آزادی 14 زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:37 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۴۷۹۶۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۵
با رایزنی میان تهران و باکو صورت گرفت؛
14 تن از زندانیان ایرانی محبوس در جمهوری آذربایجان، روز یکشنبه با حضور جمعی از مقامات مرزبانی و قضائی دو کشور، تحویل مسئولان ایرانی شده و از گمرک مرزی آستارا به کشورمان منتقل شدند. بیشتر آنان به اتهام مرتبط با مواد مخدر در آذربایجان زندانی بودند.
آزادی 14 زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، انتقال این 14 زندانیان ایرانی، برابر موافقت نامه مبادله مجرمان بین دو کشور صورت گرفت و در جریان آن، 14 زندانی مرد ایرانی دربند جمهوری آذربایجان، به مسئولان قضائی و سیاسی ایران تحویل شدند.

زندانیان ایرانی مبادله شده، فوری با یک دستگاه مینی بوس، به زندان حویق در حد فاصل شهر آستارا و تالش منتقل شدند تا پس از طی مرحله قرنطینه بهداشتی و سلامت، برای سیر مراحل قانونی، به مراجع امنیتی و قضائی مرتبط تحویل شوند.

رئیس اداره زندان شهرستان مرزی بندر آستارا، هنگام تحویل این زندانیان، ایجاد شرایط برای ملاقات خانواده زندانیان و اجرای عادلانه قانون در حق این افراد را از جمله اهداف انتقال زندانیان دربند جمهوری آذربایجان بیان کرد و گفت: امیدواریم ایرانیان در کشورهای همجوار، کارهایی را که به دستگیری و زندانی شدن شان شود، صورت ندهند.

محمدنژاد افزود: بیشتر این افراد، بیش از پنج سال سابقه زندانی شدن در آذربایجان به اتهام حمل و خرید و فروش مواد مخدر را دارند که با رایزنی مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو آزاد شده اند.

وی گفت: قرار است این افراد، باقی دوران محکومیت خود را در زندان های داخل کشورمان سپری کنند.

مبادله امروز زندانیان بین ایران و جمهوری آذربایجان، نوزدهمین مرحله از مبادله زندانیان بین دو کشور محسوب می شود.

انتقال زندانیان ایرانی محبوس در جمهوری آذربایجان در پی سفر سال گذشته کمال الدین حیدراوف، وزیر امور حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان و در آستانه سفر الهام علی اوف رئیس جمهوری این کشور به ایران انجام گرفته است.

در نخستین روز از سال 93 نیز 11 تن از زندانیان ایرانی محبوس در جمهوری آذربایجان به مناسبت عید نوروز تحویل ایران شدند.

هم اکنون بیش از 250 تن از ایرانیان در زندان های جمهوری آذربایجان، دوران محکومیت خود را طی می کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°