فعالیت مراکز درمانی در ایام نوروز

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:37 - جمعه 02 اسفند 1398
کد خبر : ۴۸۹۲۱۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۴
معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت از آمادگی کامل بیمارستان ها و درمانگاه های دولتی و فعالیت 50 درصدی مراکز درمانی بخش خصوصی برای ارائه خدمات به بیماران و مسافران نوروزی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر ماهر معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت با حضور در برنامه نبض گفت: وزارت بهداشت طرح سلامت نورزی را برنامه ریز کرده که این طرح از ساعت 8 صبح 24 اسفند آغاز شده و تا 14 فروردین سال آینده ادامه می یابد.
نبض/ آمادگی 50 درصدی مراکز درمانی در ایام نوروز 

او گفت: ما سال گذشته بیش از 2000 پایگاه در اختیار داشتیم که به مسافران نورزی خدمات لازم را ارائه می کرد. امسال اورژانش کشور به ترتیب 30، آمبولانس ها 40، موتور آبمولانس 47 و ایستگاه سلامت هم 17 درصد افزایش تجهیزات داشته است.

او افزود: هلال احمر بازوی ما در تامین سلامت مسافران نوروزی است، نرم افزار درمان یاب نخستین اپلیکیشنی است که مردم می توانند از طریق آن به مراکز درمانی دسترسی پیدا کنند.

او گفت: ما 50 درصد نیروهایمان را در ایام نوروز و در مراکز درمانی حاضر خواهیم داشت، ما هیچ بیمارستانی را خالی نخواهیم گذاشت تا در ایام نوروز بتوانند خدمات لازم را به مسافران ارائه دهند.

او افزود: هیچکدام از مراکز درمانی دولتی در ایام عید تعطیل نیست و در هر مرکز درمانی متخصصان بیهوشی و اورژانس حضور دارند.

دکتر ماهر با اشاره به فعالیت 50 درصدی مراکز درمانی خصوصی گفت: برنامه ریزی برای فعالیت مراکز اورژانس و بیمارستان های خصوصی هم صورت گرفته و بر فعالیت آنها نظارت می شود.

او افزود: شماره سه رقمی 190 از ابتدای تعطیلات آماده است تا به همه پرسشها و مشکلات مردم  در حوزه سلامت و بهداشت پاسخ دهد.

او گفت: بیمارستانهای تخصصی هر کدام بسته به نوع تخصص، متخصین عمومی و اورژانس را حاضر خواهند داشت و مابقی متخصصان آماده به زنگ هستند تا در صورت لزوم در مراکز درمانی حاضر شوند.

او افزود: بخش اورژانس عمده حجم مراجعات نوروزی ما را به خود اختصاص می دهد و این بخش 100 درصد فعال خواهد بود اما سایر بخشها تا 50 درصد فعال اند.

نبض/ آمادگی 50 درصدی مراکز درمانی در ایام نوروز

دکتر شیویاری دبیر اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دیگر مهمان برنامه افزود: مقوله سلامت به وزارت بهداشت محدود نمی شود بلکه همه مسئول اند و این مردم هستند که باید در درجه نخست سلامت خود را پایش کنند، اما در کنار آن سازمانهای دیگری هم دخیل هستند از وزارت بهداشت تا اورژانس و هلال احمر و حتی پلیس همه مسئول سلامت فرد و جامعه هستند.

او گفت: توصیه ما به مردم این است که از تماس بی مورد با 115 خودداری کنند زیرا هرگونه تماس نابه جا ممکن است خدمات رسانی به فرد نیازمند را با مشکل روبرو کند.

نبض/ آمادگی 50 درصدی مراکز درمانی در ایام نوروز

دکتر جمال الدینی معاون آموزش و پژوهش هلال احمر هم گفت: هلال احمر در 1335 پایگاه ثابت و سیار خدمات لازم را ارئه می دهد، بخشی از خدمات هلال احمر به مسائل اعصاب و روان اختصاص می یابد زیرا حوزه سلامت تنها به جسم محدود نمی شود.

او افزود: مراکز درمانی هلال احمر به صورت 100 درصدی در ایام نوروز خدمات لازم را ارائه می دهد، در حوزه توانبخشی ما در روزهای تعطیل خدماتی ارائه نمی دهیم اما مرکز هلال ایران خدمات لازم را در روزهای عید به بیماران ارائه می دهند.

او گفت: در صورت بروز هرگونه حادثه مردم بهتر است خونسرد باشند و با تلفنهای 115، 112 و یا 110 تماس بگیرند و خدمات لازم را دریافت کنند، مردم از هرگونه عجله بپرهیزند و به نیروهای امدادی اعتماد کنند.

 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°