گفتگوی 18:30/ ابعاد فعالیت های عمرانی سازمان جهاد سازندگی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:28 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۴۸۸۸۸۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۶
رئیس سازمان بسیج جهاد سازندگی و مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی با حضور در برنامه به بررسی چگونگی فعالیت های عمرانی سازمان جهاد سازندگی و اردوها و گروههای جهادی پرداختند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور دیگر با حضور در برنامه گفتگوی 18:30 گفت: در بخش اقتصاد مقاومتی بحث مردمی کردن اقتصاد مد نظر است، بسیج تجربه خوبی در فرآیند نظارت و آموزش دارد که با توجه به این تجربه 4 ساله ما امروز به آمادگی لازم در این عرصه رسیدیم.

او گفت: ما واحدهای تبدیلی را شناسایی کردیم و با تعاملات صورت گرفته با وزارت بهداشت تلاش کردیم تا این واحدها را صاحب کد شناسه کنیم، ما به دنبال ایجاد قطب صنایع تبدیلی در هر استان هستیم تا بهترین بهره برداری را از پتانسیل های هر منطقه داشته باشیم.
 
گفتگوی 18:30/ حضور در گروه های جهاد سازندگی یک عرق ملی است
 
سردار غلامی افزود: بسیج سازندگی نخستین بار در امر کشاورزی شکل گرفت، بسیج آمادگی همکاری با دولت را دارد و قصد داریم 500 هزار هکتار را بیابان زدایی کنیم که این امر تا 15 فروردین به اتمام می رسد و نهال کاری ها هم در این زمان به پایان می رسد که خود دولت اعتبارات لازم را برای بیابان زدایی تامین کرده است.

او گفت: امسال 692 گروه جهادی در نقاط محروم کشور حضور پیدا می کنند که بیش از 1000 طرح را ساماندهی می کنند و در کنار آن خدمات فرهنگی نیز ارائه می شود،  وی افزود:  از 30 هزار نفر حاضر در این گروه های جهادی 25 درصد آن را دختران جهادی تشکیل می دهند.

او افزود: ما تا پایان امسال 1 میلیون 200 هزار نفر جهادگر را به مناطق محروم اعزام کرده ایم که خدمات عمرانی و فرهنگی مطلوبی را به این مناطق ارائه کرده اند.

 گفتگوی 18:30/ حضور در گروه های جهاد سازندگی یک عرق ملی است
 
مسئول مرکز مطالعات حرکت های جهادی در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: 6 هزار گروه جهادی بسیج و مردم نهاد در قالب های مختلف در فعالیت اند. در مجموعه سازمان بسیج مستضعفین 22 قشر مختلف متناسب با تخصص خودشان فعالیت می کنند که گروه های پزشکان، دانشجویان، وکلا، قضات از جمله گروهای جهادی اند. 
 
مهدی محمدی با اشاره به استقبال آحاد مردم از اردوهای جهادی گفت: در سال 79 حرکت های جهادی تشکیل شد و به سفارش مقام معظم رهبری در مهر ماه سال 94 و 95  دانشجویان به شرکت در اردوهای جهادی سفارش و تشویق شدند.

محمدی افزود: 692 گروه جهادی در ایام نوروز در قالب 20 هزار نفر در عرصه های مختلف ساماندهی شده اند و به مناطق محروم کشور اعزام می شوند.

مسئول مرکز مطالعات حرکت های جهادی گفت: آشنایی و کسب تجربه، محرومیت زدایی و حضور و ورود در حادثه های مختلف از جمله اهداف گروه های جهادی است و تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف این گروه های بسیجی در امر سازندگی کشور است. 
 
وی افزود: مباحث حرکت های جهادی در کارگروه های منطقه ای شناسایی و معرفی مشاغل مختلف و  اشتغال پایدار است. 

محمدی در خصوص چگونگی حضور و ثبت نام در اردوهای جهاد سازندگی کشور گفت: عرق ملی و میهن دوستی شرط ورود به اردوگاه های جهاد سازندگی است و داشتن پرونده بسیجی ملاک ثبت نام ما نیست.
 
او با معرفی سامانه پیامکی 660000006  گفت: این سامانه پیامکی در کنار ثبت نام  اینترنتی آماده جذب گروه های مختلف جهادی است.

محمدی افزود: اردوگاه های جهادی کم کم به حرکت های جهادی تبدیل می شوند و همین امر باعث تاثیر گزاری و الگو پذیری در کشورهای همسایه نیز شده است.
 
مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی با بیان روند روبه افزایش این جریان خدمت رسانی و جلوگیری از فقر در کشور گفت: آموزش، اشتغال، توانمند سازی، خدمت رسانی از جمله اهداف جانبی این اردوهای جهادی است بطوریکه حضور گروهای جهادی  و متخصص نیز در بحث علمی محیط زیست و ریزگردها که از شاخص ترین  فعالیت این گروه هاست.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°