تشریح جزئیات ثبت نام برای دریافت یارانه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:02 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۴۸۲۰۹
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۲
متقاضیان دریافت یارانه از امروز 20 فروردین و بر اساس شماره آخر کد ملی خود و به ترتیب از صفر تا 9 می‌توانند به سامانه رفاهی مراجعه و در مورد تکمیل فرم فاز دوم هدفمندی یارانه ها اقدام کنند.
تشریح جزئیات ثبت نام برای دریافت یارانه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امروز افرادی مجاز به ثبت نام در سامانه www.refahi.ir هستند که آخرین عدد شماره ملی آنها صفر باشد.

هموطنانی هم که به اینترنت دسترسی ندارند، می توانند به مراکز و دفاتر کمیته امداد، سازمان بهزیستی، دفاتر پیشخوان دولت، پلیس +10 و دفاتر فناوری اطلاعات (آی سی تی) روستایی مراجعه و نام نویسی کنند.

متقاضیان دریافت یارانه از امروز 20 فروردین و بر اساس شماره آخر کد ملی خود و به ترتیب از صفر تا 9 می‌توانند به سامانه رفاهی مراجعه و در مورد تکمیل فرم فاز دوم هدفمندی یارانه ها اقدام کنند.

بر همین اساس متقاضیان پس از ورود به سامانه در ابتدا صفحه ای مشاهده می کنند که شش بند توضیح دارد و مربوط به قوانین و مقرارت دریافت یارانه نقدی است که در بند یک تأکید شده است، مطابق قانون فقط افراد نیازمند می‌توانند برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کنند.

مورد دوم از متقاضی تعهد می خواهد تا فقط مشخصات افرادی را که هم اکنون تحت تکفل دارد، درج کند.

در بند سه متقاضی متعهد می شود در صورت درخواست سازمان هدفمندی یارانه ها مدارک لازم را برای اثبات درستی اطلاعات اعلام شده در فرم ارائه کند، مورد چهارم که انتظار می‌رود مورد توجه متقاضی قرار گیرد، این است که اگر مشخص شود، اطلاعات نادرستی در فرم ها اظهار شده درج شده است، به موجب قانون ضمن استرداد وجوه دریافتی تا سه برابر یارانه نقدی دریافت شده متقاضی مشمول جریمه قرار می گیرد.

در بند پنجم متقاضی یارانه نقدی تأیید می کند اطلاعاتی که در فرم های تقاضای یارانه نقدی درج می کند می تواند مبنای ارزیابی مالی و رتبه سنجی اقتصادی اش برای اعطای وام یا سایر تسهیلات از سوی بانک ها و مؤسسه های مالی قرار گیرد و دست آخر در بند ششم معنا و مفهوم سطح درآمد ماهانه توضیح داده شده است.

بر این اساس «میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال 92» شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانکی، عایدی از مستغلات و حقوق ماهانه مستمری است.

در انتهای صفحه اول متقاضی یارانه نقدی باید تمام 6 بند ذکر شده را تأیید کند که این به منزله فهم دقیق ازمقررات دریافت یارانه نقدی تلقی می شود.

صفحه دو شامل پرسش های متداول است، در ابتدا سرپرست خانوار متقاضی یارانه نقدی باید شماره ملی خود را در محل مورد نظر و در سمت چپ صفحه بدون خط تیره و فاصله وارد کند.

سپس آخرین شماره حسابی را که جهت دریافت یارانه اعلام کرده است، در مستطیل مربوطه وارد و دقت شود شماره حساب (و نه کارت بانک) را وارد کند.

در ادامه متقاضی یارانه نقدی باید تعداد اعضای خانواده خود را شامل خود و افراد تحت تکفل در سمت چپ و محل مربوطه درج کرده و پس از تکمیل این سه بخش متقاضی باید کد امنیتی 5 رقمی را وارد کند و اطلاعات درج شده را به تأیید رساند.

در صفحه سوم ابتدا متقاضی یارانه نقدی باید اسم خود و افراد تحت تکفلش را به همراه شماره ملی هر یک نوشته و وضعیت مالک بودن یا نبودن واحد مسکونی را برای هر یک جداگانه مشخص کند.

