پسته در بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۴۸۷۰۹۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۸
معاملات پسته در بورس کالا، از امروز آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاملات پسته در بورس کالای ایران امروز با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، نمایندگان مجلس و مدیران بازار سرمایه افتتاح می شود.

پسته ایران مزایای زیادی، چه از نظر ارزش غذایی و چه از نظر اقتصادی دارد و امروزه توانسته جایگاه خوبی در صادرات غیر نفتی کشور داشته باشد.

ورود پسته به بورس کالا؛ فرصت بسیار خوبی برای کشاورزان و تجار ایرانی است که با سرمایه گذاری در بخش تولید این محصول و عرضه در بورس کالا جایگاه پسته را نه تنها به سطح گذشته بازگردانند، بلکه بالاتر از آن نیز ببرند تا ایران باز بتواند در تولید و صادرات این محصول حرف اول را در جهان بزند.

بدین ترتیب، ایران از این پس به عنوان مرجع قیمت گذاری پسته در سطح منطقه و بین المللی مطرح خواهد شد. 

 سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: نبود بازار منسجم داخلی یکی از علت های مهم انفعال ایران در حوزه قیمت گذاری پسته در سطح بین الملل است و ایجاد بورس پسته، ایران را به کشور مرجع در زمینه قیمت گذاری این محصول تبدیل خواهد کرد.

به گفته سلطانی نژاد پسته در بورس کالا به دو روش عرضه فیزیکی و گواهی سپرده عرضه می شود.

مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: در عرضه فیزیکی، نخست استاندارد کالا، ارزیابی و سپس اطلاعیه عرضه آن منتشر می شود  اما در گواهی سپرده، پسته در انبارهای شهرهای تولید کننده پسته پذیرش خواهند شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °