اروپا به انگلیس هشدار داد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:16 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۴۸۶۹۵۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴
اتحادیه اروپا هشدار داد لندن برای خروج از این اتحادیه باید به همه تعهدات مالی اش که شصت میلیارد یورو برآورد می شود پایبند باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت: دیپلمات ها و رهبران سیاسی اروپایی خشمگینانه به این موضوع واکنش نشان دادند که انگلیس می تواند بدون پرداخت چندین میلیارد پوند به سبب «حل و فصل موضوع جدایی (از اتحادیه اروپا)»، این اتحادیه را ترک کند.

کمیسیون اروپا به همراه بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا بر سر مبلغ حدود شصت میلیارد یورو (پنجاه و دو میلیارد پوند) به توافق رسیدند که انگلیس باید آن را برای تکمیل تعهداتی که به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا امضا کرده است، پرداخت کند.

کمیته فرعی ویژه امور مالی اتحادیه اروپا در مجلس اعیان انگلیس، در گزارشی که روز شنبه منتشر شد، اعلام کرد که اگر دولت انگلیس تصمیم به ترک اتحادیه اروپا بدون پرداخت این مبلغ کند، این کار از نظر قانونی کاملا موجه است. 

این کمیته همچنین اعلام کرد، بروکسل هیچ بخت واقع بینانه‌ای برای دریافت این مبلغ ندارد.

جیانی پیتلا رهبر گروه سوسیالیست در پارلمان اروپا -که نقشی قابل توجه در شکل دهی به موضع اتحادیه اروپا در مذاکرات ایفا خواهد کرد، نخست وزیر انگلیس را به بی کفایتی و اتخاذ رویکردی «قلدر مأبانه» متهم کرد و به ترزا می هشدار داد که برنامه های او به زودی با واقعیات مواجه خواهند شد.

پیتلا گفت: «ترزا می دوست دارد نقش یک فرد تندرو را بازی کند، اما او در ارتباط با این مرحله مهم کاملا ناپخته است و شایستگی ندارد».

او افزود:‌ «اما بسیار مهم است که از انگلیس خواسته شده است به همه تعهدات مالی خود احترام بگذارد؛ تعهداتی که شامل تاریخ خروج این کشور از  اتحادیه اروپا نیز می شود».

گزارش شده است که وکلای دولت انگلیس به طور خصوصی اعلام کردند هیچ قانون یا معاهده ای وجود ندارد تا انگلیس را پس از برگزیت، به پرداخت مبلغی به اتحادیه اروپا وادار کند.

مذاکره کننده ارشد برگزیت در کمیسیون اروپا، از انگلیس انتظار دارد تا مبلغ مد نظر را برای تأمین بودجه اتحادیه اروپا طی سال های دو هزار و نوزده تا بیست پرداخت کند، اما شرایطی برای پرداخت این مبلغ تا سال دو هزار و بیست و سه نیز وجود دارد. 

پیتلا گفت: تا زمانی که انگلیس این موضوع را حل و فصل نکند، هیچ گونه پیشرفتی در مذاکرات بر سر توافق نامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا حاصل نخواهد شد. 

او گفت: «بدون دست یابی به توافقی در این زمینه و دیگر موضوعات مهم، مذاکرات درباره آینده روابط بین اتحادیه اروپا و انگلیس آغاز نخواهد شد.

خانم می کاملا از این موضوع آگاه است،‌ اما این گونه نشان می دهد که اتحادیه اروپا می تواند به سبب رویکرد قلدر مأبانه او تحت فشار قرار گیرد».

جیانی پیتلا در ادامه افزود: «او به زودی با واقعیات مواجه خواهد شد. مذاکرات بین اتحادیه اروپا و انگلیس باید با حسن نیت و بر اساس احترام دو جانبه انجام شود تا خروج منظم انگلیس از اتحادیه اروپا تضمین شود».

یک دیپلمات بلندپایه از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفت: به نظر می رسد نخست وزیر انگلیس در مسیر اشتباه پیش می رود. 

این دیپلمات گفت: «این بهای خروج نیست و نباید این گونه جلوه داده شود».

او خاطر نشان کرد: «این مبلغی است که انگلیس بدهکار است.

اگر شما یک نوشیدنی بخرید باید پول آن را پرداخت کنید، حتی اگر آن را ننوشید».

 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°