مشارکت مردمی در جشن همدلی پایان سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:35 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۴۸۷۶۶۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با حضور در برنامه گفتگوی 18:30 گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) با برگزاری این جشن ملی فرصتی را برای مشارکت گسترده مردمی در تامین نیاز خانواده‌های نیازمند فراهم کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی‌محمد ذوالفقاری معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با حضور در برنامه گفتگوی 18:30 گفت: علی‌محمد ذوالفقاری معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت : مراسم جشن نیکو کاری امسال در 2900 پایگاه ثابت، 1234 پایگاه سیار، 43000 پایگاه در مدارس کشور و 4900 پایگاه در مساجد برگزار شده است و 6700 پایگاه در شهرستانها هم در برگزاری جشن نیکوکاری فعال اند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با شاره به تعدا پایگاههای فعال در تهران افزود: 4288 پایگاه در تهران فعالند و این جشن ها از امروز با زنگ نیکو کاری در مدارس آغاز شده و فردا در میادین اصلی شهر ادامه می یابد و جمعه هم در 444 پایگاه حاضر در مصلی های سراسر کشور برگزار می شود.

مددجویان کمیته امداد مطابق سنوات گذشته کمک های جاری و مستمری های خودشان را دریافت می کنند و خوشبختانه همیشه 3 ماهه چهارم سال پر برکت تر بوده است و امیدواریم امسال هم از محل کمک خیرین به مددجویان بتوانیم به آنها خدمت رسانی کنیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به تحت پوشش بودن 1 میلیون و 600 هزار خانوار گفت: هر یک از خانوارهای تحت پوشش نیازهای متفاوتی دارند که باید با توجه با داشته ها و کمک های خیرین به آنها پاسخ داده شود و علاوه بر این نیازهایی مانند: مسکن نیمه کاره، هزینه های درمان و تامین جهیزیه از قبل ثبت شده است.

 علی‌محمد ذوالفقاری با اشاره به روش های مختلف مشارکت مردمی در جشن نیکوکاری گفت: برای ایتام یک شناسه ای تعریف شده است و خیرین با مراجعه به دستگاه های خودپرداز بانک ها می توانند به این ایتام کمک کنند و #8877* برای کمک به مددجویان از طریق تلفن همراه که برای استان های مختلف کدهای خاص استان در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با شاره به ثبت اطلاعات خیرین در کمیته امداد گفت: در حال حاضر 10 میلیون مشترک داریم که اطلاعات و رقم کمک های آنها به مددجویان در کمیته امداد ثبت شده است و در کشور 8 میلیون خانوار صندوق صدقات دارند همچنین 1 میلیون خانوار حامی ایتام هستند و اطلاعات همه خیرین ثبت شده است.
 
ذوالفقاری با اشاره به مبلغ کمک خیرین در سال گذشته گفت: پارسال در جشن نیکوکاری حدود 75 میلیارد تومان جمع آوری شد و امسال هم جمع آوری کمک های خیرین از ابتدای دی ماه آغاز شد و تاکنون 45 میلیارد تومان جمع آوری شده است.
 
جشن نیکوکاری فرصتی برای تقسیم شادیها 

وی گفت: کمک هایی که در میادین جمع آوری می شود به تناسب شغل افراد متفاوت است اما در مکاتبات ما با شرکتها رقم های درشتی کمک شده است و در بین کمک ها از خردترین پول تا طلا و جواهر وجود دارد.
ذوالفقاری گفت: یکی از اهداف مهم جشن نیکوکاری مشارکت دادن گروه‌های مختلف جامعه در این جشن و پراکندن حس دستگیری، نوع‌ دوستی و توجه دادن به خوبی‌ها در کشور است.
وی ادامه داد: کمک‌های نقدی مردم تبدیل به کالا می‌شود یا به همان صورت نقدی در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.
همچنین کمیته امداد علاوه بر کمک‌های گرداوری شده در جشن نیکوکاری ، تمهیداتی برای تامین ویژه نیازهای مردم در شب عید در نظر گرفته است.
ذوالفقاری گفت: غیر از این مراکز، دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور فعال هستند و موجودی صندوق ها تا عید بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
جشن نیکوکاری اهداف فرعی دیگری هم دارد: مثل تامین جهیزیه نیازمندان و یا خرید اقلامی مثل فرش و تلویزیون و مسکن برای نیازمندان.
ذوالفقاری گفت: اکنون افرادی در نوبت وام هستند و توقع ما از دهک های بالای جامعه این است که با کمک آنها بتوانیم جامعه را به یک سطح استاندارد زندگی برسانیم .
ذوالفقاری در خاتمه از مردم خواست کمکهای خود را بصورت نقدی ارائه دهند تا بتوانند خدمات بهتری به خانواده های نیازمند ارائه دهند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۰°