حمایت قزاقستان از عضويت ايران در سازمان همكاري هاي شانگهاي

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:32 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۴۸۹۳۰۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶
قزاقستان حمايت خود را از عضويت ايران در سازمان همكاري هاي شانگهاي اعلام كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزيرامورخارجه قزاقستان در ديدار معاون آسيا اقيانوسيه وزارت امور خارجه كشورمان با اشاره به ارزش يك ميليارد دلاري توافقات اقتصادي در سفر روساي جمهور دو كشور، اين حجم قراردادها را مهم و نشانه اراده دو ايران و قزاقستان براي ارتقاء روابط اقتصادي دانست.
عبدالرحمان اف درخصوص همكاري در چارچوب سازمان همكاري اسلامي هم گفت: براي قزاقستان چشم انداز و مشاركت اعضاي سازمان همكاري اسلامي در موضوع فن آوري هاي نوين بسيار مهم است و در اين زمينه ايران كشور برتر و پيشرو است و اين توان را دارد كه در برگزاري اجلاس سران سازمان همكاري اسلامي به قزاقستان كمك كند.
عبدالرحمان اف به اجلاس سران سازمان شانگهاي نيز اشاره كرد و گفت: قزاقستان از عضويت ايران در اين سازمان حمايت مي كند.
معاون آسيا اقيانوسيه وزارت امور خارجه كشورمان هم در اين ديدار با اشاره به بيست و پنجمين سالگرد برقراري روابط ديپلماتيك ايران و قزاقستان از روند روبه رشد همكاري هاي در حوزه هاي اقتصادي ابراز خرسندي و بر اجراي توافقات در زمينه هاي ترانزيت ؛ حمل و نقل ريلي، انتقال انرژي ، كشاورزي و مبادلات تجاري تاكيد كرد.
اعضای اصلی شانگهای عبارتند از:  روسیه ، چین ، قزاقستان، قرقیزستان،  تاجیکستان ، ازبکستان، هند و  پاکستان
عضوهای ناظر این سازمان هم  ایران و مغولستان و افغانستان هستند.
ابراهيم رحيم پور با اشاره به برگزاري چند اجلاس منطقه اي در سطح سران در قزاقستان در سال 2017 ميلادي افزود: ايران تلاش مي كند در اين نشست ها مشاركت كند.
رحيم پور از اصلاحات قانون اساسي قزاقستان استقبال كرد و آن را به منزله توسعه و ثبات اين كشور دانست.
ابراهيم رحيم پور معاون آسيا ؛ اقيانوسيه وزارت امورخارجه كشورمان براي حضور در مراسم بزرگداشت بيست و پنجمين سالگرد برقراري روابط ديپلماتيك ايران و قزاقستان به آستانه سفركرده است.
­
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°