141؛ راه ارتباط مردم با سازمان راهداری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:34 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۴۸۷۹۶۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
رانندگان در سفرهای نوروزی می توانند از 4 راه با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و امداد خودرو در ارتباط باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مرتضی الهیاری فومنی ‏‏- رئیس اداره ایمنی ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با حضور در برنامه ی روی خط خبر شبکه خبر با اشاره به وظیفه ی سازمان راهداری و حمل و نقل کشور برای برنامه ریزی و ساماندهی فعالیت های شرکت های امداد خودرو در جاده های کشور گفت: شماره تلفن 141، درگاه اینترنتی www.141.ir، نرم افزار 141 برای نصب بر روی تلفن همراه و سامانه پیامکی 2000141 راههای ارتباطی است که مردم از این طریق می توانند به اطلاعات و خدمات در حوزه ی راهها منجمله پایگاههای امداد فنی دسترسی پیدا کنند.
 
 رعایت نکات ایمنی در زمان سفر
 
 الهیاری فومنی درباره ی راههای تشخیص خودورهای امدادی مجاز افزود: خودروهایی که مجوز فعالیت رسمی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای دارند با بغل نویسی دارای شرکت امداد خودرو هستند. همچنین از راه نصب نرم افزار کاربردی 141 بر روی تلفن همراه، بر اساس نام استان، تعداد شرکت های مجاز برای فعالیت در هر استان اطلاع رسانی شده است.
او افزود: خودروهایی که دارای مجوز فعالیت رسمی از ادارات کل راهداری استانها هستند باید دارای مشخصات زیر باشند: 1- امدادگران حتما دارای لباس فرم باشند. 2- امدادگران دارای کارت شناسایی معتبر باشند. 3- خودرو امدادی باید حتما دارای بغل نویسی و آرم معتبر باشد. 4- امدادگران پس از ارائه خدمات باید فاکتور ارائه کنند.
اللهیاری افزود: چنانچه تعمیرات مورد نیاز خودرو جزئی باشد باید توسط امدادگر رفع نقص شود اما چنانچه نقص خودرو کلی باشد امدادگر با رضایت امدادخواه باید خودرو را تا اولین تعمیرگاه مجاز حمل کند.
 
علیرضا نیک آئین - رئیس اتحادیه ‏تعمیرکاران خودرو هم با حضور در برنامه روی خط خبر با بیان اینکه رانندگان برای سپری کردن سفر سلامت و مطمئن باید نسبت به چکاپ و بررسی فنی و فیزیکی خودرو از قبیل سیستم فرمان، ترمز، سیستم گرمایشی خودرو، چراغها و بازدید چرخها و زاپاس اقدام کنند، گفت: هموطنان در صورت ایجاد نقص فنی در خودرو می توانند با مراجعه به تعمیرگاههای دارای جواز کسب معتبر و دریافت فاکتور و پرداخت نرخ مصوب از خدمات این تعمیرگاهها بهره مند شوند.
رعایت نکات ایمنی در زمان سفر 
 نیک آیین با اشاره به رواج اصطلاح تعویض کار به جای تعمیرکار در جامعه و تغییر رویه ی خودروسازان در تعبیه ی قطعات خودروها گفت: در گذشته قطعات خودروها بگونه ای بود که امکان تعمیر آنها از سوی تعمیرکار وجود داشت اما هم اکنون قطعات خودروها دارای عمر مفید مشخص است و باید پس از سپری شدن زمان تعیین شده قطعه تعویض شود.
 
 
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۰°