کره جنوبی ها امروز رییس جمهور انتخاب می کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:53 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۴۵۹۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۹
مردم کره جنوبی امروز چهارشنبه درحالی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری تاریخی و رقابتی تنگاتنگ بین نامزدهای انتخاباتی،پای صندوق های رای حاضر شدند که این انتخابات می تواند روی کار آمدن یک رئیس جمهور زن را در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا درپی داشته باشد.
کره جنوبی ها امروز رییس جمهور انتخاب می کنند

مردم کره جنوبی صبح امروز (چهارشنبه) برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوق های رای رفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دوره پنج ساله ریاست جمهوری "لی میونک باک" رییس جمهور فعلی کره رو به پایان است و مردم باید یکی از دو نامزد انتخابات این دوره را برای جایگزینی وی انتخاب کنند.

" پارک گیون هیه و "مون جائه این" دو نامزد مطرح این دوره ازانتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی هستند که گفته اند دیپلماسی کشورشان را برای تامین منافع راهبردی فعالتر خواهند کرد.
خانم "پارک" از حزب حاکم "سائه نوری" و رقیب او "مون" از حزب "دمکراتیک یونایتد" است.

مردم کره جنوبی امروز چهارشنبه درحالی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری تاریخی و رقابتی تنگاتنگ بین نامزدهای انتخاباتی ، پای صندوق های اخذر رای حاضر شدند که این انتخابات می تواند روی کار آمدن یک رئیس جمهور زن را در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا درپی داشته باشد.

رای دهندگان با انتخابی بین « پارک گئون های » نامزد حزب محافظه کار حاکم و « مون جائه این » رقیب لیبرال وی از حزب مخالف اصلی روبرو هستند.
رقابت بین این دو نامزد انتخاباتی درحالی آغاز شده است که نظرسنجی های انجام شده نتوانسته است این دو نامزد را از یکدیگر جدا کند.

فرد پیروز در این انتخابات با چالش هایی ازجمله چگونگی مقابله با کره شمالی، اقتصادی راکد و هزینه های رو به افزایش خدمات اجتماعی در یکی از جوامع جهان روبرو است که به سرعت درحال پیر شدن است.

پارک شصت ساله در صورت پیروزی در این انتخابات به عنوان یک رئیس جمهور زن کره جنوبی، برای این کشور تاریخ ساز خواهد شد.او دختر پارک چونگ هی یکی از برجسته ترین شخصیت ها در کره جنوبی است که هم به خاطر نجات کشورش از فقر و هم به خاطر سرکوب بیرحمانه مخالفان درهجده سال حاکمیت دیکتاتوری خود ، شناخته شده و معروف است.

وی در سال 1979 توسط رئیس دستگاه جاسوسی خود کشته شد. مادر پارک نیز پنج سال قبل توسط یک فرد مسلح طرفدار کره شمالی کشته شد.

مون که رئیس دفتر رو مو هیون رئیس جمهور چپگرای سابق کره جنوبی بود پسر یک وکیل مدافع حقوق بشر سابق و از آوارگان کره شمالی است که زمانی به علت اعتراض علیه رژیم پارک چونگ هی به زندان افتاده بود.

ساعت پایان رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی شش بعد از ظهر به وقت محلی اعلام شده است. رسانه های کره جنوبی پیش بینی کرده اند میزان مشارکت مردم در این انتخابات کمی بیش از دو درصد از انتخابات سال 2007 خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°