انتخاب رشته دکتری آزاد، صرف نظر از مدرک ارشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:52 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۴۸۴۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۲
مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد: هر داوطلب دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی می تواند صرف نظر از رشته مدرک کارشناسی ارشد خود، انتخاب رشته کند. سوال ها نیز نخستین بار، «تستی» طراحی می شود.
انتخاب رشته دکتری آزاد، صرف نظر از مدرک ارشد


داوطلبان دوره دکتری دانشگاه آزاد (با آزمون) می توانند بدون در نظر گرفتن مدرک ارشد خود، انتخاب رشته کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در دوره با آزمون، هیچ محدودیتی از نظر تجانس مدرک کارشناسی ارشد با رشته انتخابی دوره دکتری دانشگاه آزاد مد نظر قرار ندارد؛ اما در خصوص بدون آزمون این دوره، رعایت تجانس و هم نامی با رشته دانش آموختگی ارشد الزامی است.

همچنین در خصوص رشته دامپزشکی با آزمون، رعایت تجانس برای داوطلبان الزامی است.

در آزمون دکتری 92، هر داوطلب می تواند 5 انتخاب رشته داشته باشد، اما حوزه امتحانی فرد، انتخاب نخست اوست؛ به همین علت، داوطلبان باید در محل انتخاب نخست خود، در آزمونشان شرکت کنند.

کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد هم نباید محل خدمت خود را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند؛ به جز مواردی که رشته انتخابی، فقط یک مجری داشته باشد.

سوال ها نیز نخستین بار، «تستی» طراحی می شود؛ به همین علت، داوطلبان باید خود را برای این نوع آزمون آماده کنند.

البته نکته مهم این است که گزینش در دو مرحله صورت می گیرد که مرحله نخست آزمون، کتبی است و روزهای سوم و چهارم اسفند امسال برگزار می شود و این آزمون 75 % نمره را در بر می گیرد.

پس از انتخاب داوطلبانی که حد نصاب نمره کتبی را کسب کرده اند، با اولویت نمره کتبی، دعوت به مصاحبه می شوند که این مرحله، 25% نمره به حساب می آید و در مجموع، پذیرش هر فرد به نتیجه دو مرحله او بستگی دارد.

داوطلبان نظام وظیفه هم نباید از نظر مقررات خدمت وظیفه عمومی، برای ادامه تحصیل منعی داشته باشند؛ در غیر این صورت، امکان ادامه تحصیل برای آنها وجود ندارد.

داوطلبان در صورت داشتن سوال در هر زمینه ای، می توانند سؤال خود را به نشانی ایمیل porsesh@azmoon.net و یا سامانه اینترنتی www.azmoon.org ارسال کنند تا کارشناسان مرکز، به آنها فوری پاسخ دهند.


{$sepehr_old_album_4849}
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°