یادی از رفتگان در پنجشنبه آخر سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:30 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۴۸۹۰۳۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۸
یکی بود یکی نبود
مراسم غباروبی و عطرافشانی مزار شهدا در بهشت زهرا در سراسر کشور برگزار شد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در آخرین پنجشنبه سال همه آرامستان ها به رسم بر پایی سنت دیرینه "پنجشنبه آخر سال” پر میشود از حضور ما زندگان، حضوری توام با ابرهای اسفند ماه و زمستانی که روزهای آخر بودنش را نفس می کشد و بهاری که بی تاب آمدن است.
سخت ترین قسمت خانه تکانی پاک کردن قاب عکس کسانی است که دیگر در بین ما نیستند.
 
یادی از رفتگان در پنجشنبه آخر سال 
 
امسال گلزار شهدا عطرآگین شده از پیکر شهدای آتش نشان پلاسکو است شهدایی که برای نجات هموطنان به جنگ آتش رفتند.
 
یادی از رفتگان در پنجشنبه آخر سال 

آرامستان ها پر است از ” حمد و سوره ” هایی که بر زبان می رانیم ، پر است از  حسرت هایی که برای نبودن عزیزی کشیده می شود و به حرمت حکمت خداوند با گفتن ” هر چه حکمت اوست” فرو می نشیند.

حالا که بوی عید سبز تر از سبزه هایی که مادر از یکماه پیش سبزشان کرده، به مشام می رسد، انگار دلمان خیلی بیشتر می گیرد از نبودن هایی که به بودنشان عادت داشتیم! دلمان می گیرد برای آنها که خاک را در آغوش دارند و انگار به هر رستی و سبزه ای نزدیکترند!

آخرین پنجشبه سال. دلت برای مادرت تنگ میشود، برای پدرت برای فرزندت؟! حق داری دل تنگ باشی! حق داری دل تنگی ات را با اشکی از چهره فرو بنشانی و  خودت را به قدرت وصف نشدنی ” رویا ” بسپاری و  به یاد همه خاطراتت با اویی که امسال عید در کنارت نیست، لبخند بزن.
پنجشنبه آخر سال، می گویند این روز ها خفتگان ابدی در خاک چشم به راهند تا به خانه از جنس خاک و سنگشان یادی کنیم.

شعر زیبای سهراب یادم می آید وقتی سبزه های روبان قرمز را بالای مزارها می بینم، آری بیشتر یاد این شعر سهراب می افتم وقتی مادری را می بینم که با چشمی اشک آلود با گلاب سنگ مزار فرزندش را می شوید!

زندگی میهمانی و جشن آمدن ها و رفتن هایمان است. 
 
مردم ایران اسلامی در آخرین پنجشنبه سال با حضور در گلزار شهدا ، قبرستانها و امامزاده ها یاد عزیزان از دست رفته خود را گرامی داشتند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°