اس 300 آزمایش و عملیاتی شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۴۸۶۷۲۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
سامانه پدافندی قدرتمند «اس 300» در کویر مرکزی ایران آزمایش و عملیاتی شد و در کنار سامانه های پدافندی دیگر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، آزمایش این سامانه استراتژیک کاملا محرمانه بود که امروز به خبرگزاری صدا وسیما اجازه دادند آزمایش«اس 300» رسانه ای شود.

یگان های پدافندی این سامانه نخست در جای جای کویر مرکز ایران مستقر شدند تا «اس 300» را که دشمنان  این مرز و بوم نمی خواستند در ایران اسلامی ببینند، آزمایش و عملیاتی کنند.

شلیک موشک های سامانه پدافندی «اس 300» تنها در یک مرحله انجام نشد بلکه طبق برنامه منسجم در رزمایشی به نام «دماوند» باید عملکرد  «اس 300» به طور دقیق ارزیابی می شد  و در این ارزیابی فرمانده کل ارتش نیز حضور داشت. در آزمایش این سامانه پدافندی چندین موشک اهداف مختلفی از جمله موشک بالستیک و پهپاد را رهگیری و منهدم کردند. یک موشک، موشک بالستیکی را هدف گرفت که از نقطه ای در ایران اسلامی شلیک شد و سامانه  اس 300 توانست این موشک بالستیک را رهگیری  و منهدم کند.

موشک های دیگر بدنبال پهپادهایی رفتند که در ارتفاع بالا پرواز می کردند که «اس 300» ها، پهپادها را از پای درآوردند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش با تاکید بر اینکه  جواب رجز خوانی های دشمن را در میدان خواهیم داد گفت: وقتی موشکی بتواند جسم  کوچکی در آسمان آن هم ده ها هزارپایی زمین را رصد، رهگیری و منهدم کند ببینید با اسکادران دشمن چه خواهد کرد.

امیر سرتیپ اسماعیلی با تاکید براینکه سامانه «اس 300» حق ایران بود و این حق را گرفتیم افزود: «اس 300» از امروز در کنار سامانه های قدرتمند ایرانی مانند «مرصاد و تلاش» قرار گرفت تا آسمان ولایت لحظه به لحظه  امن تر و مقتدرتر شود.

وی گفت: از آنجا که احتمال دارد مشخصات این سامانه پدافندی دست کشورهای دیگر نیز بیفتد گفت: متخصصان ایرانی این سامانه را بر اساس تهدیدها و نقشه های عملیاتی  آزمایش کردند و هیچکس دیگری به چگونگی عملیاتی شدن این سامانه دسترسی نخواهد داشت.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش به تحرک پذیری بالای این سامانه اشاره کرد و افزود: «اس 300» سامانه ای مهلک برای دشمن است چرا که حتی ریز پرنده ها، موشک های بالستیک و موشک های کروز نیز نمی توانند از دست این سامانه فرار کنند.

امیر اسماعیلی با تاکید بر اینکه هم اکنون ایران «اس 300» های زیادی دارد گفت: خبر مهم تر طراحی و ساخت اس 300 کاملا ایرانی با نام « باور 373 » است که در آینده ای نزدیک تست  آن را مردم عزیز ایران مشاهده خواهند کرد.

وی افزود: «اس 300» ایرانی کاملا  بومی و فناوری آن چند گام جلوتر از «اس 300» روسی است.

در پایان تست و آزمایش سامانه «اس 300» و عملیاتی شدن آن، رژه سامانه های مختلف پدافندی ایران از جمله «اس 200»، تلاش، مرصاد و ده ها سامانه پدافندی دیگر جلوه ویژه ای به رزمایش پدافندی دماوند داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °