وحشت اروپا از گرایش به اسلام

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:54 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۴۸۸۸۵۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۸
دیوان دادگستری اروپا بنا به خواست کارفرمایان به ممنوعیت پوشش حجاب یا استفاده از علائم و نمادهای مذهبی کارمندان در محل کارشان رای مثبت داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس این حکم از این پس همه نشانه های مذهبی به ویژه حجاب زنان مسلمان در شرکت ها و موسسات کشورهای اروپایی ممنوع شده است.
دیوان دادگستری اروپا بدون توجه به حق بر آزادی دینی، نمایش نشانه‌های مذهبی به ویژه حجاب زنان مسلمان در شرکت ها و موسسات در کشورهای اروپایی را ممنوع اعلام کرد.
ظاهر موج اسلام گرایی و غلبه نشانه‌های اسلامی بر نشانه‌های هویتی غربی در کشور‌های اروپایی مقامات این کشورها را به وحشت انداخته است.
بر اساس حکمی که دیوان دادگستری اروپا دیروز سه‌شنبه صادر کرد یک شرکت می تواند استفاده از نشانه‌های مذهبی را در محل کار ممنوع کند.
پیش از این دو زن مسلمان به علت داشتن حجاب در بلژیک و فرانسه از محل کار خود اخراج شده بودند.
این حکم دیوان دادگستری اروپا در حالی صادر شده است که کنواسیون اروپایی حقوق بشر در ماده 9 حق بر آزادی دین در زمره حقوق بنیادین بشری را پذیرفته است، حق آزادی دینی در اسناد حقوق بشری جهانی و منطقه ای مورد شناسایی و حمایت قرار گرفته است. این حق در اروپا در کنار سایر حقوق و آزادی های اساسی بشر، تحت حمایت کنوانسیون اروپایی حقوق بشر و نهاد تضمین کننده آن یعنی دیوان اروپایی حقوق بشر قرار دارد.

برچسب ها: حجاب ، اروپا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°