در ادامه متقاضی براساس تعریفی که از سطح درآمد در بند 6 صفحه اول مشخص شده، خود را در یکی از پنج گروه درآمدی قرارمی دهد، گروه های درآمدی به این ترتیب است کمتر از 600 هزار تومان، از 600 هزار تومان تا یک میلیون تومان، از یک تا 2 میلیون تومان، از 2 تا 2.5 میلیون تومان و بیشتر از 2.5 میلیون تومان در ماه قرار می دهد.

مرحله آخر اطلاعات محل سکونت خانوار است؛ متقاضی مشخص می کند ساکن شهر، روستا یا در زمره عشایر کشور است، آنگاه استان و شهرستان محل سکونت را انتخاب می کند، درج کد پستی نیز در مرحله بعد قرار دارد و در نهایت بسیار مهم است که متقاضی شماره تلفن همراه و ثابت خود را در محل تعبیه شده درج کند.

بنابر اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها، ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز 20 فروردین ماه، به طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به نشانی www.refahi.ir یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری ها و فرمانداری ها انجام می شود. همچنین سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «یک» است نیز باید در روز دوم ثبت نام یعنی 21 فروردین ماه اقدام به نام نویسی در سایت رفاهی کنند.

سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی به ترتیب در روزهای بعد با عدد سمت راست شماره کارت ملی «دو» در روز 22 فروردین، عدد «سه» در روز 23 فروردین، عدد «چهار» در روز 24 فروردین، عدد «پنج» در روز 25 فروردین، عدد «شش» در روز 26 فروردین، عدد «هفت» در روز 27 فروردین، عدد «هشت» در روز 28 فروردین و در نهایت عدد «9» در روز 29 فروردین ماه انجام خواهد شد.

همچنین روزهای 30 و 31 فروردین ماه به ثبت نام از سرپرستان خانوارهای متقاضی یارانه نقدی تعلق دارد که در طی 10 روز قبل به هر دلیل موفق به ثبت نام نشده‌اند.

ثبت نام از هر نقطه کشور با ورود به سایت www.refahi.ir امکان پذیر خواهد بود و افرادی که در روستاها و مناطقی زندگی می کنند که دسترسی به اینترنت ندارند، نیز می توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداری ها، بخشداری ها و استانداری ها و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مراجعه کنند.

ثبت نام دریات یارانه

ثبت نام دریات یارانه

ثبت نام دریات یارانه

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور سه‌شنبه شب در گفتگو با شبکه اول سیما با مورد توجه قرار دادن ثبت نام دومین مرحله از هدفمندی یارانه‌ها گفت: از آنجا که مجلس به ما تکلیف کرده است که یارانه نقدی فقط به خانواده‌های متقاضی و نیازمند داده شود ما به این نتیجه رسیدیم که لازم است تا ثبت نام جدیدی انجام شود، در همین راستا درباره ملاک نیازمند بودن بسیار بحث شد و این موضوع مد نظر قرار گرفت که نیازمند در تهران با نیازمند در روستاها متفاوت است.

وی با بیان اینکه ملاک‌های دیگری چون تعداد افراد خانواده و وجود بیمار صعب‌العلاج را مدنظر قرار داده‌ایم تصریح کرد: در این روند به جای اینکه دولت وارد سیستم حذف اجباری شود از مردم کمک خواسته و مسائل را با مردم صادقانه درمیان گذاشته است و مطمئن است که مردم مانند همیشه کمک خواهند کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه با تشکر از نخبگان، دانشگاهیان و همه کسانی که در این روزها به رئیس‌جمهور نامه نوشتند و از اخذ یارانه اعلام انصراف کردند، گفت: چنین موجی دولت را امیدوار کرد که این راه، راه درستی است، راهی که مردم بر اساس برداشت خود از زندگی‌شان می‌گویند که نیازمند هستند یا نه.

