اصلاح جاده های پر خطر، پول می خواهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:07 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۴۸۶۴۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۵
نماینده سازمان راهداری در گفتگوی ویژه شبکه خبر؛
مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه‌ و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: برای اصلاح راهها و نصب علائم مورد نیاز نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان بودجه لازم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مهران قربانی افزود:از  3392 نقاط حادثه خیز در کشور  1585 نقطه بسیار جدی و در اولویت برای اصلاح است که دست کم در طول سه سال دو تصادف منجر به فوت، جرح یا خسارت اتفاق می افتد.
 
نوع تصادفات در 1585 نقطه عموما واژگونی خودرو و تصادف با عابرپیاده و برخورد با اشیا بوده است که نشان دهنده داشتن سرعت بالا در این نقاط حساس حادثه خیز بوده است.
مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه‌ و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود:  20 درصد از کل تصادفات در همین نقطه حادثه خیز اصلی یعنی 1585 نقطه اتفاق می افتد.
هر کجا علائم رانندگی وجود ندارد اطلاع دهید
قربانی در خصوص تعاملات وزارت راه وشهرسازی و پلیس راه خبر داد و گفت: چنانچه در جاده ها و راه ها چنانچه  برای کنترل سرعت و جلوگیری از تصادفات علائمی وجود ندارد یا به اندازه کافی قرار نگرفته است یا به شکل مناسبی نصب نشده است، به مسئولین اطلاع دهند تا قدام لازم صورت بگیرد.

مهران قربانی در خصوص اصلاح نقاط حادثه خیزگفت: برای ارتقای سطح ایمنی جاده‌ها  و نصب علائم  4500 تا 5 هزار میلیارد تومان برای اعتبار لازم است.
 
هر کجا علائم رانندگی وجود ندارد اطلاع دهید

سرهنگ ابراهیم وهاب‌زاده جانشین پلیس راه کشور نیز در ارتباط تلفنی با برنامه روی خط خبر گفت: شناسایی محل های پر تصادف نیاز به مطالعه و بررسی دارد.
 وهاب‌زاده افزود: آشکار سازی، تحلیل عوامل موثر و ارائه راهکار سه مرحله اصلی مقابله و اصلاح نقاط حادثه خیز است.
جانشین پلیس راه کشور افزود: در مرحله اول اقدامات لازم  برای آشکارسازی و شناسایی صورت گرفته است و بیشتر جان باختگان حوادث رانندگی در همین 1585 نقطه است و مابقی اقدامات بوسیله مشاوران راهکارهایی ارائه خواد شد.
جانشین پلیس راه کشور در خصوص مدیریت رانندگی رانندگان و علائم بین راه ها گفت: برای اصلاحات اساسی هندسی راه ها، نصب علائم و مدیریت سرعت در جاده ها نیاز حمایت مالی و صرف هزینه می باشد.

سرهنگ وهاب‌زاده در خصوص اقدامات انجام شده برای جلوگیری و کاهش تصادفات جاده‌ای در مسافرت های نوروزی اعلام آمادگی کردند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°