت ترافیکی راه‌ها/ افزایش 4 درصدی ترافیک جاده‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی‏، سامانه‌های هوشمند تردد شمار برخط و گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر، به‌ استثنای محورهای بسته و ممنوع اعلام شده،‌ باقی محورهای مواصلاتی کشور باز، و رفت و آمد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

در 24 ساعت گذشته، کل رفت و آمدهای ثبت‌شده بر اساس آخرین داده های دریافتی از 800 ترددشمار در محورهای برون‌شهری، تعداد 5 میلیون و 579 هزار و 385 دستگاه ‌وسیله نقلیه بوده که در مقایسه با روز قبل از آن، حدود 4 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 18 درصد، اوج تردد بین ساعات 16 الی 17 و کمترین تردد بین ساعات 6 الی7 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

محورهای دارای بیشترین تردد در 24 ساعت گذشته .

آزادراه کرج ، تهران، پل کلاک، آزادراه تهران ، کرج کیلومتر 25، آزادراه قزوین ، کرج در منطقه گلشهر، آزادراه ساوه ، تهران ابتدای محور و محور کرج ، ماهدشت در 24 ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه ،

محور شمشک ، دیزین واقع در استان‌های البرز و تهران، به‌ دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است؛ صرفاً تردد از شمشک تا پارکینگ پایین و از دیزین تا پارکینگ بالا جهت استفاده از پیست‌های اسکی، امکان‌پذیر بوده و امکان تردد از دیزین تا گاجره، به‌منظور تردد از شرق تهران به محور کندوان و بالعکس، وجود ندارد.

محور شهداد، نهبندان، واقع در استان کرمان، به علت وقوع سیلاب و تخریب زیرساخت‌های مسیر، تا اطلاع بعدی بسته است.

محور پونل به خلخال‏ْ، مقطع واقع در استان گیلان، به علت بارش برف و احتمال ریزش بهمن تا اطلاع بعدی مسدود است.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای ،

محور سیرجان ، بندرعباس، مقطع واقع در استان هرمزگان، به علت عملیات اجرای سامانه روشنایی و نصب جت فن‌ها در تونل هفده شهریور، حدفاصل کیلومتر 100 الی 105 ، از 6/11 لغایت 20/11/92‌ ، همه روزه از ساعت 7 الی 17 ، مسدود بوده و تردد دو طرفه در محور بندرعباس _‌سیرجان، به ‌عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود.

محور کندوان واقع در استان‌های مازندران و البرز به دلیل عملیات تعریض از 21/10/92 لغایت 16/11/92‌ روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه (به‌جز ایام تعطیل) از ساعت 21 الی 8 صبح روز بعد، مسدود خواهد بود و دیگر محورهای منتهی به شمال کشور، به ‌عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود. ‌

محور قم ، گرمسار و بالعکس، واقع در استان‌های تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدید عملیات راهسازی تا تاریخ 30/11/92 مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا به سمت گرمسار خواهد بود.

کمربندی شرقی شهر کرمانشاه، حدفاصل کیلومتر 12 الی 13 واقع در استان کرمانشاه، تمدید عملیات زیرسازی راه‌آهن غرب تا 1/12/92 روزهای زوج (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) از ساعت 11 الی 14 مسدود و مسیر جایگزین، کمربندی غربی (قدیمی) خواهد بود.

گردنه رخ واقع در محور شهرکرد ، اصفهان، واقع در استان چهار محال و بختیاری، حد فاصل پیچ چشمه تا خط الرأس گردنه رخ به طول 8 کیلومتر به دلیل متروکه شدن گردنه رخ و احتمال ریزش کوه از تاریخ 25/9 لغایت 25/12/92 مسدود و مسیر جایگزین تونل‌های دوقلوی رخ خواهد بود.

محور کنارگذر شرقی ایلام واقع در استان ایلام، به علت تکمیل عملیات باقی مانده پرتال تونل های مسیر از تاریخ 1/11/92 لغایت 15/11/92 به مدت 15 روز تونل سمت راست (مسیر رفت) و از تاریخ 16/11/92 لغایت 30/11/92 به مدت 15 روز تونل سمت چپ (مسیر برگشت) بسته بوده و تردد در ایام فوق از تونل جانبی صورت می گیرد.

محور پلدختر، خرم آباد واقع در استان لرستان، حد فاصل کیلومتر 25 تا 26 از تاریخ 7/11/92 لغایت 17/11/92 به استثنای روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 8 صبح الی 12 ظهر به علت اجرای عملیات راهسازی بسته و مسیر جایگزین محورهای بابا زید، کوهدشت، خرم آباد و پل‌ دختر پل زال، خرم آباد است.


ب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۲۰°