وی اظهار کرد: ما از کسانی که وضع مالی خوبی دارند خواهش می‌کنیم از دریافت یارانه انصراف دهند، همچنین به کسانی که 5 تا 10 درصد یارانه در زندگی‌شان تأثیر گذار نیست این موضوع را می‌گوییم که انصراف دهند اما درباره کسانی که نمی‌توانند مدیریت کنند درخواستی نداریم و نمی‌خواهیم مردم به مشکل بیفتند.

جهانگیری اظهار کرد: ثبت‌نام نکردن در زمان معین به معنای انصراف است و هرچقدر مردم بیش‌تر انصراف دهند دولت خواهد توانست به بخش‌هایی مانند امنیت غذایی، بیمه، تولید، اشتغال و محیط زیست توجه بیشتری کند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: سیاست دولت در هدفمندی یارانه ها کسب 48 هزار میلیارد تومان درآمد، تآمین منابع برای تولید، اشتغال، مسایل زیست محیطی و حمل و نقل عمومی است.

جهانگیری با بیان اینکه پس از تغییر جدید، تا پایان سال تغییر قیمتی در حامل های انرژی نخواهیم داشت، افزود: کنترل تورم و جلوگیری از افزایش قیمت ها اصلی ترین سیاست دولت است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه قیمت کالاهای اساسی در فاز دوم کنترل جدی می شود، گفت: دولت از خط قرمز عبور نخواهد کرد و برای حقوق شهروندی احترام قائل است و به مسائل خصوصی مردم نیز ورود نخواهد کرد.

جهانگیری همچنین اظهار داشت: نتیجه اعمال سیاست های دولت در سال گذشته کاهش تورم نقطه به نقطه بود که از 43 درصد در مرداد ماه به 19 درصد در اسفند رسید.

دانلود

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
sasan
|
-
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
سایتشون اینقدر شلوغه که همس میگه در حال بروزرسانی است؟مججدا وارد شوید فکر کنم تا شب باید بشینم پای اینترنت تا موفق بشم...اطلاع رسانی کنید
ایرانی
|
-
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
من از دیشب هر چی سعی میکنم که وارد شم نمیشه . پس چطور اقای وزیر میگه 10برابر شده پهنای باند. چرا مردم رو بازی می دین .................. بزار از هفتاد میلیون با این اینترنت شاید ده هزار نفر موفق بشن اسم نویسی کنن
منطقی
|
-
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
دوستان درست می فرمایند واقعاً سایت مشکل داره صدا و سیما اطلاع رسانی کند ...
zeynab
|
-
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
بعدازواردکردن کل اطلاعات درسایت وزدن تایید،بلافاصله گفت:درال بروزرسانی است.ازکجابدونم که ثبتنام شدم یانه؟
رضا بهبهانی
|
-
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
سایت رفاهی که بروز رسانیش تموم میشه؟
محسن
|
-
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
من خودم وهمسرم و فرزندم رو ثبت نام کردم اما سایت فقط من و فرزندم رو قبول میکنه و پیغام میده که تعداد افرادخانواده صحیح نیست. لطفا دولت تدبیر کمی تدبیر کند بعد اجرا.
حسام
|
-
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
باسلام.وروود به سایت وثبت نام بسیارمشکل میباشدلطفابه گوش مسئولان برسانید
پرستو
|
-
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
من ثبت نام کردم ولی فککنم اشتباهی درامدم رو انتخاب کردم حالا باید چکار کنم لطفا یه مثال واضح از این بند درامد بزنین ممنونم.
رستمی
|
-
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
باسلام بنده ثبت نام کردم وشماره موبایل راهم درست واردکردم اما کدپیگیری برایم ارسال نشده لطفا مسولان برای این مشکل تدبیری بیندیشند باتشکر
مجتبی
|
-
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
0
0
در وارد کردن اطلاعات اشتباهی صورت بگیره چکاری باید انجام داد؟اصلاح اطلاعات چه تاریخی است؟؟لطفا تاریخشو اعلام کنن
علی
|
-
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۱
0
0
موقع ثبت نام اطلاعاتمو اشتباه نوشتم چه جوری باید اصلاحشون کنم؟
شیوا
|
-
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۱
0
0
سلام موقع ثبت نام اطلاعاتم را اشتباه نوشتم چجوری باید اصلاح کنم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°