مشروح نشست خبری رئیس جمهور در بندر‌عباس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:40 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۴۴۷۰۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۱
حجت‌ الاسلام حسن روحانی در آخرین برنامه از سفر 3 روزه به استان هرمزگان در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
مشروح نشست خبری رئیس جمهور در بندر‌عباس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،حجت‌الاسلام حسن روحانی در ابتدای سخنان خود درپاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید ضمن تشریح دستاوردهای سفر به استان صریح‌ تر و ملموس‌ تر نتیجه سفر را توضیح دهید، گفت:‌ برای دولت بزرگترین دستاورد این بود که سخنان آنها را شنیدیم و در جلسات مختلف توفیق رو یا رویی مستقیم با مردم داشتیم.


وی افزود: طرح اول توسعه بندر شهیدرجایی است که فاز دوم در سال آینده تکمیل و اعتبار آن تامین می‌شود و قطعا برای صادرات و واردات تحولی ایجاد خواهد شد، ضمن اینکه ما تاکنون در تحریم بودیم، اگر اقتصاد مقاومتی ایجاد شود توسعه بیشتری خواهیم داشت،در دولت یازدهم فاز 3 توسعه بندر شهید رجایی به اجرا در می‌آید و اعتبارش نیز تامین می‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: فاز 4 و 5 هم اگر بگوئیم انجام می‌دهیم شاید به دور از واقعیت باشد، اما برای این فازها نیز کارهایی می‌کنیم، در مجموع تا پایان دولت یازدهم ظرفیت بندر شهید رجایی به 1.5 میلیون کانتینر می‌رسد.

وی بیان کرد: طرح دوم مسئله فولاد است که تا پایان این دولت تصمیم بر آن است تا به رقم 10 میلیون تن برسانیم که هرمزگان قطب فولاد می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به طرح سوم دولت برای این استان تصریح کرد: مسئله جاسک و تبدیل آن به بندر آزاد از دیگر طرح‌های مهم این استان است که با اجرای این طرح بندر جاسک برای صادرات نفت و صنایع انرژی آماده می‌شود. همچنین گاز را برای پتروشیمی، فولاد و آلومینیوم و صادرات آن به بندر جاسک می‌بریم، البته در کنار آن شهر جدیدی و فرودگاه جدیدی باید ایجاد شود،‌ طرح تحول جاسک قدم مهمی است که در این دولت برداشته می‌شود و برخی دیگر طرح‌ها به 4 تا 5 سال زمان نیاز دارد ولی کارها شروع می‌شود و امیدواریم در پایان همین دولت نفت را از جاسک صادر کنیم.

وی تاکید کرد: این 3 طرح اصلی و مهم است که در هرمزگان اجرایی می‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی در ادامه سخنانش افزود: البته بزرگراه بندرعباس به جاسک را نیز تکمیل می‌کنیم و از میناب به جاسک هم جاده بهسازی می‌کنیم و مابقی نیز طراحی می‌شود و این بزرگراه از طرف دیگر هم اجرایی می‌کنیم، از عسلویه تا جاسک تا پایان دولت دارای بزرگراه خواهیم بود، البته آن‌که در ذهن ماست توسعه سواحل جنوب است، برای جزایر نیز برنامه‌ریزی می‌کنیم و در این راستا از فرهیختگان استان خواستیم طرح‌هایشان را بدهند، توسعه جزایر جزو تصمیمات ما استالبته برای همه شهرستان‌های استان طرح‌هایی داریم که در سال آینده اجرایی می‌کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°