گفتگوی 18:30/ تخفیف 15 تا 40 درصدی در نمایشگاه های بهاره
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:13 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۴۸۶۳۰۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۸
اتاق اصناف اعلام کرد: اجناس ارائه شده در نمایشگاه فروش بهاره بین 15 تا 40 درصد تخفیف دارند و از کیفیت بالایی برخوردارند که هموطنان می توانند از این فرصت مناسب برای تهیه مایحتاج خود استفاده کنند،
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران با حضور در برنامه گفتگوی18:30 گفت: در استان تهران حدود 20 نمایشگاه افتتاح شده است که نظارت کافی بر کیفیت و قیمت اجناس در این نمایشگاه‌ها وجود دارد و علاوه براین نمایشگاه‌ها در مناطق و شهرهای مختلف فروش های فوق العاده هم برگزار می‌شود.
 
گفتگوی 18:30/ آغاز به کار نمایشگاه فروش بهاره‌ با مدیریت اصناف
 
درستی در ادامه افزود: در برخورد با نمایشگاه هایی که مجوز ندارند بازرسی ها صورت گرفته است و تا 24 ساعت آینده جمع آوری خواهند شد.
نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران گفت: عمدتا در نمایشگاه فروش بهاره پوشاک و آجیل و شیرینی عرضه خواهد شد و غرفه‌های نمایشگاه به تولیدکنندگان اختصاص دارد و واسطه‌ها نقشی در این نمایشگاه ها نخواهند داشت.

درستی افزود: اتاق اصناف بر عرضه کالاهای تولید داخل در نمایشگاه فروش بهاره تاکید دارد و سازوکارهای ویژه ای برای جلوگیری از عرضه کالای غیر ایرانی در نمایشگاه در نظر گرفته است.
 
نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران برحمایت از حقوق واحدهای صنفی تاکید کرد و افزود: باید نمایشگاه های تخصصی ایجاد شود و کاری نکنیم که کسبه متضرر شوند و در حمایت از حقوق اصناف باید از کیفیت و قیمت اجناس عرضه شده در نمایشگاه حمایت شود.
 
درستی گفت: میزان اجاره هر غرفه باید بگونه ای باشد که کاسبان با مشکل مواجه نشوند و بتوانند به بهترین نحو کالاهای خود را عرضه کنند و از تولیدکنندگان در تمامی زمینه ها حمایت شود.  

ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک دیگر مهمان برنامه با اشاره به آغاز به کار نمایشگاه فروش بهاره‌ در 5 نقطه تهران گفت: همزمان با نمایشگاه بهاره، 2000 واحد صنف پوشاک در تهران فروش فوق العاده برگزار و تولیدات با کیفیت داخل را به هموطنان عرضه کردند.

رئیس اتحادیه پوشاک با انتقاد از برگزاری نمایشگاه بهاره در این ایام گفت: برگزاری چنین نمایشگاهی در زمانی که 15 هزار واحد صنفی و تولید کننده، رکورد بازار را تجربه کرده اند، توجیهی ندارد و حمایت به حساب نمی آید به دلیل اینکه ظرفیت نمایشگاه به لحاظ تعداد غرفه ها محدود است و فروشندگان باید اجناس خودشان را با تخفیف بیشتر به فروش برسانند.
 
گفتگوی 18:30/ آغاز به کار نمایشگاه فروش بهاره‌ با مدیریت اصناف
 
شیرازی علت استقبال فروشندگان و تولید کنندگان از نمایشگاه بهاره را رکود بازار اعلام کرد و گفت: باید برای حمایت از تولید کنندگان و واحد های صنفی نمایشگاهای تخصصی در اماکن ایمن برگزار شود و علاوه بر آن اصلاح ساختارهای مالیاتی هم در حمایت از اصناف نقش موثری خواهد داشت. او افزود: ما در تهران تعداد واحدهای صنفی زیادی داریم که در مناطق و محلات گوناگون فعالیت می کنند و همگی دارای مجوز هستند اما ما قادر به فراهم کردن فرصت حضور همه آنها را نداریم که این باعث بروز مشکلاتی می شود.

شیرازی گفت: بیشتر تولیدکنندگان داخلی خودشان دارای عامل فروش هستند و 50 درصد فروشندگان واحدهای صنفی ما از تولید کنندگان هستند.
 
رئیس اتحادیه پوشاک با انتقاد از عملکرد اتاق اصناف در زمینه سهمیه اختصاصی اصناف ساختمان پلاسکو در نمایشگاه بهاره پایتخت گفت: متاسفانه اتاق اصناف برای اصناف حادثه دیده ساختمان پلاسکو سهمیه مشخصی را برای حضور در نمایشگاه بهاره امسال در نظر نگرفت، اما اتحادیه پوشاک با کم کردن سهمیه دیگر تولید کنندگان توانست برای تعدادی از این واحدهای صنفی فرصت حضور در این نمایشگاه را فراهم کند.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°