گفتگو با سارقی که سالی یک بار دستگیر می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:11 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۴۲۱۶۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۸
وی روز یکشنبه در عملیات ویژه پلیس آگاهی در حالی که فیلم حضورش در چند سرقت خانه در اختیار ماموران بود بار دیگر شناسایی و دستگیر شد.

سارقی که 22 بار از سوی پلیس دستگیر و به زندان رفته است روز یکشنبه برای بار بیست و سوم به جرم سرقت منزل شناسایی و دستگیر شد. سامان 33 ساله یکی از سابقه دارترین مجرمان پایتخت در سرقت منزل است که تنها در 12 سال 14 بار توسط پلیس دستگیر شده است. وی روز یکشنبه در عملیات ویژه پلیس آگاهی در حالی که فیلم حضورش در چند سرقت خانه در اختیار ماموران بود بار دیگر شناسایی و دستگیر شد. در ادامه گفت‌وگوی با این سارق سابقه دار را می‌خوانید.

چند بار سابقه کیفری داری؟
- از سال 79 که برای اولین بار دستگیر شدم تا کنون 22 بار به زندان رفته ام. زندان را خانه دوم
خودم می‌دانم چرا که در این مدت نصف عمرم را در آن گذرانده ام.

آخرین بار کی دستگیر شدی؟
- 4 ماه قبل بود که از سوی ماموران به دلیل سرقت خانه های شمال تهران دستگیر شدم و به زندان رفتم اما دو ماه قبل با سپردن وثیقه از زندان بیرون آمدم و دیگر به آنجا بازنگشتم تا اینکه بامداد یکشنبه ماموران به مخفیگاهم یورش آورده و مرا دستگیر کردند.

آیا می‌دانید تا کنون چند مرتبه مرتکب سرقت شده اید؟
- آمار سرقت هایم را ندارم اما به طور میانگین ماهی 30 بار سرقت خانه انجام می‌دهم.

چگونه از زندان خارج می‌شدی؟
- با سندهای جعلی از زندان بیرون می‌آمدم و دیگر به زندان نمی‌رفتم و با مبلغ های جزئی رضایت مالباختگان را جلب می‌کردم. البته دفعات قبل همدستانم مالباختگان را تهدید می‌کردند و آنها نیز از ترس مجبور بودند رضایت بدهند.

از چه طریقی سرقت می‌کردی؟
- ابتدا خانه های ویلایی و خالی از سکنه شمال شهر را شناسایی می‌کردم و بعد به روش تخریب وارد آنجا شده و وسایل با ارزش را سرقت می‌کردم.

آَیا همدستی هم داری؟
- قبلاً با چند نفر به عنوان یک باند سرقت می‌کردیم اما پس از این که آنها خواستند مرا دور بزنند طی درگیری مسلحانه با آنها تسویه حساب کردم. در دو درگیری از ناحیه دست و پا مورد اصابت گلوله قرار گرفتم.

چقدر از هر سرقت گیرت می‌آمد؟
- من آدم قانعی بودم و هر موقع به میزان کافی پول در می‌آوردم بیشتر سرقت نمی‌کردم.

می‌دانی چگونه دستگیر شدی؟
- فکر می‌کنم از طریق فیلم و عکسهایی که گرفته شده است مرا شناسایی کردند. من آب از سرم گذشته و هرچقدر دستگیر شوم دست از سرقت بر نمی‌دارم.

برچسب ها: سرقت ، تکرار جرم ، پلیس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°