تشکر ویژه وزیر ارتباطات از صدا و سیما
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۴۸۵۳۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۵
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تشکر ویژه از صدا و سیما برای اطلاع رسانی گسترده نام نویسی متقاضیان دریافت یارانه نقدی، گفت: با این اطلاع رسانی، اکنون همه مردم ایران می دانند برای نام نویسی متقاضیان دریافت یارانه نقدی، چه کاری باید صورت دهند.
تشکر ویژه وزیر ارتباطات از صدا و سیما

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمود واعظی، روز شنبه، امروز، 23 فروردین 1393، در نشست خبری در مرکز مکانیزه پست، افزود: از پارسال در هیئت دولت مصوب شد «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات»، مسئول فنی زمان نام نویسی دریافت یارانه ها باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در این وزارتخانه برنامه ریزی خوبی صورت گرفت و حتی در تعطیلات نوروز نیز همکاران ما برای برگزاری بی نقص این کار بسیج شده بودند.

وی افزود: ما برای نام نویسی، دو مسیر کاملا متفاوت را در نظر گرفته بودیم که یکی از آنها به صورت اینترنتی بود که با توجه به اینکه مرحله نخست نام نویسی، حدود سه ماه طول کشیده بود، اکنون همکاران ما کار بسیار بزرگی صورت داده اند و این دوره را فقط در 10 روز نام نویسی می کنیم.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: پیش بینی های صورت گرفته درباره احتمال بروز مشکلات به خصوص حملات سایبری در شبکه نام نویسی سبب شد سی هزار نفر در پست و مراکز پست بانک، پلیس + 10 و دفاتر پیش خوان بسیج شوند که در صورت بروز هر نوع اشکالی، این نام نویسی به خوبی از مسیری جایگزین صورت گیرد.

واعظی افزود: در همان چند ساعت اخلال نیز شرکت پست در سراسر کشور کار نام نویسی را مدیریت کرد.

وی با موفق توصیف کردن نام نویسی اینترنتی متقاضیان دریافت یارانه نقدی گفت: ما اکنون می توانیم بگوییم توانایی داریم هر انتخاباتی را از طریق شبکه ایجاد شده برگزار کنیم.

واعظی افزود: این نام نویسی، تمرینی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که نشان دهد ما می توانیم کارهای بزرگی صورت دهیم و اکنون با قاطعیت می گوییم هم اکنون همه کسانی که متقاضی دریافت یارانه نقدی بوده اند، نام نویسی کرده اند.

وی گفت: در آینده شبکه ای سامان خواهیم داد که دولت هوشمند عملیاتی شود و از مزایای آن بهره برداری کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به اقدامات شرکت پست برای نام نویسی سرپرستان خانوار در روستاها و مناطق محروم اشاره کرد و افزود: از بیش از شصت هزار روستای کشور، فقط در 10 هزار روستا، دفاتر خدمات الکترونیک وابسته به پست وجود دارد؛ به همین علت نیز حدود هشت هزار واحد سیار را شرکت پست ساماندهی کرده است تا با مراجعه به این مناطق، نام نویسی صورت دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حملات سایبری به سامانه ثبت نام متقاضایان دریافت یارانه نقدی تا کنون دفع شده است.

محمود واعظی افزود: امکانات بسیار مناسب و گسترده ای از مسیرهای مختلف پیش بینی شده است که می توان گفت تاکنون فقط از یک هشتم این امکانات استفاده شده است.

وی یکی از علل کندی شبکه و بروز برخی اختلال ها در چند ساعت ابتدای نام نویسی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی را احتیاط بیش از حد مسئولان برای بالا بردن امنیت شبکه دانست و گفت: شبکه اکنون به خوبی کار می کند و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

واعظی همچنین از بسته بودن دسترسی خارجی به سامانه رفاهی خبر داد و افزود: فقط از داخل کشور می توان به سامانه دسترسی پیدا کرد و نام نویسی را در آن صورت داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹.۷۹°    ۲۳.۹۹°