پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای توسعه جاده‌ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:01 - شنبه 26 مرداد 1398
مشاور امنیت ملی عراق: تحریم‌های آمریکا علیه برخی عراقی‌ها تعرض به حاکمیت ملی و مردود است اتحادیه آفریقا حمله شبه‌نظامیان الشباب به نیروی صلح‌بانی مستقر در سومالی را محکوم کرد رئیس شورای نظامی سودان از مشارکت نظامیان این کشور در جنگ یمن حمایت کرد در پی کشته شدن ۵ دانش‌آموز سودانی، شورای نظامی سودان مدارس این کشور را تا اطلاع بعدی تعطیل کرد دانش‌آموزان سوداني در محكوميت كشتار دانش‌آموزان به دست نيروهاي امنيتي در خارطوم تظاهرات كردند تشدید درگیری‌ها در لیبی؛ رسانه‌ها از تعطیل شدن میدان نفتی شراره لیبی خبر دادند نخستین جلسه محاکمه «عمر البشیر»، رئیس جمهور سابق سودان امروز به اتهام فساد مالی برگزار می‌شود کره جنوبی: کره شمالی امروز ۲ موشک بالستیک با برد ۲۵۰ کیلومتر آزمایش کرد انفجار اتوبوس بر اثر برخورد با بمب کنار جاده‌ای در غرب افغانستان ۳۴ کشته و ۱۵ زخمی بر جا گذاشت ناکامی صدها آتش نشان فرانسوی در اطفای حریق جنگل‌های جنوب این کشور روسیه دعوت پرو را برای شرکت در نشستی درباره تحولات ونزوئلا رد کرد روسیه: شورای حکام درباره گزینه مدیرکل جدید آژانس به توافق جمعی رسیده است رویترز: رشد اقتصادی حوزه یورو در ماه‌های گذشته، روند کاهشی داشته است وزارت تجارت ترکیه: صادرات و واردات این کشور در ماه گذشته به صورت محسوسی کاهش یافته است دویچه‌وله: ۶۵۰ هزار نفر در آلمان سرپناه دائم ندارند؛ از این تعداد ۴۸ هزار نفر در خیابان‌ می‌خوابند گاردین: گرم شدن زمین موجب افزایش مرگ و میر و کاهش هوش، رشد و سوء تغذیه کودکان می‌شود
کد خبر : ۴۸۶۹۷۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۶
معاون وزير راه و شهرسازي گفت: براي توسعه حمل و نقل ريلي و جاده‌اي بايد هر خودرو سالانه 1.3 ميليون تومان پرداخت كند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امير اميني امروز در نشست خبري گفت: براي توسعه زيرساخت‌هاي جاده‌اي اعم از راه اصلي، بزرگراه و آزادراه و توسعه زيرساخت‌هاي ريلي منابع مالي لازم داريم.
وي اظهار داشت: با خودروهاي موجود در كشور و خودروهايي كه توليد مي‌شود اگر هر خودرو حدود 950 هزار تومان در سال براي توسعه جاده‌اي و 350 هزار تومان در سال براي توسعه ريلي سرجمع 1 ميليون و 300 هزار تومان پرداخت كند مي توانيم در 5 سال به اهداف توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقل جاده‌اي و ريلي دست يابيم.
معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي گفت: در برنامه ششم، 5 محور اساسي در حوزه حمل و نقل و سه محور اساسي در حوزه توسعه سكونتگاه‌هاي شهري و مسكني داريم.
وي ادامه داد: در برنامه ششم تصميم مناسبي گرفته شد مبني بر اينكه بايد 25 درصد شبكه قابل توسعه حمل و نقل جاده‌اي از سوي بخش خصوصي مورد پذيرش باشد يعني با احتساب 2500 كيلومتر آزادراه موجود و غير از آن بايد در برنامه ششم 5 هزار كيلومتر آزادراه ايجاد يا بزرگراه تبديل به آزادراه كنيم كه در مجموع 7500 كيلومتر آزادراه تا پايان برنامه ششم داشته باشيم.
معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي افزود: در حال حاضر 12 هزار ميليارد تومان قرارداد توسعه آزادراه‌ها و بخش خصوصي داريم كه 5 هزار كيلومتر است.
وي گفت : اين ميزان آزادراه 50 هزار ميليارد تومان سرمايه‌گذاري مي‌خواهد كه بايد 35 هزار ميليارد تومان آن توسط بخش خصوص تأمين شود.
اميني اظهار داشت : ‌براي توسعه شبكه ريلي هم توسط بخش خصوصي پيش‌بيني كرده‌ايم 10 درصد شبكه با همكاري بخش خصوصي به قطارهاي پرسرعت اختصاص يابد كه شامل هزار كيلومتر توسعه شبكه ريلي است.
وي گفت : همچنين احداث شبكه حمل و نقل حومه‌اي نيز دنبال مي‌شود كه پيش‌بيني جابه‌جايي مسافر تا 40 ميليون در حومه كلانشهرها نيز وجود دارد.
معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي گفت: در حوزه مسكن توسعه سكونتگاه‌ها و بازآفريني شهري در كنار نوسازي و بازسازي بافت فرسوده از محورهاي برنامه ششم است.
اميني يادآور شد: سرمايه‌گذاري بانك‌ها، نهادهاي مالي و بخش خصوصي در حوزه مسكن بايد 370 هزار ميليارد  تومان در برنامه ششم باشد.
وي اظهار داشت:  9 هزار و 200 ميليارد تومان بدهي وزارت راه و شهرسازي به پيمانكاران، مشاوران و.. در سامانه وزارتخانه ثبت شده است ضمن آنكه بخشي هم ثبت نشده است كه قابل محاسبه نيست و ممكن است 50 درصد رقم مذكور باشد.
معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي گفت: براي پرداخت بدهي‌ها در سال 95 و لايحه بودجه 96 پيش‌بيني مناسبي داشتيم كه اصلا به منابع اعتباري رديف‌ها بستگي ندارد و اوراق تسويه خزانه، اسناد خزانه اسلامي و اوراق مشاركت از امكانات پرداخت بدهي‌ها است.
وي افزود: در قانون بودجه 95 و اصلاح آن نتوانستيم چندان از اسناد خزانه استفاده كنيم و از مجموع ارقام بودجه 2 هزار و 800 ميليارد  تومان اسناد خزانه، 3 هزار ميليارد تومان اوراق مشاركت و احتمال 1400 ميليارد تومان ظرف چند روز آينده محقق شده است.
اميني گفت : اگر دولت بتواند 2500 ميليارد تومان منابع مالي نقدي به ما بدهد امسال بخشي از مطالبات نيروي انساني و حق‌الزحمه نيروهاي كارگري را مي‌پردازيم.
معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي افزود: 95 هزار شاغل مستقيم در پروژه‌هاي عمراني وزارت راه بدون احتساب راه‌هاي روستايي داريم كه با احتساب راه‌هاي روستايي اين رقم به 123 هزار نفر در پروژه‌هاي وزارت راه افزايش مي‌يابد و با احتساب خانواده‌ها در واقع 450 هزار نفر از پروژه‌هاي راه ارتزاق مي‌كنند.
اميني افزود : نخستين سند توسعه حمل و نقل كشور و طرح جامع حمل و نقل انتشار يافته ومنتشر شده است.
وي ادامه داد: پايش و به روز رساني سند توسعه حمل و نقل به طور مداوم در برنامه معاونت حمل و نقل وزارت راه قرار دارد و در برنامه‌هاي پنج‌ساله به روز مي‌شود.
معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي گفت: اين سند دو هفته پيش در شوراي راهبردي تصويب شد و طرح كامل آن را وزير راه و شهرسازي امضا كرده است.
اميني ادامه داد: براي تحقق اهداف طرح جامع حمل و نقل 500 هزار ميليارد تومان سرمايه‌گذاري تا سال 14004 نياز است.
معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي گفت: پيش‌بيني شده است 190 هزار ميليارد تومان منابع مالي به حمل و نقل تزريق شود كه 77 هزار ميليارد تومان سهم منابع عمومي به قيمت سال 93 است.
به گفته اميني ؛ ‌سرجمع 11 هزار و 800 ميليارد تومان منابع است كه اميدواريم سال آينده محقق شود و از 8 هزار و 100 ميليارد تومان بودجه عمراني 7 هزار و 400 ميليارد  تومان در بخش حمل و نقل است.
معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي ادامه داد: در بخش حمل و نقل در لايحه بودجه  246 طرح جاده‌اي داريم كه 36 هزار و 70 ميليارد تومان اعتبار
به آن اختصاص يافته است.
وي ادامه داد: همچنين 48 طرح ريلي داريم كه 35 هزار و 80 ميليارد تومان اعتبار در لايحه بودجه 96، به ان اختصاص يافته است.
اميني گفت : 8 طرح حمل و نقل هوايي داريم كه 18 هزار و 200 ميليارد تومان در لايحه بودجه 96 منظور شده است و براي ساير پروژه‌ها 52 هزار ميليارد تومان در نظر
گرفتيم.
معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي گفت:‌در لايحه بودجه براي بخش مسكن 13 برنامه و 101 طرح داريم كه 737 ميليارد تومان منابع براي آن پيش‌بيني شده است.
وي ادامه داد: در لايحه 96 تغييرات جدي در حوزه حمل و نقل داشته‌ايم كه شامل رشد 68 درصدي منابع بخش ريلي در لايحه بودجه 96 نسبت به بودجه 95 و كاهش 23 درصدي منابع بخش جاده‌اي نسبت به بودجه 95 است اما در كل 5 درصد در بخش منابع رشد ديده مي شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°