نبض/ تلفات چهارشنبه سوزی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:54 - دوشنبه 28 بهمن 1398
کد خبر : ۴۸۷۹۴۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۲
آتش نشانی و اورژانس یک بار دیگر درباره تلفات و خطرات چهارشنبه آخر سال هشدار دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسن نوری ساری، معاون فنی و عملیات اورژانس با حضور در برنامه گفت: در چهارشنبه سوری سال 94 4 نفر بر اثر شدت جراحات جان باختند و 21 نفر قطع عضو شدند، آمار حوادث سال94 نسبت به سال 93 کمتر بود اما شدت جراحات در حادثه دیدگان زیاد بود.
او افزود: بیشترین جمعیت حادثه دیدگان در چهارشنبه سوری را دانش آموزان دارند و 60 درصد حوادث شامل جوانان می شد که 34 درصد از این حوادث منجر به معلولیت دائم آنها شد.
پویشی به نام احترام آتش نشانان نه به چهارشنبه سوری خطرناک 
نوری ساری با شاره به تعداد اعزام های آمبولانس ها در چهارشنبه سوری سال گذشته گفت: از 3 هزار مورد مراجعه به اورژانس ها و بستری شدن در بیمارستان ها، 850 مورد آسیب چشمی بود به عنوان مثال:یک کودک خردسال بر اثر کنجکاوی ترقه را جلوی صورت خود گرفته بود که ناگهان با انفجار آن دچار نابینایی از دو چشم شد و این موضوع اهمیت و نقش مراقب خانواده ها از کودکان را نشان می دهد.
نوری ساری افزود: 78 درصد آسیب های چهارشنبه سوری در کوچه ها و خیابان ها و 12 درصد آن در منازل اتفاق می افتد.
او گفت: با توجه به آمارها و انجام کارهای فرهنگی و اطلاع رسانی آمار تلفات و خسارات رو به کاهش است.
نوری ساری با شاره به برنامه های اورژانس در روز چهارشنبه آخر سال گفت: موتور آمبولانس ها را فعال کردیم به دلیل اینکه در صورت بروز اتفاقات می توانند به سرعت خود را به محل حادثه برسانند و از ترافیک عبور کنند همچنین تمامی آمبولانس ها برای خدمت رسانی به هموطنان آمادگی لازم را دارند و تنها از مردم تقاضا داریم راه را برای نیروهای امدادی باز کنند تا با مشکل مواجه نشویم و جان هموطنان در خر نیافتد.

 
 
رضایی مدیر ستاد فرماندهی آتش نشانی دیگر مهمان برنامه گفت: در 5 سال اخیر روند بروز حوادث رو به کاهش بوده است و سال گذشته 25 مورد حریق مسکونی داشتیم که تنها یک مورد آن منجر به فوت شد.
رضایی استفاده از مواد محترقه دست ساز را علت اصلی بیشتر آتش سوزی ها و خسارات دانست و افزود: 83 درصد آسیب ها در آقایان است همچنین در برخی شهر های مذهبی مثل قم آمار حوادث بسیار کمتر است .
پویشی به نام احترام آتش نشانان نه به چهارشنبه سوری خطرناک 
او با مثبت ارزیابی کردن اطلاع رسانی ها گفت: فرهنگ سازی ها و آگاهی بخشی هایی که انجام شده طی این سال ها باعث شده ما تعداد اعزام های کمتری داشته باشیم و حتی تعداد تماس ها با آتش نشانی از 14 هزار تماس به 5 هزار تماس رسیده است.
 عبدالهی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: شهرداری تهران مطابق سنوات گذشته برنامه هایی برای کاهش تلفات و خسارت های آخرین چهارشنبه سال دارد و در این راستا روز گذشته پنجشنبه برای افزایش آگاهی و ترویج سلامت عمومی با حضور 1000 پزشک داوطلب در پایگاههای منتخب ایستگاه مترو از صبح تا عصر اقداماتی انجام شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.
او افزود: روز شنبه برنامه ای در برج میلاد برای 450 مدرسه  تهران داریم که در این برنامه هم جهت آگاهی بخشی و اطلاع رسانی از حوادث و خسارات چهارشنبه سوری به دانش آموزان بروشورهایی داده می شود.
پویشی به نام احترام آتش نشانان نه به چهارشنبه سوری خطرناک
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با شاره به حادثه پلاسکو گفت: ما در این حادثه تلخ 16 نفر از آتش نشان های عزیزمان را از دست دادیم و مردم ما هم به احترام این عزیزان و خانواده هایشان از این کمپین حمایت می کنند و ما اطمینان داریم یک چهارشنبه سوری بدون حادثه ای را خواهیم داشت.
عبدالهی افزود: در مورد معین کردن مکان های خاص برای اجرای سنت چهارشنبه سوری ما تجربه خوبی از سال های گذشته نداریم و بر همین اساس تمرکز خود را بر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی قرار داده ایم و جایی را برای آتش بازی و ... در نظر نگرفته ایم.
او با اشاره به برخوردها با فروشندگان مواد منفجره و محترقه گفت: با همکاری نیروی انتظامی با افرادی که در سطح شهر اقدام به فروش اینگونه اجناس می کنند برخورد خواهد شد و پس از دستگیری تحویل مراجع قضایی خواهند شد. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °