قول مساعد رئیس جمهور در خراسان جنوبی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:43 - سه‌شنبه 19 فروردين 1399
کد خبر : ۴۸۹۸۵۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۴
رئیس جمهور برای تامین منابع مالی راه آهن خراسان جنوبی از محل صندوق توسعه ملی قول مساعد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای روحانی در مراسم افتتاح طرح های خراسان جنوبی گفت: امیدواریم در سال جاری ان شاء الله قدم های اولیه برای اتصال بیرجند به شبکه سراسری راه آهن صورت گیرد و ما هم برای تامین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی قول می دهیم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه از ابتدای فعالیت شرکت گاز در کشور تا سال 92، 14 هزار روستای کشور از نعمت گاز بهره مند شدند گفت: از سال 92 تاکنون 9 هزار روستا در کشور گازرسانی شدند که این افتخار آمیز است.

آقای روحانی افزود: برای اجرای این طرح ها از بودجه عمومی استفاده نشده است و برای گازرسانی ما از صرفه جویی فراورده های نفتی استفاده می کنیم .

وی گفت: یک بسیج بزرگی برای گازرسانی به شهر ها و روستاها انجام شد و گازرسانی به 108 شهر و 9 هزار روستای بسیار حائز اهمیت است.

آقای روحانی افزود: با اینکه ما امسال سرمای سختی داشتیم اما قطعی گاز نداشتیم و توانستیم گاز را به همه جا برسانیم و در سال های آینده شرایط بهتری از نظر تولید، پخش و صادارت گاز خواهیم داشت.

رئیس جمهور گفت: توسعه منابع ذخیره فراورده های نفتی در سراسر کشور برای ما مهم است چه در شرایط عادی و چه در شرایط اضطراری، مخصوصا در استانهای مرزی و با هدف صادرات.

وی افزود: از انبارهایی که امروز با ظرفیت 105 میلیون لیتر فراورده نفتی افتتاح می کنیم می توانیم برای صادرات سوخت به کشورهای همسایه استفاده کنیم.

آقای روحانی افزود: این اقدام یک قدم بسیار مهم هم در اعتماد به مردم، به کارآفرینان در این منطقه و مبارزه با قاچاق سوخت و مسیر صحیح برای صادرات فراورده به کشور همسایه است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به افتتاح مجتمع هنری فردوس با بیان اینکه مردم خراسان همواره به فرهنگ دوستی و ادب پروری معروف اند گفت: امیدواریم از این مرکز حداکثر بهره برداری شود و ما بتوانیم در مسیر تعالی فرهنگ قرار بگیریم .

رئیس جمهور آب را مهمترین مسئله کشور دانست و گفت: آب در این دولت یکی از کارهای وسیع و ارزشمند است که انجام شده و ادامه خواهد داشت.

آقای روحانی همچنین با بیان اینکه به 5 هزار و 200 روستا در دولت یازدهم آبرسانی انجام شد، افزود: کاری که وزرات نیرو در زمینه های مجتمع های آبرسانی، آب و برق انجام می دهد کار بسیار ارزشمندی است.

وی گفت: اگر می خواهیم مشکل مهاجرت را حل کنیم، کشاورزی رونق یابد و روستاها آباد شود تنها راه حل این است که نیازهای اصلی روستاها را تامین کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °