گفتگوی 18:30/ وام بلاعوض توام با تسهیلات ارزان قیمت برای سیل زدگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:24 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۴۸۶۶۲۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۰
بنیاد مسکن اعلام کرد: علاوه بر وام بلاعوض 5 و 6 میلیون تومانی تسهیلات ارزان قیمت نیز به واحدهای مسکونی آسیب دیده بر اثر سیل در 4 استان جنوب کشور پرداخت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عزیزالله مهدیان معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن در گفتوی 18:30 گفت:  30 میلیون تسهیلات ارازن قیمت با سود 4 درصد به خسارت دیدگان از سیل برای بازسازی واحدهای مسکونی پرداخت می شود .
 
مهدیان در ادامه گفت: همچنین به خسارت دیدگان وام های بلاعوض 5 و 6 میلیون تومانی پرداخت می شود که برای واحدهای شهری 5 میلیون و برای واحدهای روستایی 6 میلیون به صورت بلاعوض پرداخت می شود. او گفت: خسارت دیدگان برای دریافت این تسهیلات می توانند بصورت مثلثی ضامن یکدیگر شوند و اعتبار اخذ شده را با سفته ضمانت کنند.
 
 گفتگوی 18:30/ وام بلاعوض توام با تسهیلات ارزان قیمت برای سیل زدگان
 
مهدیان در مورد تاخیر پرداخت این وام ها  و اینکه چرا هنوز بازسازی ها شروع نشده است، گفت: اشکال در کارهای اداری است، به بانک ها برای پرداخت تسهیلات اعلام کرده ایم اما هنوز بانک های عامل معرفی نشده اند ولی ما در کنار مردم هستیم تا مراحل کار و دریافت وام انجام شود.
 
او گفت: وام مسکن روستایی هم 20 میلیون تومان است که مقدمات حمایت ها از جمله گرفتن جواز از شهرداری ها، نقشه های ساختمانی و بعضی مقدمات اولیه در حال انجام است که ما در کنار روستائیان و خسارت زدگان هستیم و مطمئن باشند که تسهیلات به آنها پرداخت خواهد شد.
 
مهدیان افزود: هزینه ساخت یا تعمیر ساختمان در برخی شهرستان های متفاوت است بعنوان مثال استان سیستان و بلوچستان که چندین سال خشکسالی داشته اند از حمایت های بیشتر ی برخوردار خواهند شد.
 
معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: تا کنون شبیه این اتفاقات انجام شده و بانک ها همکاری های خوبی داشته اند. ابلاغ ها و متن نامه ها تهیه شده است و به زودی ابلاغ می شود.
 
وی افزود: همه خسارت دیدگان به بنیاد مسکن شهرستان ها مراجعه کنند و درخواست کنند تا مقدمات کار صورت گیرد و کمک های بلاعوض به تدریج به افراد تعلق خواهد گرفت.
 
 گفتگوی 18:30/ وام بلاعوض توام با تسهیلات ارزان قیمت برای سیل زدگان
 
محمد حسن باستی معاون عمرانی استانداری بوشهر در ارتباط تلفنی گفت: به 3300 واحد شهری خسارت وارد شده است که این خسارات در استان بوشهر و در  بخش مسکن 56 میلیارد تومان براورد شده است. وی در ادامه افزود: خوشبختانه بر اثر امادگی که پیش از این در سطح استان وجود داشت تدابیر لازم برای اسکان به موقع و تخلیه منازل مسکونی اندیشیده شده بود که این کار نیز انجام شد.
 
باستنی در ادامه گفت: بازسازی واحد های مسکونی خسارت دیده هنوز آغاز نشده است و دلیل آن بخاطر این است که بانک های عامل مشخص نشده اند و به طبع سقف اعتبار برای هر استان باید مشخص شود. 

 گفتگوی 18:30/ وام بلاعوض توام با تسهیلات ارزان قیمت برای سیل زدگان
رضا اربابی مدیرکل بحران سیستان و بلوچستان دیگر مهمان تلفنی برنامه گفت: در این استان 3 هزار واحد روستایی و 800 واحد شهری تخریب شده اند همچنین 5 هزار واحد مرمتی و تعمیری داریم که امیدواریم با توجه به 17 سال خشکسالی  که در استان داشتیم جبران خسارت ها در استان به موقع انجام شود.
 
سیف الهی معاون استانداری کرمان در ارتباط تلفنی گفت: بنیاد مسکن در کرمان به موقع عمل کرد. ده هزار مسکن در کرمان خسارت دیده اند که 5 هزار در روستا و 5 هزار در شهر بوده است.
 
 گفتگوی 18:30/ وام بلاعوض توام با تسهیلات ارزان قیمت برای سیل زدگان
وی افزود: عمده بناها در مناطق خسارت پذیر باید مقاوم سازی شوند که عمده کارها از طریق بنیاد مسکن انججام شده است. بازسازی به مردم اعلام شده است کسانی که مسکن آنها مرمتی است کار را شروع کنند و بنیاد مسکن نیز همکاری می کند . در مناطق روستایی به دلیل اینکه برف هنوز در جاده ها وجود دارد امکان سرعت کار وجود ندارد ولی تمام کارها انجام شده است.
 
گفتگوی 18:30/ وام بلاعوض توام با تسهیلات ارزان قیمت برای سیل زدگان 
 فیاض پور مدیر کل بحران استان فارس در ارتباط تلفنی گفت: دوهفته پیش سیل فراگیر در سطح استان داشتیم که خساراتی به منازل و تاسیسات زیربنایی وارد شد  که خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم اما خسارت مالی داشتیم که به فوریت ارزیابی خسارت ها انجام شد و به وزارت کشور منعکس شد که امیدواریم در هفته آینده اعتبار تصویب شود. وی افزود:  به موازات دریافت اعتبار تسهیلات بازسازی ها در دستور کار قرار گرفته که به محض تصویب تسهیلات به سرعت کار بازسازی اماکن مسکونی انجام شود.
 
وی افزود: خوشبختانه استان فارس از نظر مقاوم سازی مسکن رکورد خوبی به جا گذاشته واگر چنانچه تمامی اعتبارات تصویب شود کار تعمیر و بازسازی 13 هزار واحد مسکونی خسارت دیده به موقع و به سرعت انجام خواهد شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°